Apple, Kredi Kartlarının Doğrudan iPhone ile Kullanılmasını Sağlayacak Bir Teknoloji Üstünde Çalışıyor

Küçük işletmeler yakında, harici donanıma ihtiyaç duymaksızın doğrudan iPhone’un yerleşik NFC çipi aracılığıyla kredi kartı ve banka bilgilerini kabuk edebilecek.

2020 yılı Ağustos ayında teknoloji devi Apple, akıllı telefonları birer mobil ödeme terminaline dönüştürmeyi hedefleyen Mobeewave girişimini satın almıştı. Bloomberg tarafından yapılan habere göre Apple bu teknolojiyi kullanarak küçük işletmelerin başka hiç bir ek donanıma ihtiyaç duymadan iPhone aracılığıyla ödemelerini kabul edebilmelerini sağlayacak bir sistem geliştiriyor. Bu hamleyle Apple, pazar hakimi Square gibi 3. parti uygulama ve donanımlarla ödeme yapma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Üzerinde çalışılan yeni teknoloji ile küçük işletmeler iPhone üzerinde bir kaç dokunuşla kredi kartı ve banka kartından ödemeyi kabul edebilecekler. Apple’ın akıllı telefonunda yer alan NFC çipi ile çalışacak sistem benzin istasyonları ve perakende marketler marketlerde yer alan tap-to-pay sistemiyle aynı işleyişe sahip olacak. Haberi hazırlayan Bloomberg, bu yeni ödeme sisteminin Apple Pay’in bir parçası mı yoksa tamamen yeni bir servis olup olmayacağı konusunda net bir bilgi vermiyor.

Ödeme seçenekleri konusunda Apple’ın pek çok farklı girişimi var. Örneğin 2013 yılında yayına giren Apple Pay, kullanıcılarına iPhone kullanarak NFC ödeme kabul eden her noktada ödeme yapabilmelerini sağlıyordı. Ek olarak 2019 yılında, Goldman Sachs ile ortaklığa giderek kendi özel kredi kartı olan Apple Card’ı tanıttı.

Total
0
Shares
Önceki haber

Google, 18 Yaş Altı İçin Hedefli Reklamları Yasaklıyor

Sonraki haber

Zaxe’den Z3 Serisi 3D Yazıcılar İçin Endüstriyel Filament Dönemi

İlginizi çekebilir

Acer, Antimikrobiyal Ürün Ailesini Yeni Ürünlerle Genişletti

Acer, antimikrobiyal ürün ailesini dizüstü bilgisayarlar, ekranlar, aksesuarlar ve giysiler dahil olmak üzere çeşitli kategorilerdeki yeni ürünlerle genişletti. Düzenli olarak dışarıda, yağmur veya güneş altında vakit geçiren kişiler için tasarlanmış dayanıklı antimikrobiyal cihazlar olan Acer Enduro Urban N3 dizüstü bilgisayar ve Enduro Urban T3 tablet tanıtıldı. Hareket halinde çalışanlar için iş dünyasına yönelik antimikrobiyal çözüm olan Acer TravelMate Spin P4 dönüştürülebilir dizüstü bilgisayar, güçlü performansıyla dikkat çekiyor. ENERGY STAR®, TCO ve EPEAT sertifikalarına sahip Acer VE246Q antimikrobiyal monitör, hem göz hem de çevre dostu 23,6 inç FHD VA ekranı ile öne çıkıyor. Acer Bluetooth Klavye ve Fare KM501, Chromebook’larla sorunsuz çalıştıklarını teyit eden “Chromebook ile Çalışır” sertifikalarını taşıyor. Acer Eco-Shell ceket, sık seyahat edenlere yönelik bir antimikrobiyal çözüm olarak sunulurken, kullanılmış kahve telvesi özlerinden üretilmesiyle öne çıkıyor.
Devamını oku