Amazon’un Akıllı Gözlüğü Echo Frames Ortaya Çıktı

Amazon, içerisinde Alexa asistanın bulunduğu yeni akıllı gözlüğünü satışa sundu.

Amazon, içerisinde Alexa’nın da bulunduğu Echo Frames ile akıllı gözlük pazarına adımını atıyor. Echo ve Alexa ekipmanları üzerine gerçekleştirilen etkinlikte, başkan yardımcısı Dave Limp tarafından gerçekleştirilen sunumda, Echo Frames’in tanıtımı yapıldı. Klasik gözlüklere benzeyen bir tasarım ile dikkat çeken Echo Frames, içerisine entegre edilmiş olan Alexa ile, akıllı asistanın her daim kullanıcıların yanında olmasını sağlıyor.  

31 gram ağırlığa sahip olan Echo Frames, reçeteli lensler ile de kullanılabiliyor. İçerisinde herhangi bir görüntü kayıt aygıtı bulunmayan cihaz, doğrudan kullanıcıya yöneltilmiş hoparlörlere sahip. Bu sayede Alexa’nın konuşmalarını yalnızca kullanıcının duyması planlanmış. Android ile eşleştirebileceğiniz Echo Frames, sizin için bildirimleri okuyup, telefon aramaları gerçekleştirmenin yanı sıra, müzik dinlemeye de imkân sağlıyor. Cihazın şu an için iOS desteği olmadığından, iPhone cihazlarında kullanımı mümkün değil.  

Fazla fütüristik alanlara uzanmayan Echo Frames, Amazon’un Alexa asistanı ile, iş hayatınızda ve günlük yaşantınızda daha rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlamayı planlıyor. Şu anda seri üretime geçmemiş olan Echo Frames, “Day One Edition” adı altında, davetiye yolu ile satın alınabiliyor. Satış fiyatı ise, 179,99 Dolar olarak belirlenmiş. Çıkışının ardından ise 249,99 Dolar fiyat etiketiyle satılması planlanıyor. 

Total
3
Shares
Önceki haber

Facebook, VR Sosyal Ağ Platformu Horizon’u Duyurdu

Sonraki haber

iOS 13: Mutlaka Bilmeniz Gereken Güvenlik ve Gizlilik Özellikleri

İlginizi çekebilir

Actera Teknoloji İhracatçısı Litum’a Yatırım Yaptı

Türkiye odaklı en büyük özel sermaye şirketi Actera, Türk teknoloji ihracatçısı Litum’a yatırım yaptı. Türkiye’de geliştirdiği gerçek zamanlı lokasyon sistemleri (RTLS), nesnelerin interneti (IoT) ve Endüstri 4.0 teknolojileriyle alanında önde gelen şirketlerden biri olmayı başaran Litum, global Fortune 500 şirketlerinin pek çoğunun en önemli teknoloji sağlayıcısı konumunda. Litum, Actera’dan aldığı yatırımla hızlı büyümesini sürdürerek dünyanın lider RTLS şirketi olma hedefini gerçekleştirecek.
Devamını oku