3B Yazıcıda Basılmış Dünyanın İlk Köyü Bu Yaz Faaliyete Geçiyor

Evleri oluşturmak için ihtiyaç duyulan duvarlar ve altyapı gereçleri 24 saat içerisinde, sıfır atıkla üretilmiş durumda.

Fuseproject ile tanınan ödüllü tasarımcı Yves Behar, Amerika merkezli inşaat firması ICON ve kar amacı gütmeyen yardım kuruluşu New Story, 3B toplu ev konutları inşa etmek üzere bir araya geldi. Proje sayesinde Latin Amerika’da bulunan 50’den fazla yoksul aileye ev sağlanacak.

New Story’nin küresel anlamda evsizlere çare olması amacıyla başlayan topluluk projesinde ICON’un son teknoloji 3B yazıcılarını kullanan Fuseproject ekibi sahaya özel ev tasarımları gerçekleştirdi. Ev tasarımı öncesinde ihtiyaç sahipleriyle konuşan Yves Behar, tek tip ev tasarımının ihtiyaç ve beklentilere cevap olamayacağını gördüğü için ekibiyle beraber iklim şartları ve ailelerin büyüklüğüne göre farklı tasarımlara imza atmış.

New Story’nin bu hayır işini hangi bölgede sağlayacağı henüz açıklamadı ancak genel olarak ayda 200 dolar gelirin altıyla yaşamak zorunda olan kalabalık ailelerin seçildiği belirtiliyor.

Tasarlanan her ev, bahçesinden hayvan besleme ve mısır yetiştirmek için bir alana sahip olacak. Yaşam alanları için doğal havalandırma da özenle korunmuş durumda. 3B yazıcı teknolojisi mutfak ve banyodaki tezgahlardan, kanepe ve rafları da kapsayan tümleşik bir yapıda olacak. Her evin duvarları ve diğer altyapı elemanları neredeyse sıfır atıkla 24 saat içerisinde basılabilir durumda.

Kaynak: https://www.dwell.com

Total
1
Shares
Önceki haber

WhatsApp’daki Açık Casus Yazılımların Hedefi Oldu

Sonraki haber

Dijital Dönüşümde Dünyanın Gündeminde Neler Var?

İlginizi çekebilir

Dünya Markaları Türkiye Pazarına Hakman İle Girmek İstiyor [ÖZEL RÖPORTAJ]

Türkiye’nin önde gelen elektronik ürün distribütörlerinden Hakman Elektronik, Covid-19 döneminde e-ticarete ağırlık verdi. Hakman Elektronik’in Genel Müdürü Aziz Süzer, kişisel bakımdan hava temizleme cihazlarına kadar birçok ürün gamında önemli satış rakamlarına ulaştıklarını, yabancı birçok markanın Türkiye pazarına Hakman ile girmek için görüşmeler gerçekleştirdiğini belirtti.
Devamını oku

Denetim Şartı Getirilen Özel Entegratörlere Innovera’dan Çözüm Desteği

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), Bilgi Sistemleri Denetimi kılavuzunu yayımlayarak e-Belge özel entegratörlerine denetim şartı getirdi. Şirketlere danışmanlık ve entegrasyon hizmetleri sunan Innovera, denetim süreci öncesinde verdiği hizmetlerle Özel Entegratörlere de destek oluyor. Innovera Yönetici Ortağı Murat Tora, “Bu denetim öncesinde yapılması gerekenler tüm süreçlerle ilgili olarak Özel Entegratörlere hizmet vermeye hazırız” dedi.
Devamını oku