Çağrı Merkezleri Derneği’nin
yeni Yönetim Kurulu Başkanı Banu Hızlı oldu

İstihdamda öncü olan ve salgın döneminde ihtiyaçların kesintiye uğramadan karşılanmasını sağlayarak önemini bir kez daha gösteren çağrı merkezi sektörünün çatı kuruluşu Çağrı Merkezleri Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Banu Hızlı seçildi.

Türkiye’deki çağrı merkezlerini tek çatı altında toplayan ilk ve tek aktif Sivil Toplum Kuruluşu olarak 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Çağrı Merkezleri Derneği’nin (ÇMD) Olağan Genel Kurul Toplantısı, 28 Şubat Pazartesi günü gerçekleştirildi. Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi için seçim yapılan genel kurul sonucunda, derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, CMC Türkiye CEO’su ve M+ Group İcra Kurulu Üyesi Banu Hızlı getirildi.

Başkanlık görevine oy birliğiyle seçilen Banu Hızlı yaptığı açıklamada, “İlk kez aday olduğum bu seçimlerde ÇMD üyelerinin güvenini ve oylarını almış olmak beni son derece onore etti. Herkese çok teşekkür ederim ve yeni yönetim – denetim kurulu üyelerimizi de tebrik ederim. Herkesin görüşlerini açıkça ifade edebildiği, tercihlerini özgürce paylaştığı bir seçim gerçekleştirmiş olmamız, hepimiz için memnuniyet verici oldu. Tarafsızlık ilkemizi bozmadan, kurduğumuz birlik ve beraberlik ruhumuzu geliştirerek yeni yönetim ve denetim ekibimizle birlikte sektöre hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Özverili çalışmaları için eski başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eden Hızlı, seçim sonuçlarının hem Dernek hem de sektör için hayırlı olmasını diledi

ÇMD Yeni Dönem Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Asıl Üyeleri:

YÖNETİM KURULU – ASİL ÜYELER
CMC TÜRKİYECEMİLE BANU HIZLI
ARÇELİKHÜSEYİN ŞERİF BEYAZTAŞ
ASSİSTTHAKTAN SARAN
ATOSMEHMET OKAN GÖZÜTOK
COMDATAYASİN USLU
DHLNEŞET SEÇKİN PİKER
ECHOCCSZEKERİYA ARSLAN
GLOBAL BİLGİÇAĞATAY AYNUR
HEPSİBURADAMELİHA AYŞEGÜL TURHAN
MAJORELSONER CESUR
PUSULA CALL CENTERHASAN ADIGÜZEL
TELEPERFORMANCETÜLAY DOĞRULAR
TEMPOCEMAL MURAT AKAR
VODAFONEEMRE SİLVAN
WEBHELPMETİN TARAKÇI
DENETİM KURULU – ASİL ÜYELER
AKKOYUNLARİRFAN AKKOYUN
İBBDEVRİM DİLEROĞLU
INGBANKMUSA KAZIM TEKBAŞ

Banu Hızlı kimdir?

1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Banu Hızlı, kariyer hayatına kurumsal bankacılık alanında yönetici adayı programıyla başladı. 1996-2016 yılları arasında sırasıyla Dışbank, BankEuropa, Millennium Bank ve Finansbank’ta Kurumsal Bankacılık, Özel Bankacılık, Kanal Yönetimi gibi alanlarda üst düzey görevler üstlendi.

2016 yılında Türkiye’nin en büyük bağımsız dış kaynak sağlayıcılarından biri olan CMC Türkiye bünyesine Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Hızlı, 2019 yılında Genel Müdürlük görevine atandı. CMC Türkiye’nin Ocak 2020’de M+ Group bünyesine katılmasıyla M+ Group icra kurulu üyelik görevini de üstlendi. Çağrı Merkezleri Derneği’nde son dönemde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak sorumluluk üstlenen Banu Hızlı, aynı zamanda Yönetim Kurulunda Kadın Derneği ve YenidenBiz Derneği’nde aktif rol alıyor.

Total
0
Shares
Önceki haber

Rusya’nın Ukrayna İşgalinden Sonra Turizm Sektöründeki Dijital Pazarlama Savaşlarına Ne Kadar Hazırsınız?

Sonraki haber

TurkNet’in iletişim destekçisi olduğu uluslararası robot yarışması FIRST® Robotics Competition’nin Türkiye ayağı ilk kez İzmir’de

İlginizi çekebilir

Süveyş Kanalı’nda Tıkanan Yedek Parça Tedarikini 3D Yazıcı Çözecek

Mısır’ın Akdeniz ile Kızıldeniz’i birbirine bağlayan Süveyş Kanalı’nda yaşanan gemi kazası, uzun süredir dünya ticaretini kilitledi. Çin ve Japonya gibi dünyanın en büyük yedek parça üreticileri, Süveyş Kanalı’nı kullanan Avrupa ve Akdeniz hattındaki müşterilerine siparişlerini ulaştıramıyor. Bu durum zaten Covid-19 ile üretim ve tedarik darbesi yiyen sanayi üretimine büyük sekte vururken, çözüm yine 3D yazıcıdan geldi. Son günlerde çip krizi nedeniyle imalatına ara veren otomobil fabrikalarının yanında, şimdi yedek parça sıkıntısı nedeniyle diğer fabrikaların da üretimini durdurmak zorunda kaldığını hatırlatan Zaxe Genel Müdürü Emre Akıncı, 3D yazıcıların sanayi üretiminin yeni gözdesi olduğunu belirterek, “Süveyş Kanalı’ndaki kazanın dünya ekonomisine verdiği zarar ortada. 3D yazıcıların yaygın kullanılması durumunda, fabrikalar ve üretim merkezleri yedek parça ya da üretim noktasında bu tür tedarik zincirlerine gereksinim duymadan, kendi üretimlerini hem de uzaktan kurulacak bir sistemle gerçekleştirebilir” dedi.
Devamını oku

Pandemide İş Sürekliliği Veri Merkezleriyle Sağlandı

Pandemiyle birlikte daha fazla insanın uzaktan çalışması, öğrenmesi ve bağlantı kurmasıyla birlikte iş sürekliliği her zamankinden daha kritik bir konu haline geldi. Bu durum verilerde eş zamanlı bir büyüme ve veri merkezleri için de büyük bir talep yaratıyor. Veri merkezi yatırımlarında 2020’nin ilk 6 ayında 2019’un tamamında gerçekleşen yatırım miktarının üzerine çıkıldı. Vertiv Türkiye ve Orta Asya Ülke Müdürü Zekai Güler, “Şirketler iş sürekliliği planlarına uzaktan çalışmayı da ekledi. Veri merkezlerinin iş sürekliliğini sağlamadaki kritik rolü artarken sektörün büyümesi de hızlandı” diyor.
Devamını oku