Amazon, Deliveroo’ya 575 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

İnternet devi Amazon, İngiltere’de rakibi olmaya çalıştığı ama başaramadığı Deliveroo’ya yatırımda bulundu.

14 farklı ülkede faaliyet gösteren İngiltere merkezli yemek siparişi ulaştırma uygulaması Deliveroo, Amazon’dan aldığı 575 milyon dolarlık yatırım aldı. Son olarak 2017 yılında yapılan açıklamaya göre şirketin değerlemesi 2 milyar doları aşmıştı.

Hizmet verdiği ülkeler toplamında 80.000 restorandan yemek siparişlerini ulaştırmak için 60.000 kişiyle çalışan Deliveroo’nun yatırımcıları arasında ayrıca T. Rower Price, Fidelity Management & Research Company ve Greenoaks firmaları bulunuyor.

Amazon gerçekleştirdiği bu yatırımı stratejik olarak nasıl kullanacağı bilinmese de Amazon Prime sistemiyle entegre bir çalışma gerçekleştireceği tahmin ediliyor. Amazon daha önce de yemek siparişi ulaştırma işine girmiş ancak ancak Uber Eats ve Deliveroo karşısında pek varlık gösteremeyen Amazon Restaurants uygulamasına İngiltere’de son vermişti. Ancak uygulama Amerika’da faaliyetlerini devam ettiriyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

TikTok 5.Çeyrekte de AppStore’un Bir Numarası

Sonraki haber

Oyun Endüstrisinde Dev İş Birliği

İlginizi çekebilir

Yapay Zeka, Akıllı Şehirlerin Yönetimine Aday

Son dönemin yükselen akımlarından modüler akıllı şehir çözümleri, teknoloji alanındaki inovasyona önemli bir örnek teşkil ediyor. Ekin SPOTTER, trafik yönetiminin yanına, yapay zekâ desteğiyle suçluların ve olası kazaların, park ve şerit ihlallerinin tespiti, hava durumu ve kalite ölçümü, aydınlatma yönetimi, Wi-Fi erişimi ve elektrikli şarj gibi birçok yenilik ekliyor.
Devamını oku

Pazar Yerinde Başarının Altın Anahtarı: Marketing Yap, Ürününü Doğru Tanıt, Yorumlara Cevapla

Alışverişin yüzde 86’sı online alanda gerçekleşirken pazar yeri yönetimi hiç olmadığı kadar önemli hale geldi. Digital Exchange Pazar Yeri Yönetim Ekibi markalara “Önce marketing ile başlayın, ardından ürünü iyi kataloglayın, yorumları yönetin ve lojistikteki sorunları çözün” derken Digital Exchange’in CEO’su Emrah Pamuk, “E-ticaret ve e-ihracatta başarının altın anahtarını yakalamak birkaç altın kurala uymakla mümkün. Pazar yerine doğru ürünü koyup, kendini iyi anlatan markalar milyon dolarlık ciroların kapısını bu anahtarla açıyor” değerlendirmesinde bulundu.
Devamını oku