Apple, “One More Thing” Etkinliiğinde ARM Tabanlı Yeni Mac’leri Tanıtacak

Teknoloji devi Apple pandemi dönemine rağmen 2020 yılında duyurularına ara vermeden devam ediyor.

Covid-19 pandemisi 2020 yılına damgasını vururken, pek çok iş sektörü süreçten olumsuz etkilendi. Ancak Apple için 2020 bir hayli yoğun geçti. Firma sanal etkinliklerle yeni iPad ve iPhone’ları tanıttık sonra 10 Kasım tarihinde “One More Thing” adında yeni dijital sunum gerçekleştireceğini duyurdu.

“One More Thing” yani “Bir Şey Daha” sözü sıklıkla Steve Jobs’dan duyduğumuz ve Apple ile özdeşleşmiş bir terim. Terim genellikle çok önemli ve sürpriz duyurularda kullanılıyor. Ancak bu kez bu sürprizin ne olduğuna dair güçlü bir tahmin var.

The Next Web isimli teknoloji sitesi tarafından yapılan habere göre Apple, ARM tabanlı işlemciye sahip ilk Mac bilgisayarlarını bu etkinlikte tanıtılacak. Mac’lerde yaşanacak bu radikal değişiklik gelecekte iPhone ve iPad’lerde de karşımıza çıkacak. Beklentilere göre watt başına performans olarak ARM tabanlı işlemciler, Intel tabanlı işlemcilerden daha iyi bir performans sergileyecek.

Apple geride bıraktığımız Haziran ayında gerçekleşen WWDC etkinliğinde “Apple Silicon” kod adlı bir CPU duyurmuş ve bu yıl içinde ilk ARM tabanlı Mac cihazlarını göreceğimizi belirtmişti. Yeni Mac modelleri yanı sıra nihayet macOS Big Sur için de bir çıkış tarihi açıklanacağı da duyuruluyor.

Bir diğer haber kaynağı Bloomberg’e göre, Apple yeni işlemcisiyle ısınma turu atacak 3 yeni dizüstü bilgisayar tanıtacak. Bunlar 13 ve 16 inçlik MacBook Pro ve 13 inçlik MacBook Air olacak. Daha fazla detayı ve söylentilerin doğruluğunu, önümüzdeki hafta öğrenmiş olacağız.

Total
0
Shares
Önceki haber

Avrupa’da Elektrikli Araç Satışları Eylül Ayında Rekor Kırdı

Sonraki haber

Zyxel Armor G5 Router WiFi 6 Gücünü Evlere Taşıyor

İlginizi çekebilir