Apple, 4 Yıl Aradan Sonra Yeni iPod Modelini Tanıttı

2015 yılında piyasaya sürülen iPod modeli sonrasında yeni bir model çıkarmayan Apple, yenilenmiş iPod hakkında bilgileri meraklılarıyla paylaştı.

Her ne kadar eski popülerliğine sahip olmasa da küçük boyutu ve uygun fiyatıyla farklı bir müşteri segmentine hitap eden iPod yeni modeliyle müzikseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

2008 yılında zirve yapan ürün 55 milyondan fazla satmıştı. 2013 yılına gelindiğinde satışların 20 milyonun altına düşmesi üzerine Apple, iPod satış rakamlarını paylaşmayı durdurmuştu. Şirketin web sitesinde belirgin bir şekilde tanıtılmayan ve Apple Mağazalarında gösterimden kalkan iPod’lar yine de kendine has bir müşteri grubuna sahip oldu.

4 yıl aranın ardından tanıtılan yeni iPod, tahmin edebileceğiniz gibi donanımsal olarak yenilenmiş durumda. iPhone 7’de de kullanılan A10 Fusion işlemcisine sahip olan yeni iPod, bu sayede önceki iPod modelinden 2 kat daha hızlı olacak.

Yeni iPod daha güçlü donanımı ile yazılım tarafında yeteneklerini güçlendiriyor. FaceTime Grup Aramaları ve çeşitli artırılmış gerçeklik (augmented reality) uygulamalarını destekleyecek yeni iPod’da geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen Apple sunumunda tanıtılan oyun servisi Apple Arcade hizmeti de yer  alacak.

Tasarımsal olarak  eski modelleriyle benzer bir  yapıya sahip olan yeni iPod Touch modeli 256 GB’lık seçeneğiyle bugüne kadarki en büyük veri alanına sahip iPod olma ünvanına da sahip oluyor.

Total
34
Shares
Önceki haber

Yapay Zeka, Kişiselleştirilmiş Müşteri Deneyiminde Çığır Açıyor

Sonraki haber

Domino’s, Pizzaların Kalitesini Yapay Zekaya Emanet Ediyor

İlginizi çekebilir