AT&T Sahtekarlık Çağrılarını Otomatik Olarak Engelleyecek

İstenmeyen çağrılar tarih mi oluyor?

Amerika’nın en önemli telekomünikasyon kuruluşlarından birisi olan AT&T robot çağrılar hat sahiplerine ulaşmadan engelleyecek bir sistemi faaliyete geçireceğini duyurdu.

Bir süredir ek bir uygulama ile müşterilerinin sahtekarlık çağrılarını engellemesini sağlayan şirket, bu özelliği servis hizmetinin bir parçası haline getirecek ve müşterilerinden hiç bir ek ücret talebinde bulunmayacak.

Telekom devi sahtekarlık veya istenmeyen çağrıları engellemede “tüm kimlik doğrulama” ve diğer yazılım araçlarından faydalandığını açıkladı. Yeni aboneler için hemen faaliyete geçecek sistem mevcut aboneler için gelecek aylarda uygulamaya alınacak. Bu esnada şirket Arama Koruyucu olarak adlandırılan ve istenmeyen çağrıları engelleyen uygulamasını da kullanımda tutacak.

AT&T’nin duyurusu Federal İletişim Komisyonu’nun robot çağrıların engellenmesi kanunu kabul etmesinin peşinden geldi. Diğer firmaların da AT&T’nin izinden gitmesi bekleniyor.

Kaynak: TechSpot

Total
3
Shares
Önceki haber

IBM’den Bulut Bilişime 34 Milyar Dolarlık Yatırım

Sonraki haber

2000 TL ve Altı Bütçeye Satın Alınabilecek En İyi Akıllı Telefonlar

İlginizi çekebilir

Redington Türkiye’den bir ilk: KOBİ’ler İçin Tak-Çalıştır Fidye Yazılım Çözümü SafeHouse

Redington Türkiye, fidye yazılım saldırılarına karşı fiyat, performans ve güvenlik kriterlerini bir arada sağlayan yeni fidye yazılım ürünü SafeHouse’u Türkiye’deki KOBİ’lerin hizmetine sundu. Alanında ilk olan bu tak-çalıştır çözüm, Veritas, Trend Micro ve Supermicro ürünlerinin bir araya getirilmesiyle geliştirildi. Dijital sermayenin güvende tutulmasını ve verilerin kesintisiz korunmasını sağlayan SafeHouse ile işletmeler ister sanal ister fiziksel ya da çoklu bulut ortamında olsun, her türlü verilerini koruyabilecekler.  
Devamını oku