Acer’den yeni oyun ve monitör serileri

Alanında önde gelen bilgisayar ve monitör üreticilerinden Acer, bugün gerçekleşen Global Basın Lansmanı’nda yeni oyun ve monitör serilerini dünya ile paylaştı. Şirket Predator model monitör, Triton ve Helios serisi dizüstü ile Predator Orion ve Nitro model masa üstü oyun bilgisayarlarını tanıttı.

Acer, bugün yaptığı açıklamayla Predator oyun monitörleri serisini Predator CG437K S, Predator X38 S ve Predator X28 olmak üzere üç yeni VESA DisplayHDR™ Sertifikalı modelle genişlettiğini duyurdu. Yeni monitörler meraklılardan deneyimli profesyonellere kadar her seviyeden oyuncuyu heyecanlandıracak özellikler sunarak, farklı kitleleri hedefliyor.

Predator CG437K S

UHD (3840×2160) çözünürlüklü ve NVIDIA® G-SYNC uyumlu 42,5 inçlik dev oyuncu monitörü Predator CG437K S, en güncel oyun konsollarını destekleyen1 bir çift HDMI 2.1 yuvasına sahip ve tek bir kabloyla sunduğu 144 Hz değişken yenileme hızındaki 4K görüntülerle oyunculara mümkün olan en esnek deneyimi sunuyor. Birçok çevre ekipmanını desteklemesi için tasarlanan USB bağlantı merkezinde bir çift hem USB 2.0 hem de USB 3.0, bunlara ek olarak da bir adet de USB Tip-C (PD30W) yuvası bulunuyor. Ek olarak, yerleşik KVM anahtarı, birden çok bilgisayarla uğraşanların hayatını kolaylaştırıyor. Monitörün 144 Hz yenileme hızı ve 1 ms VRB tepki süresi, tatmin edici bir oyun deneyimi sağlıyor.

VESA DisplayHDR 1000 Sertifikasyonuna sahip monitör, oyuncular ve içerik üreticiler için müthiş ve gerçeğe en yakın görüntüleri sunuyor. Lokal aydınlatma özelliği, 1.000 nit parlaklık ve yüksek kontrast oranları, tüm detayların göze çarpmasını sağlıyor. Monitör, Delta E<1 derecesi ve yüzde 90 DCI-P3 renk gamı sayesinde renkleri yüksek doğrulukla gözler önüne seriyor. NVIDIA G-SYNC Uyumluluğu, monitör ile grafik işlemciyi senkronize ederek yırtılmaların ve takılmaların olmadığı akıcı bir oyun deneyimini tamamlıyor.

Predator CG437K S’in RBG ışıklandırma şeritleri, oynatılan müzik ve videolarla eşleşebiliyor. Monitör ayrıca, her kullanıcının ortamına en iyi uyum sağlamasını mümkün kılan bir dizi iyi düşünülmüş teknolojiyle donatıldı. Acer ColorSense renk sıcaklığını ortam ışığına göre ayarlarken, LightSense de aynı bilgiyi kullanarak ideal ekran parlaklığını ayarlıyor. Acer ProxiSense ise kullanıcısı yakındayken monitörü otomatik olarak uyandırıyor, uzaklaştığındaysa karartıyor.

Predator X38 S

2300R kavisli UWQHD+ (3840×1600) çözünürlüklü Predator X38 S monitör, yüzde 98 DCI-P3 geniş renk gamı, Delta E<2 dereceli renk doğruluğu ve VESA DisplayHDR 600 Sertifikasıyla nefes kesici gerçeklikte görüntüler sunuyor. Parlak sahneler ışıldarken, karanlık olanlarda ise tüm küçük detaylar (ve gölgeler içerisinde saklanan düşmanlar) siyahın zengin tonlarıyla görülüyor. Hız aşırtılmış 175 Hz yenileme hızı ve 0,3 ms griden griye tepki süresi sayesinde, oyuncular ‘ghosting’ endişesi olmadan doğrudan aksiyona atılabiliyor. Monitörün 37,5 inçlik Agile-Splendor IPS ekranı, her şeyin geniş görüntüleme açılarında bile harika görünmesini sağlıyor.

