Aileler Dikkat! Ailesinin Tüm Birikimini Twitch Bağışlarına Harcadı

Bir genç ailesinin hesabındaki tüm parayı yayıncılara destek olarak harcadı, yılların birikimi 17 günde buhar oldu.

Video oyun tutkunu bir genç ailesinin okul ihtiyaçlarını karşılaması ve öğlen yemeği alabilmesi için verdiği banka kartı ile yayıncılara bağış göndererek 17 günde 20 bin dolara yakın harcama yaptı. Olayın farkına varan aile konuya ilişkin olarak Twitch’e başvursa da, yayın platformu Twitch’den hiçbir yetkili konu için aileye geri dönüş sağlamadı.

Yılların birikiminin yok olduğunu gören ve isminin açıklanmasını istemeyen anne, son olarak dünyanın önde gelen forumlarından Reddit’te bir başlık açarak yardım talebinde bulundu. Twitch’in hiçbir şekilde geri dönüş sağlamadığı anne son olarak bankası ile görüşmüş ve banka oğlu hakkında suç duyurusunda bulunması koşuluyla kendisine yardımcı olabileceklerini dile getirmiş.

Tüm sorumluluğu üstlenen anne, oğlunun harcama yaptığı yayıncılarla görüşmüş ve ancak iki yayıncı bu talebe cevap vermiş.

Son yıllarda yönetim şekliyle sıkça tartışmalara konu olan Twitch, özellikle platformunda yaşanan konularda herhangi bir sorumluluk almaması ve sadece gündeme göre ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabını banlayarak saygınlık kazanmaya çalışması dikkat çekiyor.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite