Apple’dan iPhone’u Hackleyebilene 1 Milyon Dolar Ödül!

Apple, iPhone ve Mac donanımlarında güvenlik açığı bulan hackerlara 1 milyon dolarlık ödül teklif etti.

Teknoloji devi Apple ürettiği yazılım ve donanımlarda gizlilik ve güvenliğe azami özen gösteren firmaların başında geliyor. Şirket yaptığı son duyuru ile daha önce 200 bin dolar olan hata avı ödülünü 1 milyon dolara çıkardığını açıkladı.

Programa Mac, watchOS ve Apple TV sistemlerini de dahil eden firma, hata avı ödül programını tüm araştırmacılara açtı. Apple daha önce sadece davetiye ile bu programa giriş izni veriyordu.

Forbes tarafından yapılan açıklamaya göre Apple, hata avı ödülüne dahil olan araştırmacılara “geliştirici ürünü” yollayacak. Bu ürün özel olarak iOS işletim sistemine derinlemesine erişim imkanı sağlıyor. Örneğin araştırmacılar işlemciyi durdurarak, hafızadaki verinin durumunu kontrol edebiliyor. Ancak bu özel ürüne erişim için gelecek yıl yürürlüğe girecek olan iOS Security Research Device programına başvuru yapılması gerekecek.

1 milyon dolarlık ödül, iPhone kullanıcısının hiçbir suretle etkileşime geçmediği güvenlik açıklarının tespitine verilecek. Bir diğer ödül ise 500 bin dolar değerinde ve kullanıcının etkileşimde bulunmadığı ağ saldırılarındaki açıkların tespitine verilecek.

Total
0
Shares
Önceki haber

Samsung, Apple’ı Alaya Alan Reklamlarını Kaldırıyor

Sonraki haber

Kurumsal Bulut (Cloud) Teknolojileriyle Ortaya Çıkan Yeni Dünya ve Verinin Önemi

İlginizi çekebilir

“İnsan Akışını Teknoloji ile Yönetiyoruz”

Farklı sektörlere ve ihtiyaçlara yönelik güvenlik çözümleri sunan Sensormatic, Türkiye’nin mart ayından bu yana içinde bulunduğu pandemi sürecinde de müşterilerine sağlık, güvenlik, verimlilik odaklı katma değerli teknolojiler sunmaya devam etti. Yüz ve iris tanıma yöntemiyle ofislere temassız giriş-çıkış imkânı sağlayan, mekandaki insan yoğunluğunu gözetim altında tutan, ateş ölçümünün yanı sıra maske takılıp takılmadığını da kontrol edebilen, hastalığa yakalanan kişilerin geçtiği kapılardan başka kimlerin geçtiği bilgisini raporlayan Sensormatic çözümleri, normalleşme sürecinin öne çıkan teknolojileri arasına girmeyi başardı.
Devamını oku