Amazon, Deliveroo’ya 575 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

İnternet devi Amazon, İngiltere’de rakibi olmaya çalıştığı ama başaramadığı Deliveroo’ya yatırımda bulundu.

14 farklı ülkede faaliyet gösteren İngiltere merkezli yemek siparişi ulaştırma uygulaması Deliveroo, Amazon’dan aldığı 575 milyon dolarlık yatırım aldı. Son olarak 2017 yılında yapılan açıklamaya göre şirketin değerlemesi 2 milyar doları aşmıştı.

Hizmet verdiği ülkeler toplamında 80.000 restorandan yemek siparişlerini ulaştırmak için 60.000 kişiyle çalışan Deliveroo’nun yatırımcıları arasında ayrıca T. Rower Price, Fidelity Management & Research Company ve Greenoaks firmaları bulunuyor.

Amazon gerçekleştirdiği bu yatırımı stratejik olarak nasıl kullanacağı bilinmese de Amazon Prime sistemiyle entegre bir çalışma gerçekleştireceği tahmin ediliyor. Amazon daha önce de yemek siparişi ulaştırma işine girmiş ancak ancak Uber Eats ve Deliveroo karşısında pek varlık gösteremeyen Amazon Restaurants uygulamasına İngiltere’de son vermişti. Ancak uygulama Amerika’da faaliyetlerini devam ettiriyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

TikTok 5.Çeyrekte de AppStore’un Bir Numarası

Sonraki haber

Oyun Endüstrisinde Dev İş Birliği

İlginizi çekebilir

Nebim V3 Paylink, Mağazada Alışveriş Deneyimine Konfor ve Hız Getiriyor

Ödeme sistemlerinde Türkiye’nin öncü şirketi Paynet ile köklü yazılım üreticisi Nebim Yazılım, önemli bir iş birliğine imza atarak Paynet’in sunduğu Paylink uzaktan ödeme çözümü ile Nebim V3 POS’u entegre etti. Nebim V3 POS Paylink Mobil Ödeme Entegrasyonu, tüketicinin mağaza içinde limit sınırı olmadan temassız, taksitli ve güvenli ödeme yapmalarını mümkün kılıyor. İşletmelerin iş süreçlerini ve müşteri memnuniyetini iyileştirirken kârlılığını artırıyor, maliyetlerini azaltıyor.
Devamını oku