Amerikalı Yetişkinler Haberleri YouTube’dan Takip Ediyor

Bir araştırma şirketi tarafından yayınlanan bir rapora göre Amerikalı yetişkinlerin 4’te 1’i haberleri YouTube’dan takip ediyor.

İnternet ve dijital medya platformları haberlere ulaşım şeklimizi değiştirmeye devam ediyor. Pew Research Center isimli araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre Amerikalı yetişkinler bilinen haber organizasyonları yanı sıra bağımsız kanallardan gelen haberlere de büyük ilgi gösteriyor. Bağımsız haber yapımcıları tarafından yapılan videolar konuları olumsuz yönleriyle ele alıyor ve komplo teorilerini masaya yatırıyor.

Kedi videolarından popüler müzik kliplerine, bir evin nasıl inşa edildiğinden yemek tariflerine pek çok içeriğin bulunduğu YouTube, pek çok Amerikalı tarafından önemli bir video kaynak olarak görülüyor. Araştırma sonuçlarına göre Amerikalı yetişkinlerin % 26’sı haberleri YouTube’dan takip ettiğini dile getirirken, çok az bir kesim YouTube’u “bir numaralı” haber kaynağı olarak kullandığını açıklıyor.

YouTube’daki haber kanallarının yüzde 42’si bağımsız, yüzde 49’u ise haber organizasyonlarının uzantıları tarafından kontrol ediliyor. Araştırmaya göre izleyiciler için büyük problem teşkil eden konuların başında içerik üreticilerinin reklam gelirlerinde kısıtlamaya maruz kalmaları. İkinci sırada ise yanlış bilgi problemi yer ediyor. Üçüncü sırada ise içeriklerin YouTube tarafından sansürlenmesi söz konusu.

Total
0
Shares
Önceki haber

Google Yeni Amiral Gemisi Telefonu Pixel 5’i Tanıttı

Sonraki haber

IKEA, Şarj Edilemeyen Pillere Veda Ediyor

İlginizi çekebilir

Akıllı Mobilite Çözümleri Şehirlerin Güvenliğini Artırıyor

Alternatif ulaşım teknolojileri ve mobilite servisleri gibi yenilikler, sosyal, teknolojik ve ekonomik düzlemi hızla değiştirirken, dünyanın birçok şehrinde karşımıza çıkan akıllı mobilite çözümleri, güvenlikte de kendine yer buluyor. Ekin Smart City Solutions’ın Ekin Patrol G2 adını taşıyan, dünyanın ilk ve tek mobil devriye sistemi, yapay zeka tabanlı yazılımıyla şehirlerin güvenliğini artırıyor.
Devamını oku