Adobe Venuzuela Hesaplarının Erişimini Kesti

Venezuela en popüler fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan Photoshop’un da dahil olduğu birçok uygulamaya artık erişemeyecek

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, ağustos ayında yayınladığı talimatta, Amerika çıkışlı şirketlerin Venezuela ile iş yapmasını yasaklamıştı. Bu yasağı uygulamaya koyan ilk büyük uygulamalardan birisi ise, Photoshop ve Lightroom gibi uygulamalar ile tanınan Adobe oldu. Venezuela’dan oluşturulan bütün Adobe hesaplarının erişimi kesilmiş durumda. 

Venezuela’da daha önce ücreti ödenmiş tüm hesaplar iptal edilirken, yeni hesap açmak ya da deneme sürümünü kullanmak bile mümkün değil. Daha önce ödemesi yapılıp, henüz kullanılmamış olan abonelik sürelerinin ise iade edilebileceği söyleniyor.  

Adobe bu kararı ile birlikte, Venezuela devlet başkanı Nicolas Maduro ve destekçilerini hedef alan ticari blokaj uygulamasına ilk uyan teknoloji firması oldu. Google Drive, PayPal ve OneDrive gibi Amerika çıkışlı büyük firmalar hala çalışmaya devam etse de işler kısa bir süre içinde değişebilir.  

Kaynak: https://helpx.adobe.com/la/x-productkb/policy-pricing/executive-order-venezuela.html 

Total
16
Shares
Önceki haber

Sosyal Medya ve İhracat

Sonraki haber

Telefon Çağrılarınızı Windows Üzerinden Cevaplayın

İlginizi çekebilir