Bırakın Kahvenizi Telefonunuz Yapsın

Kahve ile ilgili ipuçlarını alabileceğiniz uygulamaları biliyor musunuz?

Kahve, gün içinde en çok tükettiğimiz içeceklerin başında geliyor. Ofislerde, evimizde, dışarıda her gün severek tükettiğimiz kahvenin nasıl üretildiği, nasıl demlendiği, demlemelerin ne gibi ipuçları olduğu kahve uygulamaları da hayatınıza güzellik katacak app’lerin başında geliyor. 

KoHi: KoHi Labs tarafından hazırlanan KoHi, profesyonel anlamda kahve yapanlar için listenin başında gelen bir uygulama. Demleme hesap makinesi, zamanlayıcı ve reçete yöneticisi gibi uygulamalarıyla ne tür bir dökme yöntemini kullandığınızı seçmenize izin veren KoHi; Chemex, French press, AeroPress, vs… şeklinde demlediğiniz kahvenizin en iyi durumda demlenmesini sağlar. Sadece ne kadar ve nasıl kahve demleneceğinizi önceden belirleyin, gerisini KoHi bir şekilde halledecektir.

The Great Coffee: Sadece envai çeşit demleme çeşitleri değil, Latte’den Cappucino’ya, Espresso’dan Irish Cream’e onlarca çeşit kahve türevinin hangi reçetelerle yapılabileceğinin tarifini veren The Great Coffee, kendi içinde barındırdığı demleme videolarıyla da görsel bir kolaylık sağlıyor. Dünya üzerindeki tüm demleme çeşitlerinin nasıl olduğunu gösteren uygulama, sizi adeta bir barista olup çıkarıyor. Size düşense yapmış olduğunuz kahvenin tadına varmak oluyor.

Beanhunter: Beanhunter, dünya çapındaki binlerce bağımsız kafenin listelenmesi ve derecelendirilmesiyle, kullanıcılara yönelik kahve deneyimlerini kataloglamaya ve halka açık hale getiren bir web sitesi. Sidney’deki kafeleri mi görmek istiyorsunuz? Beahunter, yakınınızda bulunan ve en fazla puan alan kafelerin listesini çıkarır. Bu uygulamayla dünyanın en büyük lokasyonlarındaki en yüksek puanlı kafeleri avcunuzun içinde bulabiliyorsunuz kısacası. 

coffee.cup.guru: Ücretsiz olan bu uygulama da size çeşitli kahve yapma yöntemleri için 30 farklı tarif sunuyor. Sizin yönlendirmeleriniz sonrasında ilginç animasyonlar, bilmek isteyebileceğiniz her tarifin istatistiği ile birlikte adımlarla yönlendiriyor. Reçete değerlendirmeleri ve bir tarih bölümü, favorilerinizin neler olduğunu ve özellikle neyin iyi sonuç verdiği ipuçlarıyla, size kişisel bir veri havuzu sunması, coffee.cup.guru’yu öne çıkaran özelliklerinden.

Filtru Coffee: Filtru, yararlı demleme kılavuzları ve tüm kahve tutkunları için kahve çekirdeklerinin aromaları hakkında bilgi veren bir kahve uygulaması. Adım adım talimatlar, Chemex, Hario V60, Syphon gibi demleme çeşitleri için standardize olmuş su dökme aralıkları sağlayan bu uygulama, kahvenizi hazırlamanın en iyi yolunu gösteriyor. Ek olarak, düzenli olarak güncellenen demleme rehberleri, standart haline gelmiş demleme yöntemlerine yeni bir bakış açısı da getirecek.

Bonus…

Türk kahve falı app: Kahve uygulamaları verip de, Türk kahvesiyle ilgili hiçbir şey konuşmamak olmazdı tabii ki… Fakat bu uygulama, demlemeden çok hepimizin merakı olan fal üzerine… Türk Kahve Falı, Türkçe en gelişmiş kahve falı yorumlama programlarından biri. Piyasadaki birçok kahve falı programı boş resim dahi yollasanız yorum yaparak kullanıcıları yanıltabiliyor. Bu programla kendi kahve falınıza kendiniz bakabiliyorsunuz. Yani kahve fincanında ne görüyorsanız, rehberden kolayca gördüğünüz şeklin ne anlamına geldiğini kontrol edebiliyorsunuz.

Total
37
Shares
Önceki haber

Google’ın Ana Şirketi Alphabet Fitbit’i Satın Almak İçin Teklif Götürdü

Sonraki haber

Mitsubishi Blizzard Sponsorluğunu Geri Çekti

İlginizi çekebilir