Amazon, Sahte Ürünlerle Mücadele İçin Özel Birim Kurdu

E-ticaret devi sahte ürünlerle mücadele için özel bir birim kurarak daha etkin bir mücadelede bulunacak.

Amazon platformunda bulunan sahte ürünlerle mücadele için Sahtecilikle Mücadele Birimini duyurdu. Birim eski federal savcılar, deneyimli araştırmacılar ve veri analistlerinden oluşuyor ve sahte ürünler konusunda daha agresif bir yol izlemeyi hedefliyor.

Yapılan açıklamaya göre Sahtecilikle Mücadele Birimi şirketin sivil davalar açmasını, markaları kendi soruşturmalarında yardım etmesini ve sahtecilikte mücadelede kolluk görevlileriyle çalışmasını kolaylaştıracak

Sahte ürünler, çevrimiçi perakendeciler için büyük sorun teşkil ediyor. Özellikle de müşterileri sahte ürün almaya yönlendirmeye çalışan üçüncü taraf satıcılar, Nike gibi büyük markaların Amazon aracılığıyla doğrudan ürün satmayı bırakmasına neden olmuştu.

Amazon sadece 2019 yılında sahte ürünlerle mücadele etmek adına 500 milyon dolar yatırımda bulundu. Firmanın bünyesinde sahte ürünlerle mücadele için 8.000 kişi çalışıyor. E-ticaret devi yaptığı açıklamada 2019 yılında 2,5 milyon hesabı kara listeye aldığını ve 6 milyar ürünü liste dışı bıraktığını açıklamıştı.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite