Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı
Redington reklamı

Çevrimiçi Eğitim Programı Coursera 1 Milyar Dolar Değerlemeyi Aştı

Üniversite ve işletmelerle ortaklaşa çalışan çevrimiçi kurs girişimi Coursera, 103 milyon dolarlık yatırım alarak ders verdiği alanları genişletmeyi planlıyor.

Aralarında Kolombiya ve Michigan Üniversitelerinin bulunduğu 310 kuruluşla ortak çalışan ve 3.200 üzerinde kurs veren eğitim girişimi Coursera, çevrimiçi işe alım ve kurs rehberliği sağlayıcısı Avustralyalı SEEK Group’tan aldığı 103 milyon dolarlık yatırımla macerasını yeni alanlara taşıyacak. Bu yatırımla beraber girişimin 1 milyar dolarlık değerlemeyi aştığı da açıklandı.

40 milyona yakın kişinin faydalandığı Coursera, ücretli veya ücretsiz kurslarla kullanıcılarına yetenek sertifikaları sağlıyor. 2017 yılında 64 milyon dolarlık yatırım alan girişimin o dönemki öğrenci sayısı ise 26 milyondu.

Çevrimiçi eğitim, teknoloji ve metodoloji alanındaki gelişmelerle beraber yükselen bir trend halini aldı. Geleneksek eğitim yöntemleri için gerekli olan yetenek seviyesi ve de ekonomik engeller, dijital eğitimi büyük bir grup için cazip hale getiriyor.

Diğer yandan, üniversitelerle ortak çalışarak online eğitim programları başlatan 2U ise teknoloji alanında eğitim kampları imkânı sağlayan Trilogy isimli firmayı 750 milyon dolara satın aldı. Bir başka online eğitim sistemi Udacity, geçtiğimiz günlerde çalışanlarının %20’sini, yeniden yapılanma ve iş alanındaki odağını değiştirmesi sebebiyle işten çıkarmıştı.

Kaynak: https://techcrunch.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Facebook’un 5 Milyar Dolar Cezaya Çarptırılması Bekleniyor

Sonraki haber

Ford’dan Elektrikli Kamyonet Üreticisi Rivian’a 500 Milyon Dolar Yatırım

İlginizi çekebilir

Covid-19 İle Kritik Sektörlerin Siber Güvenliğini Hatırladık

Covid-19 salgını birçok ilki ve yeniliği hayatımıza sokarken, en çok konuştuğumuz konuların başında da siber güvenlik geldi. Türkiye, 2020’de 100 bini aşkın siber saldırı ile dünyanın en çok atak alan ülkesi oldu. Enerjiden telekomünikasyona, savunmadan sağlık teknolojilerine kadar pek çok alanda 6 milyon çalışan, işlerine evlerinden devam ederken, siber saldırılarda ise yüz milyonlarca TL’lik kayıp yaşandı. Teknoser Genel Müdürü Ozan İnan, Covid-19 salgını ile beraber kritik sektörlerdeki bilişim altyapısının öneminin ortaya çıktığını söyledi İnan, 2021’in siber saldırıların artacağı bir yıl olmasının beklediğini belirterek, çözümün siber güvenliğe verilen önemin artmasıyla geleceğini ifade etti.
Devamını oku