Bitkisel Et Üreticisi Impossible Foods 2 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Bitkisel etle yapılmış hamburgerleriyle dikkat çeken Impossible Foods, son yatırım turunda 300 milyon dolarlık yatırım alarak değerini 2 milyar dolara çıkardı.

Tamamen bitkisel olarak üretilmiş etten yapılan Impossible Burger markasıyla hızla büyüyen Impossible Foods, yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Impossible Foods alternatif et olarak tanımladığı bitkisel etlerini tadı ve görünüşeyle ete benzetebiliyor. Ete tadını veren proteinin yerine Impossible Foods kendi maya fermantasyonunu kullanıyor. Bu yıl başında satışa sundukları yeni tarifleri tadan müşteriler Impossible Burger ve gerçek kıymadan yapılmış hamburger arasındaki tat farkını ayırt edemediklerini dile getiriyor.

Impossible Burger’in pazardaki etkisi rekabeti de beraberinde getirdi. Geçtiğimiz nisan ayında fastfood zinciri Buger King, Impossible Whopper isimli burgerini satışa sunmuştu Yüksek talep ve gelen olumlu yorumlar sonrasında şirket bu hamburgeri daha fazla bölgede satışa sunacağını bildirdi.

Impossible Food’un yatırım duyurusu, rakibi Beyond Meat’in başarıyla gerçekleşecek halka arzı sonrasında geldi. Ancak şirketin CFO’su David Lee’ye göre halka arz için henüz tam olarak hazır değiller ve bu konuda da aceleci davranmamaya niyetliler.

Bitkisel yiyecek pazarı büyüyor

Vejeteryan burgerler, sahte tavuklar, soya ve badem sütü gibi ürünlerin popülerleşmesi ve pazarda pay sahibi olması yanında bitkisel etin bir alternatif olarak pazarı hareketlendireceği öngörülüyor. Hayvansal gıdalardan ayrıştırılamayan ve çok daha lezzetli hale gelen bitkisel ürünler ana akım olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.

Total
1
Shares
Önceki haber

Uzaktan Kontrol Edilen Robot Uşaklar Ev İşlerinizi Yapmaya Geliyor

Sonraki haber

Teknolojinin Yarını Nasıl Olacak?

İlginizi çekebilir

ChatGPT Marketing Dünyasının Kurallarını Baştan Aşağı Değiştirecek

Dünyada büyük yankı uyandıran ChatGPT teknolojisi marketing alanında çığır açacak gelişmelerle geliyor. Kampanya düzenlemeden önce Influencer, hedef kitle, bütçe gibi sorular ChatGPT’ye yöneltilecek, alınan yanıtları marketing profesyonelleri sosyal medya reklamına dönüştürecek. Digital Exchange’in uzman ekibi ChatGPT’nin marketing dünyasına getireceği yeniliklerin insan faktörüyle birleşerek markalara büyük başarı getireceğini belirtti.
Devamını oku