Predator Oyun Modu[2], farklı içerikler için geliştirilmiş sekiz farklı özelleştirilebilir görüntü modu sunuyor. Acer LightSense ve AcerColorSense, ekran parlaklığını ve renk sıcaklığını ortama göre otomatik olarak ayarlıyor. Rekabetçi profesyoneller için eklenen NVIDIA G-SYNC Espor Modu, belirli arka aydınlatmaları kapatarak gecikmeyi azaltıyor, siyah seviyelerini artırarak ve gama ışıklarını ayarlayarak karanlık alanlardaki saklı detayların bile göze çarpmasını sağlıyor.

Predator X38 S ayrıca düşük gecikmeli eSpor teknolojisi NVIDIA Reflex’e sahip. Bu devrimsel sistem fareden gelen tıklamaları algılayan ve ardından ortaya çıkan piksellerin (bir tabanca namlu ışığı gibi) ekranda değişmesi için geçen süreyi ölçüyor. NVIDIA G-SYNC ULTIMATE ise ekran yırtılmasını ortadan kaldırarak, ekran takılmalarını en aza indirerek ve giriş gecikmesini azaltarak sorunsuz, hızlı tempolu oyun sağlıyor.

Predator X28

28 inç UHD (3840×2160) monitör Predator X28, ince bir profile ve dar çerçeveleriyle ferah bir görünüme sahip. VESA DisplayHDR400™ Sertifikalı Agile-Splendor IPS ekranı [3], NVIDIA G-SYNC ve G-SYNC Esports Modu sayesinde 1 ms griden griye yanıt süresi ve 155 Hz yenileme hızı (hız aşırtmalı) sunuyor. Monitörde ayrıca NVIDIA Reflex özelliği de bulunuyor.

Acer LightSense, ColorSense ve ProxiSense ekranın tüm ortamlarda çok iyi görünmesini sağlıyor. BlueLightShield Pro ise daha rahat bir görüntüleme deneyimi için mavi ışığı filtrelerken Delta E<1 renk doğruluğunu koruyor.

Predator X28 oyun monitörü, TÜV Rheinland Eyesafe® sertifikasını taşıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Predator CG437K S kasım ayında EMEA bölgesinde 1.599 euro’dan

Predator X38 S eylül ayında EMEA bölgesinde 2.199 euro’dan

Predator X28 ağustos ayında EMEA bölgesinde 1.199 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Predator Triton ve Helios dizüstü oyun serisi

Acer, yaptığı açıklamayla oyun portföyünü yeni Predator dizüstü bilgisayarlar, bir fare ve yeni bir 5G CPE router ile genişlettiğini duyurdu. Tamamen yenilenen Predator Triton 500 SE ve Predator Helios 500 dizüstü bilgisayarlar, yeni 11. Nesil Intel® Core™ i9 işlemcileri ve NVIDIA® GeForce RTX™ 30 Serisi Dizüstü Bilgisayar GPU’larının yanı sıra, daha iyi soğutma için Acer’ın 5. Nesil AeroBlade™ 3D Fan Teknolojisi, DTS: X™ Ultra ses, Intel® Killer™ E3100 Ethernet Denetleyicisi, Intel® Killer™ Wi-Fi 6 AX1650 ve PredatorSense cihaz yönetim yazılımı gibi bir dizi üstün özellikle donatıldı.

Predator Triton 500 SE Dizüstü Oyun Bilgisayarı

Predator Triton 500 SE (PT516-51s) hem en yeni AAA oyunlar oynamak hem de işte üretken olmak isteyen oyuncular için tasarlanmış “özel sürüm” bir dizüstü bilgisayar. 11. Nesil Intel® Core™ i9 İşlemci, NVIDIA GeForce RTX 3080 Dizüstü Bilgisayar GPU’su ve 64 GB’a kadar 3200 MHz DDR4 bellek ile desteklenen dizüstü bilgisayar hem iş hem de eğlence için ihtiyaç duyulan tüm gücü sunuyor. Yalnızca 19,9 mm inceliğindeki dizüstü bilgisayar 12 saate varan pil ömrü[[i]] ve NVIDIA Advanced Optimus teknolojisi sayesinde oyunculara oyunu ve işi istedikleri her yere yanlarında götürme olanağı veriyor. Dizüstü bilgisayarın şık ve temiz tasarımı, oyun oynamaktan zevk alan profesyonellerin, bilgisayarı, bir çalışma cihazı olarak da kullanmasını sağlıyor ve 4 TB’a kadar yüksek hızlı PCIe Gen4 depolamayla oyunlar, video kayıtları veya hesap tabloları için bol miktarda alan sunuyor.

