Akıllı Beyaz Eşyalar, Yanlış Kullanımda Ev Sahiplerini Uyaracak

LG’nin beyaz eşya ürünleri için geliştirdiği yapay zeka, cihazların yanlış kullanımında ev sahiplerine uyarı göndererek asistanlık yapabiliyor.

Buzdolabınızın hava akımını engelleyecek şekilde mi ürünlerinizi istifliyorsunuz? Belki de çamaşır makinenize haddinden fazla deterjan dolduruyorsunuzdur? Şayet beyaz eşyanızı yanlış kullanıyorsanız, yapay zeka sizi bu konuda uyarabilir! LG’nin “Proaktif Müşteri Koruma” özelliği önümüzdeki hafta Berlin’de düzenlenecek olan IFA teknoloji fuarında tanıtılacak. LG’nin ThingQ uygulamasının bir uzantısı olan özellik, yapay zeka yardımıyla beyaz eşya kullanımında yaşanabilecek potansiyel problemleri tespit ederek uygulama aracılığıyla müşterilerini uyarmayı hedefliyor.

LG Proactive Customer Care sistemi, Avrupa’da satışa sunulacak son model çamaşır makineleri ve buzdolaplarını kapsıyor. Firma bu özelliğe sahip beyaz eşyalarını gelecek yıl Amerikan pazarına sunacak. Fikrin çıkış noktası erken uyarı sistemleriyle kullanıcı hatalarının önüne geçmek ve ev eşyalarının ömrünü uzatmaya yardımcı olmak.

Örneğin buzdolabını hava akımına engel olacak şekilde doldurursanız, yapay zeka sizi bu konuda uyaracak ya da aşırı deterjan koyduğunuzda uygulama bildirim göndererek düzeyini ayarlamanızı isteyecek. LG yapay zekası sadece uyarıda bulunmakla kalmıyor, cihazınızla ilgili düzenli raporlar göndererek enerji maliyetlerinden tasarruf etmek için daha verimli kullanmak için ipuçları da sunuyor.

Total
10
Shares
Önceki haber

Yeni Huawei Telefonu, Android İşletim Sistemi Kullanamayacak

Sonraki haber

Yerli ve Milli İşletim Sistemi Pardus’a Göç Başladı

İlginizi çekebilir