5G’nin Faaliyete Geçeceği İlk Ülke İle Tanışın

Güney Kore, 5G servisini bu cuma faaliyete geçirerek bu teknolojiyi tüketiciyle buluşturan dünyanın ilk ülkesi olacak.

Dünyanın en yüksek akıllı telefon kullanıcısı nüfusuna sahip olan Güney Kore, 5G pazarında Çin, ABD ve Japonya ile rekabet halinde olacak. 5G teknolojisinin akıllı şehirler ve otonom araçlar gibi teknolojilerin gelişimine büyük katkı sağlayacağına inanan Güney Kore, son yıllarda yaşanan ekonomik büyümedeki yavaşlamaya da 5G’nin çare olacağına inanıyor.

Güney Kore’nin önde gelen telekom şirketi ST Telecom Genel Müdür Yardımcısı Ryu Young-sang yaptığı açıklamada: “Telekom şirketleri Güney Koreli müşterilerin arzuladığı yüksek hız ve kaliteli görüntü standardını sunacak.” dedi.

5G teknolojisi Güney Kore’de ciddi bir topluluğu olan video oyun endüstrisine de büyük katkı sağlayacak ve akıllı telefon üzerinden stream edilen oyunlarda gecikme asgari seviyeye inecek. 4G’ye kıyasla 20 kat hızlı veri alışverişi sağlayan, kimi durumlarda 100 kata kadar çıkabilen 5G’nin sağlayacağı düşük gecikme, oranı arttırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) gibi teknolojilerin kullanım sahasını genişletecek.

Yaklaşık 27 milyon kullanıcıya sahip olan SK Telecom, 2019 sonuna kadar 1 milyon müşterisinin 5G teknolojisine geçiş yapacağını ön görüyor. Olası güvenlik endişelerini yorumlayan SK Telecom, yeni teknolojiyle açığa çıkabilecek telekulak ve bilgi hırsızlığına karşı gelişmiş teknolojilerle cevap vereceklerinin altını çizdi.

Total
1
Shares
Önceki haber

540 Milyon Facebook Kullanıcısının Bilgisi Tehlikede

Sonraki haber

StartersHub, Türk Girişimcilere İlham Oldu

İlginizi çekebilir

Yapay Zeka İle Geleceğin Yazılım Testine Hazırlan!

Yazılım Test ve Kalite Derneği (Turkish Testing Board – TTB) tarafından hayata geçirilen Güney Doğu Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük yazılım test etkinliği olan Uluslararası TestIstanbul Konferansı, bu yıl 11’inci kez “Test ve Test Otomasyonunda Robotik Süreç Otomasyonu” ana temasıyla gerçekleştiriliyor. 8 Ekim 2020 tarihinde online olarak hayata geçirilecek olan konferans, çok sayıda konuşmacı ve katılımcıya ev sahipliği yapacak. Dünyanın dört bir yanından katılacak 6 keynote ve 30 konuşmacı 25’in üzerinde oturumda sektör profesyonelleriyle buluşacak.
Devamını oku