Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Amazon, Deliveroo’ya 575 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

İnternet devi Amazon, İngiltere’de rakibi olmaya çalıştığı ama başaramadığı Deliveroo’ya yatırımda bulundu.

14 farklı ülkede faaliyet gösteren İngiltere merkezli yemek siparişi ulaştırma uygulaması Deliveroo, Amazon’dan aldığı 575 milyon dolarlık yatırım aldı. Son olarak 2017 yılında yapılan açıklamaya göre şirketin değerlemesi 2 milyar doları aşmıştı.

Hizmet verdiği ülkeler toplamında 80.000 restorandan yemek siparişlerini ulaştırmak için 60.000 kişiyle çalışan Deliveroo’nun yatırımcıları arasında ayrıca T. Rower Price, Fidelity Management & Research Company ve Greenoaks firmaları bulunuyor.

Amazon gerçekleştirdiği bu yatırımı stratejik olarak nasıl kullanacağı bilinmese de Amazon Prime sistemiyle entegre bir çalışma gerçekleştireceği tahmin ediliyor. Amazon daha önce de yemek siparişi ulaştırma işine girmiş ancak ancak Uber Eats ve Deliveroo karşısında pek varlık gösteremeyen Amazon Restaurants uygulamasına İngiltere’de son vermişti. Ancak uygulama Amerika’da faaliyetlerini devam ettiriyor.

Total
2
Shares
Önceki haber

TikTok 5.Çeyrekte de AppStore’un Bir Numarası

Sonraki haber

Oyun Endüstrisinde Dev İş Birliği

İlginizi çekebilir

Yazılım Testinde Uluslararası Rekabetin Anahtarı Sertifikalar

Yılda bir kez gerçekleştirilen ISTQBⓇ Sertifikasyon Sınavları bilişim uzmanları tarafından büyük ilgi görüyor. Bugüne kadar Türkiye’de 3 bine yakın kişi uzmanlığını bu sertifikalarla belgeledi. Yazılım Test ve Kalite Derneği Başkanı Koray Yitmen, ISTQBⓇ sertifikalarını uluslararası rekabetin anahtarı olarak nitelendiriyor. Yitmen, dijitalleşmenin hız kazandığı yeni normalde daha çok uzmanın bu sertifikalarla sektörde büyük fark yaratacağına inandığını söylüyor.
Devamını oku

Dijital Ekonominin Kazananları “Micro Focus Universe 2021” ile Sanal Ortamda Bir Araya Geldi!

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden Micro Focus’un en önemli müşteri ve iş ortağı etkinliği “Micro Focus Universe 2021” 23-24 Mart tarihlerinde sanal ortamda gerçekleştirildi. 10 binin üzerinde katılımcının izlediği etkinlikte farklı sektörlerden şirketler başarı hikayelerini paylaşırken, uzmanlar da dijital ekonomide kazanmanın yollarını açıkladı.
Devamını oku