Apple’ın Kredi Kartı Cüzdan ve Kot Pantolonlarından Hasar Görüyor

Bu uçuk fiyatlı Apple marka kart koruyucular göreceğimiz anlamına mı geliyor?

Geçtiğimiz sonbaharda bir Apple etkinliğinde tanıtılan, minimalist tasarımı ve titanyumdan yapılmış gövdesiyle dikkat çeken kredi kartı ile ilgili olarak Apple tarafından ilginç uyarılar yayınlandı.

Apple’ın yaptığı açıklamalara göre titanyum gövdeli kredi kartını deri cüzdan veya kot pantolonun cebinde muhafaza etme sebebiyle  kalıcı lekelenme meydana gelebilirmiş. Kredi kartının sıra dışı tasarımı beraberinde yine sıra dışı muhafaza etme yöntemleri açığa çıkacağa benziyor. Apple’ın yine kendi üretimi kolan kredi kartı koruyucularını görmemiş işten bile değil.

Apple’ın kredi kartını diğer kartlarla beraber muhafaza etmek kartın çizimesine ve hasar almasına da yol açıyor. Bir Apple çalışanı, 2 ay boyunca deri cüzdanında taşıdığı kartın tüm çekiciliğini kaybettiğini dile getiriyor. Apple daha önce de estetik açıdan başarılı ancak çok kolay hasar alabilen ürünler üretmesiyle eleştirilmişti.

Haberin yayılmasıyla birlikte sosyal medya ve internet kullanıcıları Apple’ı tiye alan çeşitli gönderilerde bulundu. Kimileri Apple Card’ın mikrofiber kıyafette muhafaza edilmesinin açıklanmasıyla dalga geçti, kimileri ise Apple’ın Apple Card’a özel “kart kıyafeti” tasarlayıp satacağını söyledi.

https://twitter.com/JasonHirschhorn/status/1164352999122071552

Şu an için şaka gibi görünse de Apple’ın böylesi absürd çözümlerle çıkagelmesi sanırız kimseyi şaşırtmazdı.

Total
18
Shares
Önceki haber

Walmart, Alev Alan Güneş Panellerinden Ötürü Tesla’yı Dava Etti

Sonraki haber

Araştırmacılar, İnsan Gözünden Daha Etkili Elektronik Lens Geliştirdi

İlginizi çekebilir

MP3 25 Yaşında!

90’ların ve 2000’lerin başında müziğe ulaşımda adeta devrim yaratan .mp3 formatı, 25 yaşına bastı. Bugün artık mp3’ü çok tercih etmesek de müziğin bugünkü şeklini almasında .mp3’ün payını herhalde kimse yadsıyamaz…
Devamını oku