Bir Tuhaf Girişim: Boşanmayı Kolaylaştıran Hello Divorce 2 Milyon Dolar Destek Aldı

Stresli ve maliyetli bir süreç olan boşanmayı çiftler için daha hale getiren dijital boşanma girişimi Hello Divorce, sürecin daha hızlı, pürüzsüz ve ekonomik tamamlanmasını sağlamayı hedefliyor.

Boşanmak evli çiftler için stresli, yıpratıcı ve ekonomik kayıplara yol açan süreçler olarak ilerliyor. Sürecin çiftler için daha pürüzsüz ve hızlı ilerlemesini sağlamak isteyen Kaliforniya merkezli girişimciler, Hello Divorce uygulaması ile ekonomik ve hızlı biçimde sürecin tamamlanması için çiftlere yardımcı oluyor.

Geçtiğimiz hafta yatırımcılardan 2 milyon dolar destek alan Hello Divorce, Amerika’da her yıl gerçekleşen ortalama 750 bin boşanma vakası ile değeri 50 milyar doları bulan boşanma işlemlerinde maliyetleri azaltmayı hedefliyor.

2018 yılında aile avukatı Erin Levine tarafından kurulan Hello Divorce’un sloganı “ekonomik ve anlamlı yasal süreçler” olarak geçiyor. Erin Levine’e göre avukatlara saatlik ödeme yapmak antika bir yöntem ve müşteriler boşanma süreçlerinde daha kolay ve erişilebilir yardımlara ihtiyaç duyuyor.

Hello Divorce, yasal süreçteki çiftlere 99 dolardan başlayan fiyatlarla, ortalama tüm bir boşanma sürecinin 2 bin dolara tamamlanmasını sağlıyor. Üstelik bu süreç tamamen dijital olarak yürütülüyor. Amerika’da boşanma davalarında giderlerin ortalama 8.400 – 17.500 dolar arasında olduğu istatistiğini de düşünürsek, Hello Divorce’un ne kadar ekonomik bir çözüm yöntemi olduğunu anlayabiliriz.

Kaynak

Total
0
Shares
Önceki haber

Yeni Acer Nitro 5 ile oyunseverler en hızlı mücadeleye hazır

Sonraki haber

Vertiv’den Veri Merkezi Yatırımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar 

İlginizi çekebilir

Öğretmen ve Öğrenciler için yüksek hızlı internet: TurkNet GigaFiber

Yüksek hızlı internet, bu yıl da öğretmenler ve öğrenciler için vazgeçilmez bir ihtiyaç ve başarıya giden yolda kritik bir rol oynuyor. TurkNet GigaFiber, eğitimde dijital dönüşümün kilit bir parçası olarak öğretmenlere ve öğrencilere yüksek hızlı bir internet deneyimi sunuyor. İyi bir internet deneyimi sayesinde gençler, potansiyellerini daha iyi keşfetme fırsatı buluyorlar.
Devamını oku