Amazon Prime Teslimatlarında Gecikmeler 1 Aya Ulaştı

E-ticaret devi yaşanan küresel salgın sonrasında ev ihtiyaçları ve yüksek talep gören ürünleri önceliğine aldı.

Yaşanan korona virüs salgını her endüstride iş yapılış şekillerini değiştirmeye devam ediyor. Amazon yaptığı duyuru ile müşterilerin taleplerini doğru şekilde karşılayabilmek için ürün teslimat sisteminde öncelendirmeye gideceklerini duyurdu.

Bu kapsamda normalde 1-2 gün teslimat süresi vadeden Amazon Prime sisteminde öncelikli ürünler 5 gün içerisinde ulaştırılacakken, kimi ürünlerin teslimat süresi 1 ayı bulacak. Amazon bu düzenlemenin yaşanan sağlık krizinde müşteriler için en önemli ihtiyaçları ivedi biçimde teslim etmek için yapıldığını dile getirirken Amazon gibi gelişmiş bir teslimat ağına sahip e-ticaret devinin dahi kriz anında yetersiz kalabilmesi şaşırttı.

Örnek olarak bilgisayar monitör kablosu, gitar kablosu ya da kahve makinası gibi ürünlerin teslimat süresi 1 aya çıkarılmış durumda. Marketplace Pulse isimli e-ticaret pazarı analiz firması ise Amazon’un açıldığından bu yana yaşadığı en büyük sıkıntı ile karşı karşıya olduğunu ve süreçten hem satıcı hem de tüketicilerin olumsuz olarak etkilenebileceğini dile getirdi.

Amazon teslimat konusundaki problemleri aşabilmek için kısa süre önce paketleme ve teslimat bölümlerinde çalışacak 100 bin yeni çalışan alacaklarını belirtmişti.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite