Amazon, Deliveroo’ya 575 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

İnternet devi Amazon, İngiltere’de rakibi olmaya çalıştığı ama başaramadığı Deliveroo’ya yatırımda bulundu.

14 farklı ülkede faaliyet gösteren İngiltere merkezli yemek siparişi ulaştırma uygulaması Deliveroo, Amazon’dan aldığı 575 milyon dolarlık yatırım aldı. Son olarak 2017 yılında yapılan açıklamaya göre şirketin değerlemesi 2 milyar doları aşmıştı.

Hizmet verdiği ülkeler toplamında 80.000 restorandan yemek siparişlerini ulaştırmak için 60.000 kişiyle çalışan Deliveroo’nun yatırımcıları arasında ayrıca T. Rower Price, Fidelity Management & Research Company ve Greenoaks firmaları bulunuyor.

Amazon gerçekleştirdiği bu yatırımı stratejik olarak nasıl kullanacağı bilinmese de Amazon Prime sistemiyle entegre bir çalışma gerçekleştireceği tahmin ediliyor. Amazon daha önce de yemek siparişi ulaştırma işine girmiş ancak ancak Uber Eats ve Deliveroo karşısında pek varlık gösteremeyen Amazon Restaurants uygulamasına İngiltere’de son vermişti. Ancak uygulama Amerika’da faaliyetlerini devam ettiriyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

TikTok 5.Çeyrekte de AppStore’un Bir Numarası

Sonraki haber

Oyun Endüstrisinde Dev İş Birliği

İlginizi çekebilir

Hayal Kırıklığına Uğratan Oyun Konsolları

Bir zamanlar Atari adıyla andığımız oyun konsolları, günümüze kadar büyük değişimler geçirdi. PlayStation 4 ve Xbox One rekabetinden önce pek çok oyun konsolu, çok büyük umutlarla piyasaya çıkmış olmasına rağmen sonları tam anlamıyla hezimetti. Habertürk teknoloji editörü Cem Sünbül, hayal kırıklığı yaratan yedi oyun konsolunu kaleme aldı.
Devamını oku

“Yeni Normal”in Veri Madeni: Online Araştırma

Türkiye’nin en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight’ın Genel Müdürü Pınar Köseoğlu, Covid-19 döneminde çalışmalarını kendi online veri tabanlarından gerçekleştirdiklerini ve araştırma trafiklerinin arttığını belirterek, “Araştırma yaptıranlar, online araştırmaya kayıyor dedi.
Devamını oku