Boston Dynamics’in Robotları İş Başı Yapıyor

Boston Dynamics, lojistik yerleştirmeye 3D çözümler üreten girişim firması Kinema Systems’i satın aldı. Peki bu ne anlama geliyor?

Boston Dynamics’in yayınladığı videolar, teknoloji tutkunu olsun olmasın her kesimden insanı heyecanlandırmayı başarıyor. Robotların yetenekleri, çevreye verdiği tepkiler ve hareket kapasiteleri günlerce manşetlerden düşmüyor. Ancak geçtiğimiz hafta yayınlanan video diğerlerinden farklı olarak, iş başındaki robotları sergileyip konuya farklı bir açıdan yaklaşmamıza sebep oldu.


Handle isimli robotlar depoda istiflenmiş kutuları paletlere yerleştirmede etkileyici bir iş ortaya koyuyor.

Firmanın niçin son videosunda lojistik düzenlemeye odaklı robotlarını sergilediği gelen haberle netlik kazanmış oldu. Boston Dynamics yaptığı duyuruyla Kinema Systems isimli girişim firmasını satın aldığını ilan etti. Kinema Systems, lojistik yönetimi ve depolama alanında 3D çözümler üretmesiyle dikkat çekiyor. Robotik endüstrisindeki pek çok girişimci şirketten farklı olarak Kinema’nın pazarda halihazırda kullanılan Pick isimli bir ürünü de var. Pick, endüstriyel robotlar için tasarlanmış dünyanın ilk 3D görsel derin öğrenme sistemi olarak tanımlanıyor. Böylece Boston Dynamics pazardaki ilk ticari ürünü Boston Dynamics Pick sistemi olacak.

Anlaşma sonrasında teknolojinin adı Boston Dynamics Pick Sistemi olarak yenilendi.

Halihazırda endüstride görev alan bir sistemi bünyesine katması sonrasında Boston Dynamics’in buradan elde edecekleri geri dönüş ve tecrübeyi kullanarak robotlarını ihtiyaçlara göre yeniden tasarlayacağı açıklandı.

Kaynak: https://techcrunch.com

Total
1
Shares
Önceki haber

2020’de 100 Milyon Kişi AR Teknolojisiyle Alışveriş Yapacak

Sonraki haber

BMW ve Microsoft Güçlerini Akıllı Fabrikalar İçin Birleştiriyor

İlginizi çekebilir

İyi Yatırımı Bulmak, Müzik Keşfetmek Kadar Kolaylaşıyor

Tüm yatırım sürecini tek bir uygulamada sunan, kullanıcının kendi başına yatırım kararı verebilmesini sağlayan yeni nesil yatırım platformu Finfree, Premium Özellikleri duyurdu. Finfree Premium sayesinde artık yatırım bulma ve yatırımı değerlendirme süresi birkaç dakikaya düşüyor. Finfree, 4 ayda 50 binin üzerinde kullanıcı sayısına ulaşarak Türkiye’nin en çok indirilen Finans uygulamaları sıralamasına girdi. Yeni neslin önündeki bilgi, finansal veri ve dijital bariyerleri ortadan kaldırmak vizyonuyla yola çıkan platform, Premium özellikleriyle yeni yatırımları keşfetme, yorumlama ve takip edebilme fırsatı sunuyor.
Devamını oku

Türkiye, en çok fidye yazılımı saldırısı alan ülkeler arasında ilk 5’te

Trend Micro’nun veri güvenliği olaylarını incelediği güvenlik raporuna göre Türkiye, Hindistan, Çin, ABD ve Brezilya ile tüm dünyada fidye yazılımı saldırılarının en fazla yaşandığı ülkeler arasında yer alıyor. İnternet ve veri güvenliği alanında 32 yıllık tecrübesi ile küresel çözümler sağlayıcısı Trend Micro, fidye yazılımı konusunda da etkili çözümleri ile Türkiye’deki kurumsal şirketlerin güvenlik konusunda en önemli destekçisi olmaya devam ediyor.
Devamını oku