Intel Dizüstü Bilgisayar İnovasyon Ekibi Genel Müdürü ve Direktörü Kim Algstam, “Acer’ın 11. Nesil Intel® Core™ H-serisi işlemcilerle desteklenen inovasyonu, harika oyun deneyimleri için dizüstü bilgisayar performansının sınırlarını zorluyor. 5 GHz’e kadar frekansları, en hızlı grafik ve depolama erişimi için yeni PCIe Gen 4, en yeni Wi-Fi 6 ve Thunderbolt 4 teknolojilerine dayalı inanılmaz derecede hızlı bağlantıyı destekleyen Acer, oyuncular için çarpıcı bir platform yarattı” dedi.

İster oyun oynamak ister film izlemek için olsun, oyuncular, Predator Triton 500 SE’nin 16 inçlik 16:10 görüntü oranı sunan ve gövdenin yüzde 87’sini kaplıyan ekranının cazibesine kapılacak. Predator Triton 500 SE’nin 165 Hz WQXGA LCD, 1250 nite kadar parlaklık sunan ve sRGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsayan 165 Hz WQXGA Mini LED veya daha akıcı bir oyun deneyimi için 3 ms tepki süreli ve DCI-P3 renk gamının tümünü kapsayan 240 Hz WQXGA IPS [[ii]] PolarBlack şeklinde üç farklı panel seçeneği bulunuyor. Tamamı metal[[iii]] kasasının altında bulunan termal teknoloji, dizüstü bilgisayarın sürekli ideal serinlikle çalışmasını sağlıyor. Predator Triton 500 SE’nin üçlü fanlı soğutma sistemi içeren Acer’ın Vortex Flow soğutma tasarımı, özel tasarlanmış 5. Nesil AeroBlade3D fan, CPU ve GPU için özel olarak konumlandırılmış beş adet soğutma borusu ve sürekli hava sirkülasyonu saklayan stratejik olarak yerleştirilmiş havalandırma kanallarından oluşuyor.

Intel® Killer™ E3100 Ethernet Denetleyicisi, Intel® Killer™ Wi-Fi 6 AX1650 ve Killer Intelligence Center, oyunculara çevrimiçi rekabetin üstesinden gelmeleri için gereken düşük gecikme süresini ve güvenilir bağlantıyı sağlıyor. PredatorSense™ oyuncuların sistemlerini izlemelerine, bilgisayarın grafik işlemcisine hız aşırtmalarına ve sessiz, ekstrem veya turbo gibi farklı modlarla fan hızını ayarlamalarına olanak tanıyor. DisplayPort ve bir SD 7.0 kart okuyucuyu destekleyen çift Thunderbolt™ 4 Tip-C bağlantı noktaları dahil olmak üzere dizüstü bilgisayarın eksiksiz USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktaları, oyunculara tüm çevre birimleri için bol miktarda özgürlük sağlıyor.

Predator Helios 500 Dizüstü Oyun Bilgisayarı

Predator Helios 500 (PH517-52), oyunculara en yeni oyunlar için ihtiyaç duydukları gücü sağlamak amacıyla hız aşırtılabilir 11. Nesil Intel® Core™ i9 işlemciye, NVIDIA GeForce RTX 3080 Dizüstü Bilgisayar GPU’suna ve 64 GB DDR4 3200 MHz belleğe sahip. RAID 0’da bir çift PCIe NVMe SSD ve bir SATA HDD, dizüstü bilgisayarın gelecek nesil oyunlar için de bol miktarda alana sahip olmasını sağlıyor. Ayrıca çeşitli ekran seçenekleri, oyuncuların donanımdan en iyi şekilde yararlanmasının önünü açıyor. Kullanıcılar, tercihlerine bağlı olarak, 17,3 inç Helios 500’ü tam dizi yerel karartma ve VESA Display HDR™ 1000 ile üst düzey renk doygunluğu ve kontrast sağlayan AUO AmLED teknolojisiyle güçlendirilmiş 4K Mini LED 120 Hz ekranla donatabilir veya AUO’nun mümkün olan en akıcı görüntüyü sunan 3 ms tepki süreli, süper hızlı FHD 360 Hz ekranını tercih edebilirler.

