Amazon’dan Fotoğraf Analiziyle Aradığınız Kıyafetleri Bulmanızı Sağlayacak Uygulama

E-ticaret devi Amazon, müşterilerinin beğendikleri tarzda kıyafetlerin fotoğraflarını yükleyerek, mağazadan benzer kıyafetleri bulmasını sağlayacak uygulamasını yayına aldı.

Amazon kıyafet ihtiyaçlarınızın karşılanmasında birincil tercih olmak için alışverişi kolaylaştıran teknolojilere yatırımını sürdürüyor.

Geçtiğimiz hafta tanıtılan StyleSnap uygulaması ile müşteriler beğendikleri tarzda kıyafetlerin fotoğrafını sisteme yükleyerek yapay zekadan Amazon üzerinde satılan benzer kıyafet önerileri alabilecek.

Amazon bu tarz bir teknolojiyi sunan ilk firma değil. Asos, Wayfair ve Target gibi perakendeciler de benzer bir teknolojiyle müşterilerinin alışverişini kolaylaştırmak istiyor.

E-ticaret devi tarafından yapılan açıklamaya göre StleSnap uygulamasının içerdiği yapay zeka bilgisayar görüşü ve derin öğrenmeden faydalanarak fotoğraflardaki elbisenin tarzını anlayabiliyor.  Teknolojinin, insan beyninin çalışmasından ilham alınarak geliştirildiği söyleniyor. Amazon teknolojinin çalışma standardı olarak şu açıklamayı yaptı:

“Sinir ağlar birbirine bağlı milyonlarca yapay nörondan oluşuyor. Bu  nöronlar biz dizi görüntüyle beslenerek kıyafetlerin görüntülerini tespitte eğitilebilirler. Örneğin sinir ağları binlerce etek görüntüsüyle beslersek, nihayetinde yapay zeka 2 farklı stil arasındaki farkı anlayabilir.”

Amazon giyim sektöründeki payını arttırmak için servis hizmetleri ve teknolojilere destek vermeye devam ediyor. Firma aynı zamanda “almadan önce dene” servisi olan Prime Wardrobe’u da hizmete almayı amaçlıyor. Firma kısa süre önce sadece 30 saat boyunca satışta bulunacak kıyafetlerin bulunduğu The Drop’u hizmete sokmuştu.

Total
7
Shares
Önceki haber

Fransız Mucit Franky Zapata, Uçan Kaykayla Manş Denizini Geçmeyi Başardı

Sonraki haber

Honor Şimdi Vodafone’da!

İlginizi çekebilir