Adform’dan bir ilk daha Tramvay hattında programatik açık hava reklamı kullanımı

Adform ve programatik açık hava mecrası Dooh.ist iş ortaklığı ile artık T5 Tramvay hattında programatik satın alma gerçekleştirilebilecek. Adform DSP kullanan marka ve ajanslar artık tramvay içi ekranları da programatik üzerinden veri hedeflemesi yaparak satın alabilecekler.

Geleneksel satın almaya alternatif olmak yerine, mevcut mecraların kapsamının genişlemesi ve dijitalleşmesi sonucu hayatlarımıza giren dijital açık hava ekranları, artık programatik ekosistem üzerinden erişilebilir duruma geliyor. Modern pazarlamanın gereksinimlerini 360 derece hizmet çatısıyla sağlayan, endüstrinin en büyük bağımsız reklam teknoloji platformu Adform FLOW, dijital açık hava satın alımını tek bir arayüz üzerinden gerçekleştirebilen Türkiye’deki ilk ve tek platform olma özelliğini yeni bir iş ortaklığı ile taçlandırdı.

Adform Türkiye ve programatik açık hava mecrası Doohist iş ortaklığı sayesinde, artık İstanbul’daki T5 Alibeyköy Cep Otogarı tramvay hattındaki ekranlar da programatik reklamlar ile hedeflenebilecek. Adform FLOW’un reklamverenlere tek bir arayüz üzerinden tüm reklam kanallarını yönetme avantajı sağlayan yenilikçi teknolojisi, bugüne kadar hep geleneksel bir mecra olarak görülen metro/tramvay içi OOH (Out-of-Home) ekranları da dijital kampanyalara dahil etme olanağı sunuyor. Gerçekleştirilen aktivasyon sayesinde Adform DSP kullanan marka ve ajanslar artık tramvay içi ekranları da programatik olarak ve veri hedeflemesi ile satın alabilecekler.

Türkiye’nin programatik açık hava envanteri büyüyor

Bu iş ortaklığı sonrasında; Doohist, Yovi ile envanterine metro ve tramvay hatlarını da ekleyerek ekran sayısını binin üzerine çıkardı. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek T5 Alibeyköy Cep Otogarı Tramvay hattında programatik satın alma hayata, Time Ajans ve Papara iş ortaklığı ile programatik açık hava sürecinin Adform DSP ile başarılı bir şekilde yayına alınması sayesinde geçti.

Adform Platform Çözümleri Yöneticisi Lütfü Koçoğlu hem bu iş ortaklığı hem de programatik açık havanın sektöre katkılarını şöyle değerlendirdi: “Medya satın almanın otomasyonu programatik satın almayı, teknolojik olarak mümkün olan tüm mecralarda Adform teknolojisi ile aktif etme vizyonumuz kapsamında bir hedefimizi daha gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Programatik ekosisteme dahil ettiğimiz ve öncesinde geleneksel satın alma ile ilerleyen tüm medya kanalları artık daha kolay ve efektif satın alınabilir, daha ölçülebilir ve yönetilebilir hale gelmiş oluyor. Partnerimiz Doohist ile de vizyonlarımızın örtüşmesi neticesinde, Türkiye’deki DOOH envanterini de hızla programatik ekosisteme adapte ediyoruz. Yakın zamanda lanse edeceğimiz, Adform’un “Cross Media Markeplace” Projesi ile de CTV ve DOOH gibi envanterlerin adaptasyonu ve gelişimini desteklemeye devam edeceğiz.”

Programatik açık hava reklamcılığı Türkiye’de yaygınlaşacak

Dooh.ist Reklam Teknoloji ve Operasyon Yöneticisi Mehmet Şahin, “Dooh.ist olarak Türkiye’nin en önemli mecraları ile iş ortaklığı yapıyoruz. Bu iş ortaklığına bağlı olarak mecraların sahip olduğu ekranları programatik açık havanın global prensiplerine uygun hale getirerek, özellikle ABD ve Avrupa bölgesindeki geniş programatik açık hava envanterine ülkemizin de sahip olmasını sağladık. İstanbul’un yeni mecrası Yovi ile yaptığımız iş birliği de yine bu motivasyon ile gerçekleşti. T5 tramvay hattı içerisinde programatik açık hava altyapısını kurarak burada gerçekleşen geleneksel satın alma yöntemini programatik hale getirdik. Yeni başarılara imza atmak için heyecan duyuyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Önceki haber

Yerli oyun girişimi Libra, gözünü global sahneye dikti

Sonraki haber

Acer Swift X, Türkiye’de

İlginizi çekebilir