2019’un En Çok Satan Akıllı Telefonları

Pazar araştırma platformu Counterpoint Research tarafından ortaya konulan rapora göre Apple iPhone ve Samsung Galaxy, geçtiğimiz yılın çok satan akıllı telefonları listesini ele geçirmiş durumda.

2019 yılında iPhone 11’le tüketicilerin karşısına çıkan Apple, Counterpoint Research’ün yaptığı pazar araştırmasıyla oluşturulan “2019’un en çok satan 10 akıllı telefonu” sıralamasında 6 modeliyle listede yer ediyor.

Apple’ın iPhone XR modeli küresel akıllı telefon pazarının %3’üne hakim olarak 2019 yılının en çok satan telefonu olurken, akıllı telefon pazarına yeni sürdüğü iPhone 11 modeli çıkışının üzerinden henüz 4 ay geçmiş olmasına rağmen %2’yi aşan pazar payıyla ikinci sırada yer alıyor.

Samsung’un Galaxy A50 ve Galaxy A10 modelleri iPhone’ların ardından en çok satanlar listesinde üçüncü ve dördüncülüğe oturuyor.

Listede sadece Apple ve Samsung tarafından üretilen telefonlar yer etmiyor. Çinli Oppo A5, küresel pazarda en çok satan telefonlar listesinde beşinci sıraya yerleşirken, araştırmalar Oppo A5’in geçtiğimiz yıl Çin bölgesinde en çok satan telefon olduğunu da ortaya koyuyor.

Satışların bölgelere göre dağılımı göz önünde bulundurulduğunda Apple, Kuzey Amerika pazarının hakimi olurken, Kuzey Amerika pazarı dışında kalan bölgelerde Samsung’un Galaxy telefonlarının popülaritesi öne çıkıyor.

Raporun en ilginç yanı ise dünyanın ikinci büyük telefon üreticisi Huawei’nin küresel pazar satış listesinde hiçbir modeliyle yer edememesi. Çin’de dahi Huawei P30 modeliyle listeye beşinci sıradan dahil olabiliyor.

Total
5
Shares
Önceki haber

Hitachi, 4 Mart’ta İstanbul’da Düzenleyeceği Etkinlikle VSP5000 Platformunu Tanıtıyor

Sonraki haber

LinkedIn için Snapcat Benzeri Hikaye Paylaşım Özelliği Gelebilir

İlginizi çekebilir