Amerika Huawei’ye Karşı Ciddi Bir Yaptırım Daha Getirmeyi Planlıyor

Amerika Birleşik Devleti yeni bir yaptırım getirerek, Huawei’nin ABD mali sisteminden uzaklaşmasını sağlamayı planlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri ile Huawei arasındaki gerginlik zaman zaman durulsa da, hala devam ediyor. Son olarak gelen haberlere göre, Huawei’nin Hazine Bakanlığı’nın Specially Designated Nationals (SDN) isimli listesine eklenmesi isteniyor. Bu listeye eklenmek, Huawei’nin dolar üzerinden ticari işlemler yapamaması anlamına geliyor.

Amerika’nın ekonomik çıkarları ve dış politikaları için tehdit oluşturan kişi ve firmaların eklendiği SDN listesi, dahil olan gerçek ya da tüzel kişilerin ticari işlem yapmalarını engellliyor.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi tarafından yedekte tutulan ve en son çare olarak kullanılması düşünülen bu plan, Amerika’nın en agresif yaptırımlarından birisi. Ticaret Bakanı Wilbur Ross, yöneltilen sorular üzerine “Her türden şirket için her türlü önlemin alınması planlanır. Fakat bu sabah itibariyle bu türden bir yaptırım gerçekleştireceğimizi sanmıyorum.” dedi.

Total
47
Shares
Önceki haber

Testleri Yapılan Wi-Fi 6 ile İnternet Işık Hızına Ulaşacak

Sonraki haber

Keşfedilen Güvenlik Açığı Hackerların VPN Bağlantıları İzlemesini Sağlıyor

İlginizi çekebilir

Deprem Anında veya Sonrasında Kullanabileceğiniz En İyi Mobil Uygulamalar

Türkiye bir deprem bölgesi ve pek çok kişi bu doğal afetten epey korkuyor. Ayaklarınızın altındaki kayar plakalara bir göz atmak, korkularınızı belki hafifletebilir. Ne olduğunu tarihsel olarak bilmek ise gelecek için plan yapmanıza yardımcı olabilir ya da en azından yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Bu yüzden depremleri izlemek için en iyi uygulamaları sizler için listeledim…
Devamını oku