Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

AT&T Sahtekarlık Çağrılarını Otomatik Olarak Engelleyecek

İstenmeyen çağrılar tarih mi oluyor?

Amerika’nın en önemli telekomünikasyon kuruluşlarından birisi olan AT&T robot çağrılar hat sahiplerine ulaşmadan engelleyecek bir sistemi faaliyete geçireceğini duyurdu.

Bir süredir ek bir uygulama ile müşterilerinin sahtekarlık çağrılarını engellemesini sağlayan şirket, bu özelliği servis hizmetinin bir parçası haline getirecek ve müşterilerinden hiç bir ek ücret talebinde bulunmayacak.

Telekom devi sahtekarlık veya istenmeyen çağrıları engellemede “tüm kimlik doğrulama” ve diğer yazılım araçlarından faydalandığını açıkladı. Yeni aboneler için hemen faaliyete geçecek sistem mevcut aboneler için gelecek aylarda uygulamaya alınacak. Bu esnada şirket Arama Koruyucu olarak adlandırılan ve istenmeyen çağrıları engelleyen uygulamasını da kullanımda tutacak.

AT&T’nin duyurusu Federal İletişim Komisyonu’nun robot çağrıların engellenmesi kanunu kabul etmesinin peşinden geldi. Diğer firmaların da AT&T’nin izinden gitmesi bekleniyor.

Kaynak: TechSpot

Total
3
Shares
Önceki haber

IBM’den Bulut Bilişime 34 Milyar Dolarlık Yatırım

Sonraki haber

2000 TL ve Altı Bütçeye Satın Alınabilecek En İyi Akıllı Telefonlar

İlginizi çekebilir

Black Friday Döneminde Siber Saldırılar Artacak!

Pandemi döneminde çalışmak, iletişim kurmak, eğitim almak, alışveriş yapmak ve destek hizmetleri için internet kullanımı en üst seviyelere ulaştı. Artan internet kullanımı ve evden yapılan bağlantılarda yaşanan güvenlik zafiyetleri, siber saldırılarda 2020 Mart ayından itibaren yüzde 400 oranında artış yaşanmasına neden oldu. Ancak bu saldırıların başarıya ulaşmasını önlemek mümkün. Innovera Genel Müdürü Murat Tora, hem şirketlerin hem bireylerin 5 maddede siber saldırılardan nasıl korunabileceğini açıkladı.
Devamını oku