Amerikalı Gençlerın %87’si iPhone Kullanıcısı!

Bir istatistik firması tarafından yapılan araştırmaya göre Amerikalı Z jenerasyonu gençlerin % 87’si halihazırda iPhone kullanıcısı iken %88’si sıradaki telefonunun iPhone olacağını söylüyor.

BlueMatrix isimli araştırma firmasının yaptığı ankete göre Amerika’da akıllı telefon kullanan gençlerin % 87’si iPhone kullanıcısı. Ankete katılan gençlerin % 88’si ise sıradaki akıllı telefon tercihinin iPhone’dan yana olacağını söylüyor. Araştırma sonuçlarına göre GenZ olarak adlandırılan gençler arasında iPhone’un popülaritesi, Android tabanlı akıllı telefonlara büyük fark atıyor.

Araştırmayı yorumlayan BlueMatrix, Apple’ın artan donanım kullanıcısının da etkisiyle yeni hizmet girişimleri konusunda teknoloji devi için bir katalizör görevi üstlenebileceğini düşünüyor.

Gençler arasında iPhone kullanımı Amerika’da 2018 yılından bu yana %80’nin üzerine çıktı ve o yıldan bugüne kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. 2020 sonbaharında bu rakam %86 olarak belirlenmiş. Yani 1 yılda %1’lik bir kullanıcı tabanı artışı gözleniyor.

Anket, ABD’nin 44 eyaletinde 10 binden fazla gencin katılımıyla gerçekleştirilmiş.

Total
0
Shares
Önceki haber

Zaxe’den Z3 Serisi 3D Yazıcılar İçin Endüstriyel Filament Dönemi

Sonraki haber

14 Şubat Sevgililer Günü Tüketici İçin Alışveriş Festivaline Dönüş

İlginizi çekebilir

Teknoloji ve Çalışan Memnuniyeti

Teknolojinin akıl almaz gelişim hızı ve hayatımıza getirdiği değişim gelecekte iş hayatının da bugünden çok daha farklı olmasını kaçınılmaz hale getiriyor. Bu değişim organizasyonları oluşturan bireylere etki ettiği kadar kurumların da işleyiş modeli, kültür ve performans ayarlarına derinden etki ediyor.
Devamını oku