Acer ConceptD 3 Dizüstü Bilgisayar ile Yaratıcılığınızı Özgür Bırakın

ConceptD 3 dizüstü bilgisayarlar 20 saate varan pil ömrüyle fotoğrafçılar, iç tasarımcılar ve öğrencilerin herhangi bir konuma bağlı kalmadan yaratıcılıklarını her an her yerde canlı tutmalarını sağlıyor.

ConceptD 3 dizüstü bilgisayarlar, 10. Nesil Intel® Core™ i5-10300H işlemci, NVIDIA® GeForce® GTX 1650Ti grafikler, 16 GB DDR4 bellek ve 512 GB PCIe SSD kombinasyonuyla, 2D ve 3D tasarımları üzerinde çalışan yaratıcı profesyonellerin hareket halindeyken ihtiyaç duyduğu gücü fazlasıyla sunuyor. Taiwan Excellence 2021 ve Taiwan Excellence Silver 2021 ödüllerine layık görülen ConceptD 3, işlevsel olduğu kadar güçlü ve şık bir dizüstü bilgisayar.

ConceptD 3’ün PANTONE® onaylı FHD (1920 x 1080 piksel) IPS ekranı, sRGB® yüzde 100 renk gamı ve Delta E < 2 seviyesinde üstün renk doğruluğu sunuyor. Dolayısıyla da renk hassasiyetinin maksimum önem kazandığı tasarım işlerinde, kullanıcılara renk doğruluğunu garanti ediyor. Parlama önleyici Corning® Gorilla® Glass 5 kaplaması ise ekranın her ortamda bu doğruluğu sürmesini mümkün kılıyor.

Hafif ve Dayanıklı Modern Tasarım

Özel katı seramik koruyucu katman sayesinde sağlam, lekeye dayanıklı ve pürüzsüz beyaz kaplamasıyla göz dolduran ConceptD 3, magnezyum ve alüminyum alaşımı sayesinde 1,7 kg ağırlığa sahip. Normal alüminyumla karşılaştırıldığında aynı kalınlıkta yüzde 20 daha hafif ve neredeyse iki kat daha dayanıklı. Dizüstü bilgisayar aynı zamanda gün boyu dayanan pil ömrüyle hareket halindeyken dahi daha rahat ve konforlu bir çalışma deneyimi sağlıyor.

Girdap Akışı Sayesinde Sıcaklık ve Gürültü Kontrol Altında

Acer, yüksek işlemci ve grafik gücü gerektiren donanımlarda oluşması muhtemelen ısınma sorununu ise stratejik olarak yerleştirilmiş 2 adet soğutma fanı ve 2 adet ısı borusu ile yeni termal soğutma teknolojisi sayesinde çözüyor. Bu teknolojinin oluşturduğu aerodinamik “girdap akışı”, tüm bileşenlerin serin kalmasını sağlarken yüzeyde sıcaklık oluşmasını da engelliyor. Üstelik yüksek performansla çalışan bilgisayarın gürültü düzeyini de 40 dBA’nın altında tutuyor.

Yaratıcılığınızı Geliştirecek Klavye ve Dokunmatik Fare

Acer ConceptD 3’ün her özelliği yaratıcı profesyonellerin işlerini bir sonraki seviyeye taşımaya yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Tam boy klavye, görüntüleri hazır bir şekilde kırpmak veya renk profillerini değiştirmek için ortam içerikleri odaklı kısayol tuşlarına sahip. Daha geniş dokunmatik fare ve yumuşak bir geçişle yanıp sönen sarı renkli arka ışık ise düşük ışıklı ortamlarda bile işlerin hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilmesini sağlar.

Makas anahtarlı klavyenin dokunma hissi tasarımı ve 1,55 mm’lik tuş hareketi mesafesi daha akıcı, konforlu ve daha sessiz bir yazma deneyimini mümkün kılıyor. Corning® Gorilla® Glass kaplı dokunmatik fare, kaydırma ve gezinme sırasında daha fazla alan sağlamak ve Windows’daki çoklu dokunma hareketlerini desteklemek için önceki nesle göre yüzde 27 oranında daha büyük tasarlandı.

Çeşitli Bağlantı Seçenekleriyle Yüksek Verimlilik

Intel® Wi-Fi 6 (Gig+) standardına sahip ConceptD 3, standart 802.11ac 2×2 80 MHz (867 Mbps) bağlantıya göre 3 kata kadar daha yüksek bağlantı hızı sunuyor. Bu özellik kullanıcıların, yayın yaparken veya video konferanslarda karşılaştıkları gecikmeyi azaltıyor. Dizüstü bilgisayar, HDMI, 3 adet 2. Nesil USB 3.2, SD 7.0 kart okuyucu, 40 Gb/sn’ye kadar dosya aktarım hızına sahip Thunderbolt™ 3 ve USB Type-C gibi bir profesyonelin ihtiyaç duyulabileceği tüm bağlantı noktalarına sahip.

