Amazon’un Drone’la Teslimat Bölümü Çalkantıda!

E-ticaret devinin otonom insansız hava araçları kullanarak paket teslimat etme planları istediği gibi gitmiyor.

New York Post tarafından yayınlanan bir rapora göre, Amazon’un kendi kendine yol kat edebilen insansız hava araçları kullanarak paket teslim etme planları çöküş yaşıyor. E-ticaret devi bu alanda faaliyet gösteren 100 çalışanını başka alana kaydırdığı da gelen haberler arasında.

Bir başka haber kaynağı Wired’a göreyse, Amazon’un İngiltere merkezli küresel dronela teslimat geliştirme merkezi Prime Air ekibi, kurulduğu 2016 yılından bu yana yaşanan gelişmeler neticesinde organize bir kaos içerisinde araştırma ve geliştirme sürecine girmiş. 

Prime Air ekibi, zorlu bir görev olan müşterilerin evlerinin veya apartmanlarının önüne otonom olarak inebilen ve paketleri zarar görmeden bırakan dronelar geliştirmekten sorumluydular. Amazon’un isteğine göre otonom dronelar siparişleri müşterilere 30 dakika veya daha kısa sürede teslim edecekti.

İddialara göre özellikle 2019 yılında başlayan çalkantılı süreçte geliştirici ekibin başında drone ve yapay zeka teknolojileri konusunda yeterli bilgi sahibi olmayan yöneticilerin geçmesi de projenin ilerlemesine balta indirmiş. Wired’a göre bazı yöneticiler işleri hakkında çok az şey biliyor, denetlemeleri gereken insanlardan gelen temel soruları yanıtlayamıyordu. Eski bir çalışan Wired röportajında bu kaos ortamının deneyimli çalışanları şirketten uzaklaştırdığını dile getiriyor. 

Konu hakkında açıklama yapan Amazon sözcüsü ise Prime Air’in geliştirme sürecine devam edeceği ve İngiltere bölgesindeki varlığını sürdüreceğini açıkladı. 

Total
0
Shares
Önceki haber

Avrupa Birliğinden Amazon’a Rekor Ceza!

Sonraki haber

LinkedIn Çalışanlarına Süresiz Olarak Uzaktan Çalışma İmkanı Veriyor

İlginizi çekebilir