Tüm bu güç, CPU’nun üzerine oturan ve ürettiği ısıyı tüm cihaza dağıtmaya yarayan metal alaşımlı bir polimerden özel olarak üretilen bir teknoloji olan Acer PowerGem™[[iv]] de dahil olmak üzere bir dizi birinci sınıf soğutma teknolojisi tarafından destekleniyor. Acer’ın Vortex Flow teknolojisi, serin hava akışını kritik bileşenlere yönlendirmek ve ağır oyun oturumları sırasında performansı artırmak için 5. Nesil AeroBlade™ 3D Fan dahil olmak üzere iki fanla çalışıyor. Kullanıcılar, Predator Pulsar aydınlatmasını etkinleştirmek için PredatorSense’i kullanabilir ve klavyelerini tuş başına atayacakları RGB arka aydınlatmalar yoluyla kişiselleştirmek için ışık çubuklarını[5] özelleştirebilirler. Ayrıca WASD tuşları, Acer’ın Racing veya MagForce tuşları ile zenginleştirilebilir. Bu tuşların bir oyun kumandası gibi işlev görmesini sağlamak için MagTek mekanik anahtarlar ise oyunculara hareketleri üzerinde tam kontrol sağlıyor.

Helios 500 oyunculara daha fazla kontrol sağlamak için bir HDMI 2.1, bir mini-DP 1.5, iki USB Type-C Thunderbolt4, çevrimdışı şarj destekli üç USB 3.2 Gen2 ve bir RJ45 olmak üzere zengin fiziksel bağlantı seçenekleri sunuyor. Intel® Killer™ E3100 Ethernet Denetleyicisi, Intel® Killer™ Wi-Fi 6 AX1650 ve Killer Intelligence Center, oyunculara çevrimiçi rekabetin üstesinden gelmeleri için gereken düşük gecikme süresi ve daha iyi bağlantı sunuyor. DTS:X Ultra ve 3D simüle edilmiş çevresel ses gibi özellikler ise oyun deneyimini daha da sürükleyici hale getiriyor. Ayrıca tercih üzerine eklenebilen Intel® Killer DoubleShot Pro 5G, 5G’nin[6],[7] gücünü Intel® Killer Ethernet ve WiFi ürünleriyle birleştirerek, oyuncular nasıl bağlanıyor olursa olsun, ışık hızında oyun deneyimi sunuyor. Intel® Killer DoubleShot Pro 5G Intel® Killer™ DoubleShot™ Pro 5G, önemli oyun trafiğini eğlenceli ve sorunsuz bir deneyim için mevcut olan en hızlı ağ bağlantısına akıllıca yönlendiriyor.[8]

Predator Connect X5 5G CPE Yönlendirici

Dünyanın ilk Intel Killer uyumlu 5G GPE’si’si olan Predator Connect X5 5G CPE, 4,7 Gbps’ye[9] kadar etkileyici hızlarda 5G bağlantı sunuyor. Oyuncuların ihtiyaçları esas alınarak tasarlanan yönlendirici, sahip olduğu GAME Port ile kısıtlanmamış en hızlı bağlantıyı sağlıyor. Dahası, kullanıcıların X5’in Wi-Fi 6 kabiliyetleri sayesinde hiçbir yavaşlama olmaksızın 256 adede kadar cihazı eş zamanlı olarak yönlendiriciye bağlayabiliyor.

Intel® Killer Intelligence Center, oyunculara veri indirme ve bağlantı kurma hızlarını öncelikli tercihlerine göre ayarlama ve bazı uygulamalara diğerlerinden daha yüksek ağ önceliği atama yeteneği kazandırıyor. The Intel® Killer Önceliklendirme Motoru, daha iyi bir çevrimiçi deneyim sunmak için birçok oyun, uygulama ve web sitesi için optimum önceliklendirme ayarlarını otomatik olarak algılayabiliyor ve ayarlayabiliyor. Predator Bağlantı Yöneticisi ise kullanıcıların 5G veri kullanımlarını oyun ve medya tüketim ihtiyaçlarına uyacak şekilde izlemelerine ve ayarlamalarına olanak tanıyor. Entegre Trend Micro Ev Ağı Güvenliği, ağ trafiğini inceleyip yöneterek ağa bağlı cihazlar için gelişmiş siber güvenlik sağlıyor, kullanıcıların gizliliğini ve verilerini korumalarına yardımcı oluyor.

