Apple’dan iPhone’u Hackleyebilene 1 Milyon Dolar Ödül!

Apple, iPhone ve Mac donanımlarında güvenlik açığı bulan hackerlara 1 milyon dolarlık ödül teklif etti.

Teknoloji devi Apple ürettiği yazılım ve donanımlarda gizlilik ve güvenliğe azami özen gösteren firmaların başında geliyor. Şirket yaptığı son duyuru ile daha önce 200 bin dolar olan hata avı ödülünü 1 milyon dolara çıkardığını açıkladı.

Programa Mac, watchOS ve Apple TV sistemlerini de dahil eden firma, hata avı ödül programını tüm araştırmacılara açtı. Apple daha önce sadece davetiye ile bu programa giriş izni veriyordu.

Forbes tarafından yapılan açıklamaya göre Apple, hata avı ödülüne dahil olan araştırmacılara “geliştirici ürünü” yollayacak. Bu ürün özel olarak iOS işletim sistemine derinlemesine erişim imkanı sağlıyor. Örneğin araştırmacılar işlemciyi durdurarak, hafızadaki verinin durumunu kontrol edebiliyor. Ancak bu özel ürüne erişim için gelecek yıl yürürlüğe girecek olan iOS Security Research Device programına başvuru yapılması gerekecek.

1 milyon dolarlık ödül, iPhone kullanıcısının hiçbir suretle etkileşime geçmediği güvenlik açıklarının tespitine verilecek. Bir diğer ödül ise 500 bin dolar değerinde ve kullanıcının etkileşimde bulunmadığı ağ saldırılarındaki açıkların tespitine verilecek.

Total
0
Shares
Önceki haber

Samsung, Apple’ı Alaya Alan Reklamlarını Kaldırıyor

Sonraki haber

Kurumsal Bulut (Cloud) Teknolojileriyle Ortaya Çıkan Yeni Dünya ve Verinin Önemi

İlginizi çekebilir

Ekin Smart City Solutions Röportajı: “ABD Pazarının Liderliği İçin Çalışıyoruz”

Akıllı şehir uygulamaları, trafik ihlallerini yüzde 100 yakalayan görüntü sistemleri ve şehir mobilyaları alanında öncü firma Ekin Smart City Solutions Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, teknoloji devlerinin yarıştığı ABD’de pazarında öncü olmak istediklerini söyledi. Ekin “Oraya yön vermek, teknolojinin lideri ve yenilikçisi olduğumuzu herkesin kabul etmesini istiyor ve çalışıyoruz” dedi.
Devamını oku