BMW ve Microsoft Güçlerini Akıllı Fabrikalar İçin Birleştiriyor

Geleceğin taşımacılık sektöründeki yerini almayı planlayan BMW tamamen otonom araçların üretimi için yazılım devi Microsoft ile iş birliğine gidiyor.

BMW, geçtiğimiz yıl sonunda “geleceğin arabası” sloganıyla tamamen elektrikli, otonom sürüş sunan tam bağlantılı iNEXT model aracını tanıtmıştı. BMW sürüş keyfini yeniden tanımlayacağına inandığı iNEXT modeli için büyük planlar yapıyor. Akıllı arabanın yapımına özel modern, koordine ve otomatikleştirilmiş bir imalat sürecine ihtiyaç duyan BMW, yazılım devi Microsoft ile güçlerini birleştirdi. Bu güç birliğinden açık kaynaklı endüstriyel platformu Open Manufacturing Platform yani OPM doğdu.

OPM, Microsoft’un bulut sistemi Azure tabanlı olacak. BMW, Azure teknolojisini halihazırda dünya genelindeki 30 üretim fabrikasında 3.000 makinede kullanıyor. OPM’in kendi kendine sürüş sistemlerini basitleştirilmiş ve daha uygun maliyetle yapmak için tasarlandı. Ayrıca dijital tedarik zinciri yönetimi ve bakım süreçlerinde de OPM teknolojisinin fayda sağlaması bekleniyor.

OPM ile geleceğin akıllı fabrikalarını inşa etmeyi planlayan ortaklar, platformu açık kaynak kodlu tutarak farklı şirketlerin de buradaki örnek çalışmaları referans almasına imkan tanıyacak. Microsoft ve BMW ile başlayan ortaklığa yıl sonuna kadar 6 yeni şirketin dahil olması bekleniyor.

Kaynak:https://mashable.com

Total
2
Shares
Önceki haber

Boston Dynamics’in Robotları İş Başı Yapıyor

Sonraki haber

Intel’den Veri Transferini Hızlandıran Teknolojiye 13 Milyon Dolar Yatırım

İlginizi çekebilir

E-İhracat İçin Dijital Fabrika Mantığı ile Kişiye Özel Marketing Dönemi

Dünya piyasalarında iki yıldır son hızla süregelen büyük değişim, markaları ani ve keskin ekonomik ivmelere karşı hazırlıklı olmaya mecbur kılıyor. Yaşanan ekonomik krizler, savaşlar ve pandemi hem e-ticaret, hem de e-ihracatı hayli önemli bir noktaya ulaştı. Bu aşamada bir marka başarılı olmak istiyorsa sadece üretimde değil dijital pazarlamada, pazar yeri yönetiminde, lojistikte, müşteri geri dönüşlerine yanıt vermekte ve ihracatta en önde olmalı. Amaçlarının e-ticaret ve e-ihracattaki artışa katkı sunmak olduğunu belirten Digital Exchange’in CEO’su Emrah Pamuk, “Birbirinden farklı disiplinleri ve uzmanlıkları gerektiren tüm bu uygulamaları aynı anda hayata geçirmek için ise Dijital Fabrika yaklaşımı şart. Bir Türk markasının ürünü ve hizmetini 4.5 milyar sosyal medya kullanıcısı arasından doğru ismi bulup, ona ulaştırıp, ülke ekonomisini büyütmek için kitlelere değil kişiye özel marketing ile başarı sağlıyoruz” dedi.
Devamını oku

İhracatta 225 Milyar Doların Ötesi İçin 4.5 Milyar Kişiye Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Şart

Türkiye 2021’de 225.5 milyar dolarlık ihracata imza attı. Yakın dönem hedefi 500 milyar dolar, bu amaçla ihracatta aslan payını üstlenen şirketler, 4.5 milyar kişinin üye olduğu sosyal medya için pazarlama çalışmalarını hızlandırdı. E-ticaret ve e-ihracattan daha fazla pay isteyen yeni şirketler de sosyal medyada görünürlüğünü yükseltme çabasında. Digital Exchange’in sosyal medya pazarlama ekibi markalara bu konuda altın öneriler sunuyor. “Sosyal medyada pazarlama çalışması yaparken profesyonel ekiplerle çalışmak, markayı tanıtır, ürünü ve hizmetin satışını artırır, müşterilerde şirkete yönelik olumlu algıyı yükseltir” diyen Digital Exchange ekibi markalara bir dizi tavsiyede bulundu.
Devamını oku