Gücünü 1 GB DDR4 ve 1 GB Flash belleğe sahip dört çekirdekli 2 GHz ARM Cortex işlemciden alan Predator Connect X5 5G CPE, özel bir GAME LAN, bir standart LAN, bir WAN, USB, SIM kart, bir dizi Ana ve Div TS-9 anten bağlantı noktaları ve ek güvenlik için WPS ile donatıldı. Yerleşik USB bağlantı noktası, kullanıcıların harici depolama sürücüleri takarak belgeleri yerel ağ içinde depolamalarına, aktarmalarına ve paylaşmalarına olanak tanıyor.

Predator Connect D5 5G Dongle

Mobil PC oyuncuları için tasarlanan Predator Connect D5 5G Dongle, bir USB 3.1 Type-C bağlantı noktası aracılığıyla bilgisayarın yerleşik Intel® Killer™ Ağ Çözümünün potansiyelini ortaya çıkaran bir aksesuar görevi görüyor. Son derece yüksek 5G hızları [5] sağlamanın ve bir bilgisayarın 5G Wi-Fi erişim noktası olarak kullanılmasını sağlamanın yanı sıra, bir kullanıcının genel oyun deneyimini iyileştirmek için bant genişliği tahsisine öncelik vererek gecikmeyi azaltıyor. Yerleşik aktif soğutma, cihazın optimum performans seviyelerini korumasını sağlıyor. Teknik bilgiye sahip kullanıcılar, ağ bağlantılarını izlemek ve iş hacmini ihtiyaçlarına göre değiştirmek için Predator Bağlantı Yöneticisini kullanabilir. Dongle çift bağlantı için Intel® Killer™ DoubleShot Pro 5G ile kullanılabiliyor.

Predator Cestus 335 Oyun Faresi

PixArt 3370 sensörlü ve 2.000 Hz saniyelik geri bildirim özelliğine sahip Predator Cestus 335 ergonomik oyun faresi, tüm hareketlerin, hamlelerin ve vuruşların büyük bir doğrulukla gerçekleştirilmesini sağlıyor. 19.000 DPI ile sınırlandırılmış beş renk kodlu hız seviyesine sahip fare, oyunculara, imlecinin hassasiyet eşikleri arasında kolayca ayarlama ve geçiş yapılmasına olanak tanıyor. Oyunlar dışındaki içeriklerde gezinmek için kullanılan yüksek hızlı kaydırma düğmesi, kullanıcıların web’de ve forumlarda rahatça dolaşabilmesini sağlıyor.

Farede toplam 10 programlanabilir düğme bulunuyor ve oyuncuların klavye kısayol tuşlarına güvenmek zorunda kalmadan rakiplerini hızla ortadan kaldırmalarına olanak tanıyor. Bu düğmeler, QuarterMaster uygulamasından hızlı bir şekilde ayarlanabilen beş profil halinde yapılandırılabiliyor ve farklı oyun türleri için farklı düzenler oluşturulmasını mümkün kılıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Predator Triton 500 SE (PT516-51s) temmuz ayında EMEA’da 1.999 euro’dan

Predator Helios 500 (PH517-52) temmuz ayında EMEA’da 2.499 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Predator Orion ve Nitro masaüstü yeni oyun serisi

Acer, Predator Orion 3000  ve Nitro 50 serilerine güncellemeler ve geliştirmeler getiren masaüstü oyun portföyünü yenilediğini duyurdu. Her iki seri de en yeni 11. Nesil Intel® Core™ veya AMD Ryzen™ 5000 Serisi masaüstü işlemciler ile NVIDIA® GeForce RTX™ 30 Serisi GPU’ların yanı sıra, bir dizi genel iyileştirme içerecek şekilde güncellendi.

Predator Orion 3000 Masaüstü Bilgisayarları

Predator Orion 3000 (P03-630), midtower bir kasadan sınıfının en iyi donanım deneyimini bekleyen oyuncular için tasarlandı. 11. Nesil Intel® Core™ i7 İşlemci, NVIDIA GeForce RTX 3070 GPU ve 64 GB’a kadar 3200 Hz DDR4 bellek ile gelen bu bilgisayar, oyun, yayın ve düzenleme konusunda kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bu performans, donanım ve yazılım verimliliğini artıran, sorunsuz oyun oynama, yüksek kare hızları ve sürükleyici bir gerçekçilik sağlayan yeni Intel® Core™ i7 işlemci çekirdek mimarisi ile daha da güçlendirildi.

