Apple CEO’su Tim Cook, Uzaktan Çalışmanın Etkilerinden Memnun

Uzaktan çalışmanın Apple’a bazı alanlarda verimlilik kattığını söyleyen Cook, eskiye dönmeyi düşünmediklerini belirtti.

Koronavirüs salgını ile pek çok şirket ve kamu kuruluşu işlerin devamlılığın sağlanması ve karantina önlemlerine ayak uydurulması kapsamında uzaktan çalışma konseptine geçiş yapmıştı. Teknoloji devi Apple da departmanlarını uzaktan çalışmaya yönlendiren şirketler arasında yer alıyor.

Apple CEO’su Tim Cook, The Atlantic Festival etkinliğinde konuya ilişkin olarak verdiği demeçte pek çok çalışanının Covid-19 nedeniyle uzaktan çalışmasına rağmen yeni model Apple Watch ve iPad’lerin çıkışa hazır olduklarını belirtti. Sonuçtan memnun kaldıklarını belirten Cook, normalleşme sürecine rağmen uzaktan çalışma konseptinden vazgeçmeyi düşünmediklerini dile getirdi.

Uzaktan çalışmaya ilişkin olarak farklı endüstrilerden farklı yorumlar geliyor. Netflix CEO’su Reed Hasting uzaktan çalışmanın işlerine zarar verdiğini dile getirirken, JPMorgan Chase & Co’dan Jamie Dimon, çalışanların en kısa sürede ofislere dönmelerinin kendileri açısından en iyisi olacağını açıkladı.

Uzaktan çalışma Apple kanadı için verimli olsa da tüm Apple çalışanları uzaktan çalışmıyor. Apple personelinin %10 – 15’lik bölümü ofislere dönmüş durumda ve ofiste çalışması uygun olan diğer personellerin gelecek yıl Silikon Vadisi’ndeki yeni Apple kampüsüne dönmeleri bekleniyor.

Kaleme alan
Teknotorite
Tüm İçerikleri Göster
Yorum Yap

Kaleme alan Teknotorite