50 bin TL’lik Ödül İçin Heyecan Dorukta!

Gençlerden, sokak hayvanları yararına düzenlenen Türkiye’nin en büyük e-spor etkinliği İstanbul Tavla Turnuvası’na büyük ilgi!

İstanbul Tavla Turnuvası, en az 5.000 yıllık geçmişiyle bugün bile her kuşağın en eğlenceli aktiviteleri arasında bulunan tavlayı mobil cihazlara taşıyarak, sokak hayvanları yararına bir sosyal sorumluluk etkinliği düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl 76 ülkeden 21.940 tavla severin katılımıyla Guinness Dünya Rekorları Kitabına girme başarısı gösteren turnuvaya, bu yıl da özellikle gençler büyük ilgi gösteriyor.

10-20 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek turnuva, Türkiye’nin dört bir yanından tavla oynamayı sevenlere mobil cihazlarından ücretsiz katılım fırsatı sunuyor. Aynı zamanda turnuvaya katılan herkesi hem sokak hayvanlarını korumaya hem de binlerce ödülden birini kazanmaya davet ediyor. Turnuvanın birincisi 50 bin TL ödül kazanacak. Sokak hayvanlarına destek ise Hayvan Hakları Federasyonu’na (HAYTAP) bağışlanacak.

Gençlerin heyecanı dorukta!

Tavla Stars oyunu, rekabetçi ve strateji odaklı kurgusuyla pandemi nedeniyle sıkılan gençler için  heyecan verici bir aktiviteye dönüşüyor. Turnuvanın ücretsiz bir şekilde mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmesi de Türkiye’nin dört bir yanından katılımı mümkün kılıyor. Turnuvanın, sokak hayvanları yararına düzenlenerek sosyal bir fayda amacı taşıması ve katılımcılara binlerce büyük ödülden birini kazanma şansı sunması, gençler arasında katılım heyecanını artıyor.

Oyun, karikatürize edilmiş sempatik tasarımı ve üç boyutlu zarlarla gerçeğe en yakın zar atma deneyimi sunmasıyla da büyük ilgi topluyor. Rakip oyunlara göre çok daha detaylı oyuncu istatistik ve profilinin yer alması, turnuva boyunca diğer oyuncuların maçlarını izleyebilme ve izleyici listesini görebilme imkanı ve Alex De Souza, Burcu Esmersoy ve Muslera gibi ünlü isimlere karşı oynayabilme özelliği gençlerin ilgisini ve sosyal medya paylaşımlarını oldukça artırdı.

Tavla Stars %100 Yerli ve Şiddet İçermiyor

Türkiye’den yazılımcıların geliştirdiği Tavla Stars herhangi bir şiddet unsuru içermiyor. Oyun; 3 farklı işletim sistemi, mac OS, iOS ve Android üzerinde çalışabilen tek tahta oyunu olma özelliğiyle geniş bir erişilebilirlik vadediyor.

Turnuva; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Uluslararası Tavla Federasyonu, Vodafone Türkiye, Yemeksepeti, Tavla Stars ve Atölye Grup iş birliğiyle gerçekleşiyor. Burcu Esmersoy, Alex De Souza, Fernando Muslera ve Cedi Osman gibi ünlü isimlerin de destek verdiği turnuva katılımcılara bu isimlerle tavla oynayabilme fırsatı da sunuyor.

Katılım Ücretsiz

Katılımcılar Google Play veya Apple Store üzerinden telefonlarına veya tabletlerine Tavla Stars oyununu ücretsiz indirerek turnuvaya katılabilecek. Turnuva boyunca katılımcılar ön eleme, eleme ve final turlarından geçecek. Turnuva ekibi katılımcılara güzel bir moral kazandırmak için katılımcıların sorularını Youtube Sayfasında ilgi çekici ve eğlenceli bir içerikle yanıtlıyor.

Ödüller cazip!

İstanbul Tavla Turnuvası birinciye 50 bin TL, ikinciye iPhone 12, üçüncüye Ege’de denize sıfır konumlu Melek Hotels Bozburun’da 1 haftalık 2 kişilik tatil hediye ediyor. Sıralamada ilk 2.500’e giren katılımcılara ise 25 liralık Yemek Sepeti kuponu veriliyor.

2020’de 5 bin ton mama bağışlandı

Sokak hayvanları yararına düzenlenen turnuva geçtiğimiz yıl 76 ülkeden 21.940 tavla severin katılımıyla Guinness Dünya Rekorlarını kırmakla kalmayıp, turnuva sonunda sokak hayvanları derneklerine 5 bin ton mama bağışlandı.

Ulusal ve uluslararası ödüllerin sahibi oldu

Bir önceki yıl düzenlenen turnuva, etkinliklerin Oscar’ı Best Event Awards Bea World Experience töreninde Kar Amacı Gütmeyen / CSR Dijital / Hibrit Etkinliği kategorisinde ‘Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Etkinliği’ ödülünü kazandı. Ayrıca MMA EMEA SMARTIES 2020’de ‘Mobil Oyun, Oyunlaştırma ve E-Spor’ kategorisinde Bronz Ödül kazananı oldu. INFLOW Network Ödülleri ise turnuvayı 2020’nin ‘En İyi Oyun Etkileyici Kampanyası’ olarak adlandırdı. Turnuva, 2021 Digital Event Awards’ta da finale kaldı. Bu başarısıyla Türkiye’den finale kalan tek etkinlik oldu.

İstanbul Tavla Turnuvası’na katılım ve turnuva hakkında detaylı bilgi için www.tavla.istanbul adresini ziyaret edebilir, Tavla Stars Instagram sayfasını takip edebilir, tournaments@atolye.live adresine e-posta yollayabilirsiniz.

Total
0
Shares
Önceki haber

Esnek Çalışma Modeli Kalıcı Olacak

Sonraki haber

Zoom, Formula 1®’in Resmi İş Ortağı oldu

İlginizi çekebilir

İnsan Sağlığı ve Çevre İçin LPG Kullanımı Yaygınlaşmalı

Hayat kaybına neden olan kronik hastalıkların kapısı kirli hava soluyarak açılıyor. Covid-19 salgınında ise kirli hava soluyan hastalardaki ölüm oranı daha yüksek. Çevreye duyarlı yakıt türlerinin başında gelen LPG kullanımı, artan çevre bilinciyle yükselirken, 5 Haziran Dünya Çevre Günü için konuşan BRC Türkiye CEO’su Kadir Örücü artan ekonomik tasarruf tedbirleri ve temiz bir dünyada yaşama arzusuyla beraber LPG kullanımının her geçen gün arttığını söyledi.
Devamını oku

Zoom CEO’su 90 Günlük Güvenlik Programının Sonuçlarını Paylaştı

Nisan ayında güvenlik ve gizlilik özelliklerini geliştirmek üzere 90 günlük bir program açıklayan Zoom, bu süre içinde 100’den fazla yeni özellik kazanırken, CISO konseyi oluşturdu, liderlik ekibini yeniledi ve bağımsız kuruluşlara testler yaptırdı. Zoom CEO’su Eric S. Yuan, planın sonuçlarını açıklarken şirketin gelecekteki çalışmaları hakkında da bilgi verdi.
Devamını oku