Airbnb “Adventures” ile Macera Arayan Gezginleri Hedefleyecek

Dünyanın dört bir yanında kiralık mekanları gezginlerle buluşturan Airbnb yeni uygulaması ile macera tutkunlarına yönelik bir hizmet verecek.

Turist ve gezginlerin seyahatleri esnasında ihtiyaç duyduğu konaklama ihtiyacını, mekan sahipleriyle buluşturarak sağlayan Airbnb yeni bir atılım gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük otel zinciri olarak isimlendirilen Airbnb’nin günden güne gelişen iş alanına Airbnb Adventures’i dahil ediyor. Airbnb Adventures, 3 gün ile 1 hafta arasında değişen ve sıradan şehir turları ve yolculukların ötesine geçmeyi hedefleyen bir etkinlik.

Örneğin Kenya’daki vahşi yaşam bölgesinde gerçekleşecek ve 3 gün sürecek gezide katılımcılar aslanlarla karşılaşacak, kamp kurma ve yemek pişirme gibi etkinliklere dahil olacak. Kişi başı 500 dolara mal olan bu gezi 5 öğün yemek, içecek ve 2 gece çadırda geçirmeyi kapsıyor.

Airbnb, maceracılara kaynak sağlanması amacıyla yerel uzmanlar ve tur şirketleriyle ortak çalışmalar gerçekleştirecek. Bu etkinliklerde rotanın belirlenmiş olması sorumluluk ve sigorta açısından büyük önem arz ediyor. Airbnb bu tür faaliyetleri güvenli bir şekilde sağlamak için üçüncü parti firmalarla çalışacak ve ihtiyaç duyulan sertifikaların doğrulanmasını sağlayacak.

Airbnb, kısa vadeli tatiller için ev kiralama konusunda yatırımlarına devam ediyor. Bunun yanı sıra firmanın canlı yayın uygulamaları alanıyla ilgilendiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Kaynak: TechCrunch

Total
1
Shares
Önceki haber

Veri Merkezlerinde Güvenlik Teknolojileri

Sonraki haber

DevSecOps Uygulama Geliştirme Süreçlerini Koruma Altına Alıyor

İlginizi çekebilir

Covid-19 İle Kritik Sektörlerin Siber Güvenliğini Hatırladık

Covid-19 salgını birçok ilki ve yeniliği hayatımıza sokarken, en çok konuştuğumuz konuların başında da siber güvenlik geldi. Türkiye, 2020’de 100 bini aşkın siber saldırı ile dünyanın en çok atak alan ülkesi oldu. Enerjiden telekomünikasyona, savunmadan sağlık teknolojilerine kadar pek çok alanda 6 milyon çalışan, işlerine evlerinden devam ederken, siber saldırılarda ise yüz milyonlarca TL’lik kayıp yaşandı. Teknoser Genel Müdürü Ozan İnan, Covid-19 salgını ile beraber kritik sektörlerdeki bilişim altyapısının öneminin ortaya çıktığını söyledi İnan, 2021’in siber saldırıların artacağı bir yıl olmasının beklediğini belirterek, çözümün siber güvenliğe verilen önemin artmasıyla geleceğini ifade etti.
Devamını oku