Predator Orion 3000’in GeForce RTX 3070 GPU’su, NVIDIA’nın 2. nesil RTX mimarisi olan NVIDIA Ampere mimarisi tarafından desteklenmektedir. Geliştirilmiş Işın İzleme Çekirdekleri ve Tensor Çekirdekleri, yeni akış çoklu işlemcileri ve yüksek hızlı G6 bellek ile en talepkâr oyunlarda bile ihtiyaç duyacağınız gücü sağlıyor. Sistemi soğutmak için 92×92 mm özel tasarımlı FrostBlade™ fan, Orion 3000’in optimum seviyelerde çalışacak şekilde soğutulmasını sağlamak için hem yüksek statik basınç hem de hava akışı sağlayan özel patentli kanatlara sahip. Biri doğrudan FrostBlade™ fanının göbeğine yerleştirilen dört RGB LED bulunan sistemde kullanıcılar, Acer’ın sistem durumu, aydınlatma ve fan hızını tek noktadan izleyip yönetebilecekleri özelleştirilmiş uygulaması PredatorSense’ten faydalanarak kasanın ön kısmındaki dikey ışık çubuklarını da özelleştirebilirler.

Yüksek hızlar için Intel® Killer ™ E2600 ve MU-MIMO özellikli Wi-Fi 6’nın yanı sıra, Tip-A ve Tip-C destekli USB 3.2 Gen2 yuvalarıyla geniş bağlanabilirlik seçenekleri ile DTS:X™ Ultra ses sunan Predator Orion 3000, EMI uyumlu temperli cam yan paneliyle kasa içi aydınlatmaları görebilmeyi de sağlıyor. 2 TB’a kadar PCIe NVMe SSD (1TB x 2) ve 6 TB’a kadar (3TB x 2) depolama desteği ile istenen her şey için de bolca yer sunuyor.

Acer Nitro 50

Nitro 50 (N50-120 [AMD] ve N50-620 [Intel]) serisi, daha iyi oyun oynama, ekstra özellikler ve daha sürükleyici bir deneyim başta olmak üzere, her alanda iyileştirme isteyen oyuncular için tasarlandı. AMD Ryzen™ 9 5900 Serisi veya 11. Nesil Intel® Core ™ i7 masaüstü işlemcileri ile gelen bilgisayar, NVIDIA GeForce® RTX 3060 Ti GPU sayesinde içerik oluşturma ve video düzenleme gibi grafik yoğun görevleri desteklemek için yeterli. Her iki Nitro 50 modeli de 64 GB’a kadar çift kanallı 3200 MHz DDR4 bellek, çift 3,5” SATA3 HDD yuvası (en fazla 3 TB x2), M.2 2280 PCIe NVMe SSD yuvaları, 802.11ax/ac/a/b/g/n, Wi-Fi 6, Dragon LAN 1G Ethernet ve USB 3.2 Gen 2 Tip-C ve Tip-A bağlantı noktaları ile geliyor.

Siyah metal kasalı Nitro 50 oyun bilgisayarları, gecikmesiz bir oyun deneyimi ve yüksek kare oranları ile çıtayı yukarı taşıyor. Nitro Serisi masaüstü bilgisayarlar, Qi standardını destekleyen tüm mobil cihazlarla çalışan yerleşik bir kablosuz şarj istasyonu[[v]] ile sipariş edilebiliyor. Nitro 50’de ayrıca mobil cihazları 5W kablosuz şarj cihazlarından daha hızlı ve 60 dakika içinde şarj edebiliyor. Diğer özellikleri arasında DTS: X Immersive Audio, Windows 10 Home, FrostBlade™ Soğutma, Wi-Fi 6 işlevi ve oyunlardaki modu belirlemeyi sağlayan ateş kırmızısı LED’ler bulunuyor. NitroSense sistem yönetimi yazılımı ise CPU ve GPU sıcaklıklarını izlemenin yanı sıra, fan hızını ayarlama olanağı sağlıyor. 

Fiyat ve Bulunabilirlik

Predator Orion 3000 (P03-630) ekim ayında EMEA bölgesinde 949 euro’dan başlayan; Nitro 50 (N50-620) ise ekim ayında EMEA bölgesinde 799 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Predator serisine üç yeni monitör

Acer, bugün yaptığı açıklamayla Predator oyun monitörleri serisini Predator CG437K S, Predator X38 S ve Predator X28 olmak üzere üç yeni VESA DisplayHDR™ Sertifikalı modelle genişlettiğini duyurdu. Yeni monitörler meraklılardan deneyimli profesyonellere kadar her seviyeden oyuncuyu heyecanlandıracak özellikler sunarak, farklı kitleleri hedefliyor.

