Bir Tuhaf Girişim: Boşanmayı Kolaylaştıran Hello Divorce 2 Milyon Dolar Destek Aldı

Stresli ve maliyetli bir süreç olan boşanmayı çiftler için daha hale getiren dijital boşanma girişimi Hello Divorce, sürecin daha hızlı, pürüzsüz ve ekonomik tamamlanmasını sağlamayı hedefliyor.

Boşanmak evli çiftler için stresli, yıpratıcı ve ekonomik kayıplara yol açan süreçler olarak ilerliyor. Sürecin çiftler için daha pürüzsüz ve hızlı ilerlemesini sağlamak isteyen Kaliforniya merkezli girişimciler, Hello Divorce uygulaması ile ekonomik ve hızlı biçimde sürecin tamamlanması için çiftlere yardımcı oluyor.

Geçtiğimiz hafta yatırımcılardan 2 milyon dolar destek alan Hello Divorce, Amerika’da her yıl gerçekleşen ortalama 750 bin boşanma vakası ile değeri 50 milyar doları bulan boşanma işlemlerinde maliyetleri azaltmayı hedefliyor.

2018 yılında aile avukatı Erin Levine tarafından kurulan Hello Divorce’un sloganı “ekonomik ve anlamlı yasal süreçler” olarak geçiyor. Erin Levine’e göre avukatlara saatlik ödeme yapmak antika bir yöntem ve müşteriler boşanma süreçlerinde daha kolay ve erişilebilir yardımlara ihtiyaç duyuyor.

Hello Divorce, yasal süreçteki çiftlere 99 dolardan başlayan fiyatlarla, ortalama tüm bir boşanma sürecinin 2 bin dolara tamamlanmasını sağlıyor. Üstelik bu süreç tamamen dijital olarak yürütülüyor. Amerika’da boşanma davalarında giderlerin ortalama 8.400 – 17.500 dolar arasında olduğu istatistiğini de düşünürsek, Hello Divorce’un ne kadar ekonomik bir çözüm yöntemi olduğunu anlayabiliriz.

Kaynak

Total
0
Shares
Önceki haber

Yeni Acer Nitro 5 ile oyunseverler en hızlı mücadeleye hazır

Sonraki haber

Vertiv’den Veri Merkezi Yatırımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar 

İlginizi çekebilir

Acer, AMD Ryzen Mobil işlemciler ve AMD Radeon grafiklere sahip ilk Chromebook modeli olan Chromebook Spin 514’ü tanıttı

• Chromebook Spin 514, evden çalışma, eğitimini sürdüren veya dijital içerik platformlarıyla eğlenceli vakit geçirmek isteyen kullanıcılar için ideal. Acer’ın yeni AMD Ryzen 3000 C-Serisi Mobil İşlemcileri ve AMD Radeon™ Graphics ile çalışan ilk Chromebook bilgisayarı, seri performans, hızlı açılma süresi ve uzun pil ömrü sunuyor.
Devamını oku