Apple’ın Netflix’e Cevabı: Apple TV Plus

Ünlü isimler eşliğinde tanıtılan Apple TV Plus dizi ve sinema tutkunlarına heyecan verici içerikler vadediyor.

Apple, dün akşam “It’s show time” sloganıyla gerçekleştirdiği etkinliğinde uzun süredir dedikodu olarak ortalıkta dolaşan Netflix benzeri video servis hizmeti Apple TV Plus’ı duyurdu. Apple’ın “dünyanın en yaratıcı hikâye anlatıcılarının evi olacak” dediği Apple TV Plus, rakibi diğer servisler gibi abonelik gerektiren reklamsız bir içerik hizmeti sağlıyor ve içerikleri online veya offline olarak izlenebiliyor.

Apple TV Plus için önümüzdeki aylarda film, dizi, spor programı ve belgesel gibi pek çok farklı özel içerik yayınlanacak. Apple bu içeriklerin üst kalitede orjinalliğe sahip olması için aralarında Stevel Spielberg, J.J. Abrams ve M. Night Shyamalan gibi ünlü yönetmenler yanı sıra, Reese Witherspoon, Steve Carell, Jason Momoa ve Jennifer Aniston gibi oyuncuların bulunduğu isimlerle anlaşmış durumda.


Apple TV Plus için yayınlanacak programlardan birisi Jennifer Aniston, Reese Witherspoon ve Steve Carell’in başrolleri paylaştığı “The Morning Show” kadınlar ve erkekler arasındaki karmaşık ilişkiler hakkında olacak.

2019 Sonbaharına kadar 100 üzerinde ülkede aktif hale gelmesi planlanan Apple TV Plus’un aylık abonelik ücretinin ne kadar olacağına dair açıklama henüz yapılmadı.


Jason Momoa ve Alfre Woodard’ın yer aldığı “See” isimli yapım, milyarlarca insanın ölümüne sebep olan, hayatta kalanlarınsa tamamen kör olduğu bir virüs salgını sonrasındaki dünyayı konu edinecek.

Apple TV Uygulamasında Büyük Yenilik

Apple TV Plus duyurusu yanında Apple TV uygulamasında yapılan değişiklikler de dikkatleri çekti. Yenilenen Apple TV uygulaması iPhone, iPad, Mac, Apple TV gibi Apple ürünleri ve iOS uygulamaları beraberinde Samsung, LG, Sony ve benzeri markaların geliştirdiği akıllı televizyonlarda da yayınlanacak.

Yenilenen Apple TV uygulaması ile kullanıcılar HBO, Showtime, Starz, CBS gibi çok izlenen dizi ve filmlerin yapımcılarına ait içeriklere tek bir noktadan ulaşabilecek ve yalnızca izlemek istedikleri kanal için ödeme yapabilecekler. Apple, uygulama aracılığıyla izlenecek içeriklerin görsel ve ses kalitesi olarak en üst seviyede olacağını dile getirdi. Son yayınlanan popüler televizyon şovlarını keşfetmeyi kolaylaştıracağı öne sürülen yeni Apple TV’de 150’den fazla video servisi hizmeti uygulaması bir araya geliyor. Orijinal içeriklerini farklı uygulamalarla kullanıcılarına sunan Amazon ve Hulu’nun da Apple TV’de boy gösterecek olması sürpriz olarak karşılandı. Ancak Netflix bu servis hizmetleri arasında yer almıyor.

Total
11
Shares
Önceki haber

Google Oyun Platformu Stadia’yı Duyurdu

Sonraki haber

Uber rakibi Careem’i 3,1 Milyar Dolara Satın Aldı

İlginizi çekebilir