Bitcoin ile 400 Milyonuncu İşlem Gerçekleşti

Kimilerine göre balon, kimilerine göre geleceğin para birimi. Hakkındaki tartışmalar devam ededursun, popüler kripto para birimi Bitcoin yolculuğuna bir başka kilometre taşı ekledi.

Blockchain teknolojisinin duyulmasında da büyük pay sahibi olan kripto para birimi Bitcoin ile 400 milyonuncu resmi işlem gerçekleşti. Bu işlemlerin hiç birinde bankalar kullanılmadı.

Bağımsız, sansüre dayanıklı, kişiden kişiye elekronik nakit sistemi Bitcoin an itibariyle 400 milyondan fazla işlemde kullanılmış durumda.

İşlem sayısına bakılacak olursa; Bitcoin günlük olarak ortalama 350.000, saatlik olaraksa 14.904 işlemde kullanılıyor.

Bu ayın başında, 5 aylık durgunluğun ardından değerlemesi 5 bin doların üstüne çıkan Bitcoin ile gerçekleşecek işlemlerin değeri günlük 424 milyon doları buluyor.

Bitcoin İşlemlerinde Ortalama Harç Bedeli 2,60 Dolar

Geçtiğimiz ay ortalama işlem sayısı 300.000 altındayken, Bitcoin’in değerlemesindeki artışın da etkisiyle birlikte bugün 357.000 üzerinde işlem gerçekleşiyor. Bitcoin’in değerinde yaşanan sıçrama sebebiyle Bitcoin ağını kullanmanın bedeli de ortalama olarak yükselmiş durumda. Geçtiğimiz aya oranla ortalama 0,88 dolar olan harç fiyatı, şu suralar 2,60 dolara ulaşmış durumda.

Bu yılın başında 10. yılını kutlayan Bitcoin, her başarısıyla kalıcılığını garantiliyor.

Kaynak:https://thenextweb.com

Total
0
Shares
Önceki haber

Hatıralardan Öğrenen Yapay Zeka

Sonraki haber

Müşteri Odaklı Dijital Dönüşüm

İlginizi çekebilir

Nike Ayağınızı Dijital Olarak Ölçerek Uygun Ayakkabıyı Bulmanızı Sağlayacak

Spor giyim ürünlerinde öncü markalardan olan Nike, teknoloji alanındaki yatırımlarıyla da dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl akıllı ayakkabı teknolojisiyle dikkat çeken firma bu kez de Nike Fit isimli dijital uygulamasıyla gündeme geldi. Amsterdam’da düzenlenen sunumda sahneye çıkan Nike Dijital Ürünler Başkanı Michael Martin, tüketicilerin doğru ayakkabıyı tercihinde katkı sağlayacak olan Nike Fit isimli uygulamayı tanıttı. ABD’de nüfusun %60 oranında yanlış ayakkabı numarası kullandığını belirten Martin, bunu geleneksel ölçüm yöntemlerinin yetersizliğine bağladı. Bilgisayar görüşü, veri bilimi, makine öğrenmesi ve yapay zekadan faydalanan Nike Fit isimli tarayıcı sadece birkaç saniye içerisinde ayağın 13 farklı noktasından topladığı verilerle uygun bir ölçüm çıkararak tüketicinin ayakkabı seçiminde fayda sağlıyor. Nike Fit uygulaması ayak ölçünüzü ileride yapacağınız alışverişler için kayıt altına alıyor ve misafir bölümünde sizin dışınızda bu özellikten faydalanmak isteyenler için ek kayıtlar oluşturabiliyor. Uygulama aynı zamanda müşterilerin mağaza görevlileriyle etkileşime geçmesi ve satın almak üzere oldukları ayakkabı hakkında daha fazla bilgi edinmesine de yardımcı oluyor.
Devamını oku

Yapay Zeka İle Geleceğin Yazılım Testine Hazırlan!

Yazılım Test ve Kalite Derneği (Turkish Testing Board – TTB) tarafından hayata geçirilen Güney Doğu Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük yazılım test etkinliği olan Uluslararası TestIstanbul Konferansı, bu yıl 11’inci kez “Test ve Test Otomasyonunda Robotik Süreç Otomasyonu” ana temasıyla gerçekleştiriliyor. 8 Ekim 2020 tarihinde online olarak hayata geçirilecek olan konferans, çok sayıda konuşmacı ve katılımcıya ev sahipliği yapacak. Dünyanın dört bir yanından katılacak 6 keynote ve 30 konuşmacı 25’in üzerinde oturumda sektör profesyonelleriyle buluşacak.
Devamını oku