Predator CG437K S

UHD (3840×2160) çözünürlüklü ve NVIDIA® G-SYNC uyumlu 42,5 inçlik dev oyuncu monitörü Predator CG437K S, en güncel oyun konsollarını destekleyen1 bir çift HDMI 2.1 yuvasına sahip ve tek bir kabloyla sunduğu 144 Hz değişken yenileme hızındaki 4K görüntülerle oyunculara mümkün olan en esnek deneyimi sunuyor. Birçok çevre ekipmanını desteklemesi için tasarlanan USB bağlantı merkezinde bir çift hem USB 2.0 hem de USB 3.0, bunlara ek olarak da bir adet de USB Tip-C (PD30W) yuvası bulunuyor. Ek olarak, yerleşik KVM anahtarı, birden çok bilgisayarla uğraşanların hayatını kolaylaştırıyor. Monitörün 144 Hz yenileme hızı ve 1 ms VRB tepki süresi, tatmin edici bir oyun deneyimi sağlıyor.

VESA DisplayHDR 1000 Sertifikasyonuna sahip monitör, oyuncular ve içerik üreticiler için müthiş ve gerçeğe en yakın görüntüleri sunuyor. Lokal aydınlatma özelliği, 1.000 nit parlaklık ve yüksek kontrast oranları, tüm detayların göze çarpmasını sağlıyor. Monitör, Delta E<1 derecesi ve yüzde 90 DCI-P3 renk gamı sayesinde renkleri yüksek doğrulukla gözler önüne seriyor. NVIDIA G-SYNC Uyumluluğu, monitör ile grafik işlemciyi senkronize ederek yırtılmaların ve takılmaların olmadığı akıcı bir oyun deneyimini tamamlıyor.

Predator CG437K S’in RBG ışıklandırma şeritleri, oynatılan müzik ve videolarla eşleşebiliyor. Monitör ayrıca, her kullanıcının ortamına en iyi uyum sağlamasını mümkün kılan bir dizi iyi düşünülmüş teknolojiyle donatıldı. Acer ColorSense renk sıcaklığını ortam ışığına göre ayarlarken, LightSense de aynı bilgiyi kullanarak ideal ekran parlaklığını ayarlıyor. Acer ProxiSense ise kullanıcısı yakındayken monitörü otomatik olarak uyandırıyor, uzaklaştığındaysa karartıyor.

Predator X38 S

2300R kavisli UWQHD+ (3840×1600) çözünürlüklü Predator X38 S monitör, yüzde 98 DCI-P3 geniş renk gamı, Delta E<2 dereceli renk doğruluğu ve VESA DisplayHDR 600 Sertifikasıyla nefes kesici gerçeklikte görüntüler sunuyor. Parlak sahneler ışıldarken, karanlık olanlarda ise tüm küçük detaylar (ve gölgeler içerisinde saklanan düşmanlar) siyahın zengin tonlarıyla görülüyor. Hız aşırtılmış 175 Hz yenileme hızı ve 0,3 ms griden griye tepki süresi sayesinde, oyuncular ‘ghosting’ endişesi olmadan doğrudan aksiyona atılabiliyor. Monitörün 37,5 inçlik Agile-Splendor IPS ekranı, her şeyin geniş görüntüleme açılarında bile harika görünmesini sağlıyor.

Predator Oyun Modu[2], farklı içerikler için geliştirilmiş sekiz farklı özelleştirilebilir görüntü modu sunuyor. Acer LightSense ve AcerColorSense, ekran parlaklığını ve renk sıcaklığını ortama göre otomatik olarak ayarlıyor. Rekabetçi profesyoneller için eklenen NVIDIA G-SYNC Espor Modu, belirli arka aydınlatmaları kapatarak gecikmeyi azaltıyor, siyah seviyelerini artırarak ve gama ışıklarını ayarlayarak karanlık alanlardaki saklı detayların bile göze çarpmasını sağlıyor.

Predator X38 S ayrıca düşük gecikmeli eSpor teknolojisi NVIDIA Reflex’e sahip. Bu devrimsel sistem fareden gelen tıklamaları algılayan ve ardından ortaya çıkan piksellerin (bir tabanca namlu ışığı gibi) ekranda değişmesi için geçen süreyi ölçüyor. NVIDIA G-SYNC ULTIMATE ise ekran yırtılmasını ortadan kaldırarak, ekran takılmalarını en aza indirerek ve giriş gecikmesini azaltarak sorunsuz, hızlı tempolu oyun sağlıyor.