Mühendisler, mimarlar, videografi, sinematografi ve 3D animasyon uzmanları, yapay zeka profesyonelleri ve daha birçok uzmanın taleplerini karşılamak için Bağımsız Yazılım Üreticileri (ISV’ler) tarafından test edilmiş ve onaylanmış bir donanım çözümü gerekir. ConceptD 3 dizüstü bilgisayar, şık kasasında bir araya getirdiği yüksek performans ve en yeni teknolojilerle ISV sertifikalı donanımlar sunuyor. Acer ConceptD dizüstü bilgisayarlar, Formula 1’in iddialı takımı Alfa Romeo Racing ORLEN’e de güç veriyor.

Daha Fazla Güç İsteyenlere ConceptD 7

ConceptD 7’nin PANTONE® onaylı 4K UHD IPS ekranı, Adobe RGB® renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve Delta E < 2 seviyesinde üstün renk doğruluğu sunuyor. ConceptD 7 dizüstü bilgisayar, 10 Nesil Intel® Core™ i7-10750H işlemci, NVIDIA® GeForce®RTX 2080 SUPER™ MaxQ grafik kartı, 16 GB DDR4 bellek ve 1 TB PCIe NVMe SSD şeklindeki güçlü konfigürasyonu sayesinde 3D tasarımlar üzerinde çalışan profesyonel kullanıcıların performanstan ödün vermeden çalışabilmesini mümkün kılıyor. Zamanının ötesinde tasarım anlayışı ile son derece modern bir cihaz olan ConceptD 7 aynı zamanda 2020 Red Dot Tasarım Ödülünün sahibi olan modeller arasında yer alıyor.

Acer’dan Kullanıcılara “Dayanıklılık Sözü”

Ayrıca Acer, ConceptD dizüstü bilgisayarlarında kullanıcılara “Dayanıklılık Sözü” veriyor. “Acer Dayanıklılık Sözü” kampanyası kapsamında kullanıcılara, ilk bir yıl içinde üründe bir donanım arızası oluşması ve garanti kapsamında onarılması halinde, ürün için ödenen bedelin yüzde 100’ünün (KDV hariç) geri ödenmesi talebinde bulunma hakkı veriliyor. Bunun için kampanya kapsamındaki ürününün alındıktan itibaren 30 gün içinde kaydının yapılması ve 1 yıl içinde arıza oluşması durumunda arızayı bildirmek için müşteri iletişim merkezinin (0850 222 2237) aranması ve geri ödeme talebinin işleme alınması için de ilgili web sitesindeki kısa formun doldurulması yeterli oluyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer ConceptD 3 dizüstü bilgisayar, 12.999 TL, ConceptD 7 ise 21.999 TL fiyatıyla satışta.

Total
0
Shares
Önceki haber

Telekom Şirketleri 5G Ağlarında Verimlilik ve Sürdürülebilirliği Önceliklendirmeli

Sonraki haber

Türkiye Odaklı En Büyük Özel Sermaye Şirketi Actera Türk Oyun Şirketi Brew Games’e 4 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

İlginizi çekebilir

Üst Segment Teknolojiye Servet Ödemek Gerekecek

Teknoloji dünyasında uzun yıllardır görmediğimiz fiyatlara tanıklık ediyoruz. Enflasyonist ortamın en çok etkilediği sektörlerden biri teknoloji oldu. Çoğunlukla yurtdışından ithal edilen bu cihazların en üst modellerinin rakamları adeta dudak uçuklatıyor. Teknolojiye düşkün olan, telefon, tablet, bilgisayar, televizyon gibi cihazların en son ve en üst düzey modellerini almak isteyenlerin ciddi bir bütçeyi gözden çıkarmaları gerekiyor. Adeta bir servet ödemeye hazır olmaları lazım. Birkaç yıl önce bu fiyatlara iyi bir otomobil alınabiliyordu.
Devamını oku

Bir Bilene Değil, Yapay Zekaya Sorun!

Her dilde çeviri, ödev araştırması, fikir önerileri, sorulara yanıt, bilgisayar kodu oluşturma, hikaye yazma, metinleri yeniden yazma, metinleri özetleme, matematik problemleri çözme…Bunlar, son dönemde hayatımıza hızlı bir giriş yapan yapay zeka sohbet robotunun yapabileceklerinden sadece bazıları. ChatGPT’nin artık yapmadığı yok. Pek çok insanın eli, ayağı konumuna da gelmiş durumda. Eskilerin deyişi ‘Bir bilene sorun’ artık ‘Bir yapay zeka sohbet robotuna sorun’a dönüşmüş durumda.
Devamını oku