Acer, Daha İyi Bir Gelecek İçin Dizüstü Bilgisayar Aspire Vero National Geographic Edition’ı Duyurdu

Acer’ın sürdürülebilirlik vizyonunun somut bir göstergesi olarak dikkat çeken dizüstü bilgisayarın kasası yüzde 30, klavye tuş başlıkları ise yüzde 50 PCR plastik içeriyor. Cihazın düşünceli tasarımı yükseltilmesini ve tamirini kolaylaştırıyor.

Acer bugün, daha sürdürülebilir bir geleceğe olan bağlılığının bir göstergesi olan Acer Aspire Vero dizüstü bilgisayar ailesinin özel bir sürümü olan Aspire Vero National Geographic Edition (AV15-51R) modelini duyurdu. Satılan her Aspire Vero National Geographic Edition dizüstü bilgisayar ile kullanıcılar dünyanın en büyük kâr amacı gütmeyen organizasyonlarından biri olan National Geographic Society’nindünyayı korumak için yaptığı keşif, araştırma ve eğitim çalışmalarına destek vermiş olacak. Daha fazla bilgi edinmek için www.natgeo.com/info adresini ziyaret edebilirsiniz.

Acer Inc. Dizüstü Bilgisayarlar ve BT Ürünleri İş Birimi Genel Müdürü James Lin, “Acer olarak ekolojik ayak izini azaltmak için son birkaç yıldır önemli adımlar atıyoruz. Earthion platformumuzdan doğan Vero ürün ailesi, bu çabalarımızın en somut örneği aslında. Kullanıcılarımızın Aspire Vero’ya gösterdiği ilgiden son derece memnunuz. Bu çabalarımızın hem iş ortaklarımıza hem de rakiplerimize kendi kapasiteleri dahilinde benzer adımları atma konusunda teşvik edeceğini umut ediyoruz” dedi.

Ekolojik Ayak İzini Azaltan Tasarım

Yeni Aspire Vero, yüzde 30 oranında geri dönüştürülmüş (PCR) plastik ile dayanıklılık, sağlamlık ve estetik dengesi için özenle seçilen malzemeler içeriyor. Sarı pigment noktaları, dokulu gri yüzeyiyle kontrast oluşturarak dizüstü bilgisayarda herhangi bir ek renk kullanımı gerektirmeden güçlü bir karakter kazandırıyor.

Bu tasarımı temel alan Aspire Vero National Geographic Edition’ın üst kapağın yarısı boyunca uzanan ve topografik bir haritadan alıntı izlenimi veren çizgiler, cihazın yüzeyini kara ve deniz olarak ikiye ayırıyor ve küresel ısınmanın yükselen deniz seviyeleri üzerindeki etkisine güçlü bir gönderme yapıyor. Dizüstü bilgisayarı açtığınızda, klavyenin sağ alt köşesinde National Geographic’in ikonik sarı çerçevesi karşınıza çıkıyor. Boşluk çubuğundaki sarı bölümde ise “Dünya Gezegeni İçin” mesajı yer alıyor.

Geri Dönüştürülebilir Ambalaj Kullanımı

Aspire Vero National Geographic Edition dizüstü bilgisayarın ambalajlarının kullanım ömrü cihazı teslim aldığınızda bitmiyor. Çok amaçlı bir kutu olacak şekilde tasarlanan iç ambalajı, siz cihazınızı açıp kurulumunu yaptıktan sonra da tamamıyla yeniden kullanılabiliyor. Odanızda bir şifonyerin ya da masanın üstünde dekor olarak yer verebileceğiniz bu şık kutu aynı zamanda üçgen bir dizüstü bilgisayar standı[i] olarak da işlev görüyor.

Acer’ın yenilikçi ambalaj tasarımı yüzde 85 geri dönüştürülmüş kağıt, yüzde 100 endüstriyel geri dönüştürülmüş plastik (PIR) dizüstü bilgisayar kılıfı ve dizüstü bilgisayarın ekranı ile klavye tuşları arasında yer alan yüzde 100 PIR plastikten üretilen ek tabaka dışında hiçbir şeye ihtiyaç duymadan cihazı koruyor.

