Çevrimiçi Eğitim Programı Coursera 1 Milyar Dolar Değerlemeyi Aştı

Üniversite ve işletmelerle ortaklaşa çalışan çevrimiçi kurs girişimi Coursera, 103 milyon dolarlık yatırım alarak ders verdiği alanları genişletmeyi planlıyor.

Aralarında Kolombiya ve Michigan Üniversitelerinin bulunduğu 310 kuruluşla ortak çalışan ve 3.200 üzerinde kurs veren eğitim girişimi Coursera, çevrimiçi işe alım ve kurs rehberliği sağlayıcısı Avustralyalı SEEK Group’tan aldığı 103 milyon dolarlık yatırımla macerasını yeni alanlara taşıyacak. Bu yatırımla beraber girişimin 1 milyar dolarlık değerlemeyi aştığı da açıklandı.

40 milyona yakın kişinin faydalandığı Coursera, ücretli veya ücretsiz kurslarla kullanıcılarına yetenek sertifikaları sağlıyor. 2017 yılında 64 milyon dolarlık yatırım alan girişimin o dönemki öğrenci sayısı ise 26 milyondu.

Çevrimiçi eğitim, teknoloji ve metodoloji alanındaki gelişmelerle beraber yükselen bir trend halini aldı. Geleneksek eğitim yöntemleri için gerekli olan yetenek seviyesi ve de ekonomik engeller, dijital eğitimi büyük bir grup için cazip hale getiriyor.

Diğer yandan, üniversitelerle ortak çalışarak online eğitim programları başlatan 2U ise teknoloji alanında eğitim kampları imkânı sağlayan Trilogy isimli firmayı 750 milyon dolara satın aldı. Bir başka online eğitim sistemi Udacity, geçtiğimiz günlerde çalışanlarının %20’sini, yeniden yapılanma ve iş alanındaki odağını değiştirmesi sebebiyle işten çıkarmıştı.

Kaynak: https://techcrunch.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Facebook’un 5 Milyar Dolar Cezaya Çarptırılması Bekleniyor

Sonraki haber

Ford’dan Elektrikli Kamyonet Üreticisi Rivian’a 500 Milyon Dolar Yatırım

İlginizi çekebilir

Setrow’un Global Yolculuğu Dubai Ofisi ile Hız Kazandı

Entegre dijital pazarlama alanının lider kuruluşu Setrow, global büyümesini hız kesmeden sürdürüyor. Amsterdam ve Varşova ofislerinin ardından çok uluslu şirketlerin ve zincir oteller ile restoranların yer aldığı Dubai’de yeni ofisini açtı. Burada Türk sermayeli şirketlerin yoğun yatırımları olduğunu hatırlatan Setrow Yönetici Ortağı Turgut Taneli, “Pazardan kendimize önemli bir yer edinebileceğimize inanıyoruz. Bunun da bizzat yerinde bir operasyon yöneterek olabileceği inancındayız. Lokal bir Ar-Ge uygulayarak Dubai’deki şirketlerin dijital yolculuklarında yanında olacağız” dedi.
Devamını oku