Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

3B Yazıcı ile Üretilen Süper Araba Elektrik ve Metanol ile Çalışıyor

Kaliforniyalı yeni araç firması Czinger ilk arabası 21C’yi Londra’da tanıttı.

Korona virüs salgını dünyanın dört bir yanında pek çok etkinliğin iptaline sebep olsa da firmalar ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Normal şartlar altında şu an Cenevre’de gerçekleşmesi planlanan araba fuarında tanıtılması beklenen ancak fuarın salgın sebebiyle iptali sonrası Londra’da tanıtılan Czinger 21C ilginç özelliklere sahip.

Kaliforniyalı araba üreticisi Czinger’in süper araba modeli 21C üç boyutlu yazıcı ile imal edilmiş. Bilgisayar modellemesiyle mümkün olan en atıksız araç modelini oluşturan Czinger, araçlarını çift motor turbo V8 ile güçlendirmiş. Yapılan açıklamaya göre 1,250 beygir gücünde olan 21C, 29 saniye içinde saatte 400 kilometre hıza ulaşabiliyor. Sadece 80 adet üretilmesi planlanan aracın 2,6 milyon dolar fiyatı dudak uçuklatıyor.

Czinger 21C’nin lansmanında konuşan firmanın CEO’su Kevin Czinger, aracın çevre dostu yapıda olduğunu ve yakıt olarak sürdürülebilir enerji kaynağı olan metanol kullandığını dile getirdi. Araç hibrit yapısıyla elektriği de yakıt olarak kullanabiliyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

Pentagon, Oyun Geliştiricilerinden Yardım İstedi

Sonraki haber

Teslimat Devi DHL, Ekibine 1.000 Robot İşçi Dahil Ediyor

İlginizi çekebilir