Airbnb’nin Rakibi Sonder 1 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Seyahat halindeki insanların konaklama ihtiyacını karşılamak için mekan sahipleriyle buluşturan Sonar, 225 milyon dolar yatırım alarak toplam değerini 1 milyar dolara taşıdı.

Airbnb’nin rakibi olarak pazara giren mekan kiralama servisi Sonder, 1 milyar dolar değerlemeyi aşarak unicorn olan girişimler arasındaki yerini aldı.

Sonder yaptığı açıklamada dünya genelinde 20 şehirde 8.500’den fazla kiralanabilir alana sahip olan online pazarıyla mekan sayısını üçe katladığını belirtti. San Francisco merkezli şirket bu yıl 400 milyon dolar gelir elde ederek yıldan yıla büyümesini 4 katına çıkartmayı hedefliyor.

Sonder CEO’su  Francis Davidson yaptığı açıklamada: “Geleceğin konaklama ihtiyacı dinamik olacak ve esneklik gerektirecek. Biz de bunu sunmayı hedefliyoruz. Amacımız farklılaşan konaklama ihtiyacında doğan yeni ihtiyaçlara, kataloğumuzdaki kiralık alanları dünyadaki heyecan verici mekanlara genişleterek cevap vermek. Bu sayede Sonder unutulmaz olacak.” diyor. 

2012 yılında kurulan Sonder geçtiğimiz yıl 135 milyon dolar yatırım almıştı. Sonder gezginlerin 1 gecelik konaklama ihtiyacından 2 senelik konaklama ihtiyacına kadar cevap veriyor. Airbnb önümüzdeki yıl gerçekleşecek bir halka arza hazırlanırken, yatırımcılar oluşacak boşlukta yeni yatırım fırsatları gözlemliyor. Sonder de bu fırsatlardan birisi olarak öne çıkıyor.

Total
7
Shares
Önceki haber

Finans Teknolojilerinde Yepyeni Bir Dönem Başlıyor

Sonraki haber

Nike Ayağınızı Dijital Olarak Ölçerek Uygun Ayakkabıyı Bulmanızı Sağlayacak

İlginizi çekebilir