Kolayca Yükseltilebilir Dizüstü Bilgisayar

Acer Aspire National Geographic Edition’ın kasasında karbon emisyonunu[ii] yüzde 21 oranında düşüren yüzde 30 PCR plastik kullanılmış. Ayrıca dizüstü bilgisayarın ekran çerçevesinde yüzde 30 ve klavye tuş başlıklarında yüzde 50 PCR plastik kullanılarak kapladığı alan daha da azaltılmış. Uygulanan düşünceli tasarımı, bilgisayarın veya bileşenlerinin sökülmesini, tamirini, yükseltilmesini ve geri dönüştürülmesini kolaylaştırarak gereksiz israfın önüne geçiyor. 11 adet yıldız silindir başlı vidayı sökerek çıkarabilen alt kapak kullanıcıların RAM ve SSD’yi kolayca değiştirmelerine imkan sağlıyor.

Intel Iris Xe grafik[iii] mimarisine sahip yeni 11. Nesil Intel Core işlemcilerden güç alan dizüstü bilgisayar düşük ekolojik ayak izi özelliğinin aksine güçlü performansı ile dikkat çekiyor. Windows 11 işletim sistemi ile gelen Aspire National Geographic Edition, kullanıcılarına Wi-Fi 6 destekli güvenli bağlantı deneyimi sunuyor. Bir Type-C USB ve bilgisayar kapalıyken bile mobil cihazlarınızı şarj etmek için kullanılabileceğiniz iki adet Type-A USB 3.2 gibi zengin bağlantı seçenekleri güvenilir kullanıcı deneyimini tamamlıyor.

Acer Earthion

Acer’ın on yılı aşkın süredir devam eden sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarının bir anlamda zirvesi olan Earthion platformu, çevresel sorunların üstesinden gelmek için yenilikçi çözümlerle şirketin, tedarik zinciri ortaklarının, çalışanlarının ve tüketicilerinin güçlü yönlerini birleştiriyor. İştiraklerinin de dahil olduğu global çalışmalar ile Acer Group bugüne kadar, dünya genelindeki karbon emisyonlarını yüzde 60 azaltma konusundaki 2020 hedefini başarıyla gerçekleştirdi. Yenilenebilir Enerji Ligi RE100 üyesi olan Acer, 2035 yılına kadar tüm operasyonlarında yenilenebilir enerji kullanmak düzenlemeler yapıyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Aspire Vero National Geographic Edition (AV15-51R), Mart ayından itibaren 899 eurodan başlayan fiyatlarla Fransa’da satışa sunulacak.

Özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlarda bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen www.acer.com.tr aracılığıyla size en yakın Acer ofisi ile iletişime geçin.

Ürün resimleri ve teknik özellikleri için Acer’ın basın kitini ziyaret edin veya tüm duyuruları görmek için basın odamızı ziyaret edin.

i1 Statik kullanım için önerilir (video konferans, video izleme vb.).

ii2 Aynı boyuttaki dizüstü bilgisayarlar için normal dizüstü bilgisayar plastik kasasına kıyasla tasarruf edilen emisyonu gösteriyor. Tahmini değer, PlasticsEurope Eco-profil raporlarından hesaplanıyor. Karşılaştırma yalnızca malzemenin kendisine odaklanıyor. CO2 emisyonlarını etkileyebilecek diğer faktörlerin eşit olduğu varsayılırken yüzde 100 saf plastiği yüzde 70 saf plastik ve yüzde 30 geri dönüştürülmüş plastikle karşılaştırmakla sınırlıdır.

iii3 Özellikler modele ve bölgeye göre değişebilir. Tüm modeller stoklarla sınırlıdır.

Total
0
Shares
Önceki haber

Yapay Zeka Tabanlı Video Analiz Sistemlerinin Güvenlikteki Rolü Artıyor

Sonraki haber

Picus Security, küresel siber güvenlik açıklarına saatler içinde yanıt vererek işletmelerin güvende kalmasını sağlıyor

İlginizi çekebilir

Yeni İhracat In, Eski İhracat Out

Son dönemde dijital dünyaya yönelik girişimleriyle dikkat çeken Digital Exchange’in yeni markası ihracat.in, veri madenciliği, yapay zeka, e-pazaryeri yönetimi özellikleriyle Türkiye’den dünyaya açılmak isteyen şirketleri ileri teknolojilerle tanıştıracak.
Devamını oku