Bitcoin ile 400 Milyonuncu İşlem Gerçekleşti

Kimilerine göre balon, kimilerine göre geleceğin para birimi. Hakkındaki tartışmalar devam ededursun, popüler kripto para birimi Bitcoin yolculuğuna bir başka kilometre taşı ekledi.

Blockchain teknolojisinin duyulmasında da büyük pay sahibi olan kripto para birimi Bitcoin ile 400 milyonuncu resmi işlem gerçekleşti. Bu işlemlerin hiç birinde bankalar kullanılmadı.

Bağımsız, sansüre dayanıklı, kişiden kişiye elekronik nakit sistemi Bitcoin an itibariyle 400 milyondan fazla işlemde kullanılmış durumda.

İşlem sayısına bakılacak olursa; Bitcoin günlük olarak ortalama 350.000, saatlik olaraksa 14.904 işlemde kullanılıyor.

Bu ayın başında, 5 aylık durgunluğun ardından değerlemesi 5 bin doların üstüne çıkan Bitcoin ile gerçekleşecek işlemlerin değeri günlük 424 milyon doları buluyor.

Bitcoin İşlemlerinde Ortalama Harç Bedeli 2,60 Dolar

Geçtiğimiz ay ortalama işlem sayısı 300.000 altındayken, Bitcoin’in değerlemesindeki artışın da etkisiyle birlikte bugün 357.000 üzerinde işlem gerçekleşiyor. Bitcoin’in değerinde yaşanan sıçrama sebebiyle Bitcoin ağını kullanmanın bedeli de ortalama olarak yükselmiş durumda. Geçtiğimiz aya oranla ortalama 0,88 dolar olan harç fiyatı, şu suralar 2,60 dolara ulaşmış durumda.

Bu yılın başında 10. yılını kutlayan Bitcoin, her başarısıyla kalıcılığını garantiliyor.

Kaynak:https://thenextweb.com

Total
0
Shares
Önceki haber

Hatıralardan Öğrenen Yapay Zeka

Sonraki haber

Müşteri Odaklı Dijital Dönüşüm

İlginizi çekebilir