Apple, iPhone’ları Birer Telsize Çevirecek Özelliğini Geliştirmeyi Durdurdu

Apple, geliştirdiği ve iPhone kullanıcılarının wi-fi veya hücresel veri olmaksızın iletişim kurabilmelerini sağlayan telsiz özelliğini askıya aldığı söyleniyor.

The Information isimli sitenin yapmış olduğu bir habere göre Apple, Intel ile ortaklaşa geliştirdikleri iPhone kullanıcıları arasındaki özel mesajlaşma sistemi üzerinde çalışmayı askıya almış durumda. Telsiz mantığıyla çalışacak sistemin 900 MHz’de  radyo dalgalarıyla wi-fi veya hücresel veri olmaksızın iletişim kurulmasını sağlaması planlanıyormuş.

Apple’ın Apple Watch için mevcut bir Walkie-Talkie özelliği var ancak teknoloji internet bağlantısı gerektiriyor. Apple’ın bu gizli çalışması ise kaykaycılar, dağcılar ve doğa gezginlerinin arzuladığı şekilde wi-fi veya hücresel veri olmaksızın uzak mesafeden iletişimi mümkün kılmayı amaçlıyormuş.

Proje yöneticisi Ruben Caballero’nun şirketten ayrılmasıyla askıya alınan teknolojinin geliştirme süreci, Apple’ın Intel yerine Qualcomm modemleriyle iPhone geliştirmeye geçiş yapmasıyla durdurulmuş durumda. Nitekim bu özellik Intel ile ortaklaşa geliştiriliyordu.

Telsiz özelliği ilerleyen yıllarda pazara sürülecek olan iPhone modellerinde karşımıza çıkabilir, ancak şimdilik askıya alınmış durumda.

Total
7
Shares
Önceki haber

Ford, Otonom Araçların 4 Yıl Ömrü Olacağını Düşünüyor

Sonraki haber

KFC, Etsiz Tavuk Ürünlerini Test Etmeye Başladı

İlginizi çekebilir

Zaxe’den Z3 Serisi 3D Yazıcılar İçin Endüstriyel Filament Dönemi

Son teknolojiye sahip 3D yazıcı firması Zaxe, sanayi hamlesi için özel olarak hayata geçirdiği Z3 serisi ile fonksiyonel kullanıma uygun yüksek kâr sağlayan filament kullanımına geçti. Zaxe’nin tam otomatik baskı kalibrasyonuna sahip, yazılımı yenilenen ve hacmi büyüyen profesyonel çözüm ürünü Z serisi 3D yazıcıları plastik bazlı ABS ve şeker kamışından üretilen PLA gibi çok kullanılan filamentlerin yanında şimdi karbon fiber katkılı PET-CF15 ve kimyasal dayanımı yüksek ASA, yüksek mukavemetli PA gibi birçok özelliğe sahip yeni filamentler ile materyal ailesini genişletiyor.
Devamını oku