Bu Siber Ayakkabılar Oturduğunuz Yerden Koşup, Zıplamayı Mümkün Kılıyor!

Sanal gerçeklik teknolojisiyle uyumlu çalışan siber ayakkabılar alternatif gerçeklikte keşif duygusunu güçlendiriyor.

Eğlence sektörüne odaklı olarak geliştirilen sanal gerçeklik (VR) teknolojileri gün geçtikçe farklı iş kollarının da ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Taktığımız kasklarla çıktığımız sanal yolculuklar, işin içerisine vücut hareketleri dahil olduğunda problemler ortaya çıkabiliyor. Ancak Cybershoes isimli terlik benzeri giyilebilir teknoloji bu sorunu ortadan kaldırabilir.

VR’ı harekete geçirecek çözüm olarak adlandırılan teknoloji, oyun geliştiricisi ve platform sahibi Valve’in Steam VR destekli çalışıyor. Yani piyasadaki Oculus, HTC, Primax ve benzeri sanal gerçeklik kasklarıyla da uyumlu.

Özel bir halıyla çalışan ve dönebilen sandalyaya ihtiyaç duyan siber ayakkabılarla ayağa kalkamıyor veya bu ayakkabılarla etrafta gezinemiyorsunuz. Ayakkabıların altına takılı olan silindirler yürüme ve koşma hareketlerini oyuna aktarabiliyor. Cybershoes’un desteklediği oyunlar arasında Fallout VR ve Skyrim VR gibi popüler oyunlar yer alıyor.

Şu an için 400 dolara satılan teknolojinin ihtiyaç duyduğu dönen sandalyeyi müşterinin temin etmesi bekleniyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

Drone, Hastalara İlk Yardım Taşıma Yarışında Ambulansı Alt Etti

Sonraki haber

İnsanlar için Robot Kuyruk Geliştirildi

İlginizi çekebilir

Türkiye’nin Ay Yolculuğu Hedefinde En Büyük Destek 3D Yazıcıdan Çıkacak

Yerli ve milli 3D Yazıcı üreticisi Zaxe’nin Genel Müdürü Emre Akıncı, Türkiye’nin 2023’e kadar Ay’a ulaşmasını planlayan Milli Uzay Programı’ndaki en büyük destekçinin 3D yazıcılar olacağını söyledi. 3D yazıcıların eskiden roketlerin kritik parçalarını ürettiğini anlatan Akıncı “Şimdi uzayda 3D yazıcı ile gerekli roket ve istasyon yedek parçası imal ediliyor. Ay ve Mars yüzeyi için binaların inşası 3D yazıcı ile deneniyor. Astronotların yiyecekleri de 3D yazıcı ile basılıyor” dedi. Akıncı, Zaxe olarak Türkiye’nin uzay yolculuğunda yerli mühendislerin çalışmalarıyla yer almaktan mutluluk duyacaklarını da söyledi.
Devamını oku