Airbnb, HotelTonight’ın Resmi Sahibi Oldu

Son dakika otel rezervasyonu servisi HotelTonight’ın Airbnb tarafından satın alınma süreci tamamlandı.

Airbnb’nin aylardır konuşulan HotelTonight satın alımı resmi olarak tamamlandı. Yetkililer anlaşmaya yönelik net açıklamalar yapmasa da rapora göre satın alım işlemi 400 milyon dolara gerçekleşti. Ev sahipleri ve ev kiralamak isteyenleri bir araya getiren Airbnb sistemi bu satın almayla beraber “dünyanın en büyük otel zinciri” olma yolunda sağlam bir adım attı.

Anlaşmanın parçası olarak HotelTonight servisinin kurucularından ve aynı zamanda CEO’su olan Sam Shank, Airbnb’nin butik otel kategorisinin başına geçecek. Butik otel kategorisinin, Airbnb’nin ağaç evler ve benzeri ev yapılarına olan genişlemesine katkı sağlaması planlanıyor.

San Francisco merkezli HotelTonight servisi 2010 yılında hizmete başlamış ve 2017 yılında aldığı 37 milyon dolarlık yatırımla 463 milyon dolar değerlenmeye ulaşmıştı.

Kaynak: https://techcrunch.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Dünyada Bir İlk: Bilim İnsanları 3D Yazıcı Kullanarak Kalp Üretti

Sonraki haber

Apple, Oyun Platformu Apple Arcade İçin 500 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

İlginizi çekebilir

Sensormatic Perakendede Güvenlik Ve Verimlilik Artışı Sağlayan Çözümleriyle Perakende Günleri 2019’da

Sensormatic, perakende sektörünü dijital çözümlerle tanıştırarak, operasyonel verimlilik, daha fazla güvenlik ve daha yüksek satış imkânı sağlayan teknolojileriyle Perakende Günleri’nde yerini alıyor. Sensormatic’in bu yıl perakendecilerle buluşturacağı yenilikçi çözümleri arasında Trafik Analiz (Countware Traffic), POS Entegrasyon, Biyometrik ve mobil geçiş kontrol sistemleri, Personel Devam ve Kontrol Sistemi, Elektronik Fiyat Etiketi ile Acil Durum ve Danışma Kiosku yer alıyor.
Devamını oku