Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

3B Yazıcıda Basılmış Dünyanın İlk Köyü Bu Yaz Faaliyete Geçiyor

Evleri oluşturmak için ihtiyaç duyulan duvarlar ve altyapı gereçleri 24 saat içerisinde, sıfır atıkla üretilmiş durumda.

Fuseproject ile tanınan ödüllü tasarımcı Yves Behar, Amerika merkezli inşaat firması ICON ve kar amacı gütmeyen yardım kuruluşu New Story, 3B toplu ev konutları inşa etmek üzere bir araya geldi. Proje sayesinde Latin Amerika’da bulunan 50’den fazla yoksul aileye ev sağlanacak.

New Story’nin küresel anlamda evsizlere çare olması amacıyla başlayan topluluk projesinde ICON’un son teknoloji 3B yazıcılarını kullanan Fuseproject ekibi sahaya özel ev tasarımları gerçekleştirdi. Ev tasarımı öncesinde ihtiyaç sahipleriyle konuşan Yves Behar, tek tip ev tasarımının ihtiyaç ve beklentilere cevap olamayacağını gördüğü için ekibiyle beraber iklim şartları ve ailelerin büyüklüğüne göre farklı tasarımlara imza atmış.

New Story’nin bu hayır işini hangi bölgede sağlayacağı henüz açıklamadı ancak genel olarak ayda 200 dolar gelirin altıyla yaşamak zorunda olan kalabalık ailelerin seçildiği belirtiliyor.

Tasarlanan her ev, bahçesinden hayvan besleme ve mısır yetiştirmek için bir alana sahip olacak. Yaşam alanları için doğal havalandırma da özenle korunmuş durumda. 3B yazıcı teknolojisi mutfak ve banyodaki tezgahlardan, kanepe ve rafları da kapsayan tümleşik bir yapıda olacak. Her evin duvarları ve diğer altyapı elemanları neredeyse sıfır atıkla 24 saat içerisinde basılabilir durumda.

Kaynak: https://www.dwell.com

Total
1
Shares
Önceki haber

WhatsApp’daki Açık Casus Yazılımların Hedefi Oldu

Sonraki haber

Dijital Dönüşümde Dünyanın Gündeminde Neler Var?

İlginizi çekebilir

Anker, Nebula Deneyim Merkezini Dünyada İlk Kez D&R’da Açtı!

Sinema salonlarının COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle boş kaldığı bugünlerde, Anker ve D&R işbirliği ile istenilen her mekan sinemaya dönüşüyor. Yüksek görüntü ve ses kalitesiyle dikkat çeken Nebula ürün ailesine, son olarak tüm yayınları canlı izliyormuş hissi veren Cosmos Max 4K ve Cosmos (1080p) ev sineması projektörleri katıldı. Nebula’da ürün gamını daha üst teknolojilerle geliştirmeye devam eden Anker, Nebula Deneyim Merkezi’ni dünyada ilk kez İstinye Park D&R’da açtı. Kapsamlı ve iddialı teknoloji ürünlerinin Türkiye’deki doğru adreslerinden olan D&R, Nebula’yı teknoloji tutkunlarıyla buluşturacak.
Devamını oku