Buzdolabınız Mutfak İhtiyaçlarını Sizin için Listeleyecek

LG’nin yapay zeka teknolojisi ThinQ ile geliştirilen akıllı beyaz eşyalar, ev sahiplerinin alışkanlık ve ihtiyaçlarını öğrenerek yardımcı olacak.

Önümüzdeki döneme damgasını vuracak teknolojik gelişmelerden birisi olan yapay zeka ve nesnelerin interneti (IoT), çevremizdeki pek çok teknolojik cihazın birbiriyle konuşmasını ve evimizden uzakta bile olsak işlerin devam etmesini sağlıyor.

Geçtiğimiz yıl LG tarafından duyurulan yapay zeka teknolojisi ThinQ, ev aletlerini birbirine bağlayarak, zaman alan veya günlük rutinler arasında unutulma ihtimali olan işlere akıllı çözümler sunmayı hedefliyordu. Teknolojinin etkilerini bu sene düzenlenecek olan InnoFest 2019’da güçlü bir şekilde hissedeceğiz.

ThinQ teknolojisiyle geliştirilen ürünlerden biri olan LG InstaView buzdolabı, mutfaktaki kusursuz yardımcı olmayı hedefliyor. Hava durumunu göstermesinden alışveriş listesi oluşturmasına kadar farklı özellikleri bulunan LG InstaView, tüm ailenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandı. Öyle ki, kullanıcılardan biri yemek pişirmek için buzdolabına gittiğinde, buzdolabında bulunan malzemelerden birini seçip, dokunmatik ekrandan o malzeme ile yapabileceği yemeklerin tariflerine ulaşabiliyor. Tamamen akıllı hale getirilmiş mutfaklarda, ThinQ teknolojisi sayesinde buzdolabı ve fırın birbiriyle temas kuruyor. Böylelikle fırın, buzdolabının dokunmatik ekranından seçilen yemek tarifi için gerekli ön ısıtma hazırlıklarını yapabiliyor.

LG, ThinQ teknolojisi ile her gün kullanılan beyaz eşyalara derinlemesine öğrenme yetisi getiriyor. Ürünler, ThinQ teknolojisi ile, zaman içerisinde, kullanıcıların alışkanlıklarını ve zevklerini öğrenip, kendilerini bu alışkanlıklara göre programlayabiliyorlar. Örneğin, kullanıcı, takvime sabah koşusu girmişse, LG ThinQ, TWINWash ile bağlantı kurarak, koşu bitiminde çamaşır makinesinin “spor kıyafetler” programı kurulu olarak kullanıcıyı beklemesini sağlıyor.

InnoFest 2019 katılımcıları, ürünleri yakından görmenin yanı sıra, LG’nin global konuşmacı ve yöneticileriyle bir araya gelme fırsatı elde edecekler. 

Total
10
Shares
Önceki haber

Türkiye Dijital Dönüşümün Neresinde?

Sonraki haber

Siber Saldırılarda Yeni Araç Popüler TV Dizileri

İlginizi çekebilir