Predator X28

28 inç UHD (3840×2160) monitör Predator X28, ince bir profile ve dar çerçeveleriyle ferah bir görünüme sahip. VESA DisplayHDR400™ Sertifikalı Agile-Splendor IPS ekranı [3], NVIDIA G-SYNC ve G-SYNC Esports Modu sayesinde 1 ms griden griye yanıt süresi ve 155 Hz yenileme hızı (hız aşırtmalı) sunuyor. Monitörde ayrıca NVIDIA Reflex özelliği de bulunuyor.

Acer LightSense, ColorSense ve ProxiSense ekranın tüm ortamlarda çok iyi görünmesini sağlıyor. BlueLightShield Pro ise daha rahat bir görüntüleme deneyimi için mavi ışığı filtrelerken Delta E<1 renk doğruluğunu koruyor.

Predator X28 oyun monitörü, TÜV Rheinland Eyesafe® sertifikasını taşıyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Predator CG437K S kasım ayında EMEA bölgesinde 1.599 euro’dan

Predator X38 S eylül ayında EMEA bölgesinde 2.199 euro’dan

Predator X28 ağustos ayında EMEA bölgesinde 1.199 euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.


[i] Pil ömürleri video oynatma test sonuçlarına göre belirlenmiştir. Pil ömrü değeri yalnızca karşılaştırma amacıyla belirtilmiştir. Gerçek pil ömrü modele, yapılandırmaya, uygulamalara, güç yönetimi ayarlarına, çalışma koşullarına ve kullanılan özelliklere göre değişiklik gösterir. Pilin azami kapasitesi kullanımla birlikte zaman içerisinde azalır.

[ii] Burada bahsedilen tüm markalar ve ürün adları ilgili şirketlerin ticari markalarıdır ve yalnızca ürünleri anlatmak veya tanımlamak için kullanılmaktadır.

[iii] Yalnızca üst, alt ve temel kapaklar metaldir. Gövde bölümü ABS plastiktir.

[iv] Core i9-11980HK ve RTX 3080 (16 GB VRAM) konfigürasyonunda bulunur. Özellikler bölgeye ve modele göre değişiklik gösterebilir.

5 Özellikler bölgeye ve modele göre değişiklik gösterebilir.

6 Özellikler bölgeye ve modele göre değişiklik gösterebilir. Ön, sağ ve sol ışık barları ile subwoofer 5G modellerinde bulunmamaktadır

7 5G ağ hizmeti gereklidir.

8 Killer, oyun bağlantıları için en hızlı arayüzü dinamik olarak belirleyebilir: Oyun başladığında, ilk paket Ethernet, WiFi ve 5G üzerinden gönderilir ve Killer DoubleShot Pro 5G, en iyi ve kusursuz kullanıcı / oyun deneyimini sağlamak için otomatik olarak en hızlı bağlantıyı seçer.

9 5G LTE hızları ve uygunluk durumları değişiklik gösterebilir. Detaylar için telekom operatörünüzle iletişime geçiniz. Gerçek 5G hızları ayrı satılan veri planına göre değişiklik gösterir.

[v] Özellikler modele veya bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Total
0
Shares
Önceki haber

Zaxe’den 3D yazıcı satın alma rehberi

Sonraki haber

Acer global organizasyonla yeni dizüstü serisini tanıttı

İlginizi çekebilir

Alışverişte 11.11 Patlaması Geliyor?

Her yerde kampanyalar, her yerde afişler, sanal ve fiziksel mağazalar rengarenk, ışıl ışıl… Reklamlar, indirimler, yeni ürünler… Alışveriş listeleri de hazır. Evet, perakende sektörü için neredeyse yılın en önemli ayı haline gelen kasımın ilk özel indirim günü 11.11 geldi çattı. Diğer adıyla Bekarlar Günü. Özellikle perakendeyi çok hareketlendirmiş durumda. 11.11 indirimleri bu yıl da pek çok sürprizlerle geliyor. Pek çok kategoride 24 saat sürecek olan indirimler, alışveriş severlerin iple çektiği günlerden. Bazı markalar 11 Kasım indirimlerini Black Friday’e kadar sürdürmeyi planlıyor.
Devamını oku