Çevrimiçi Eğitim Programı Coursera 1 Milyar Dolar Değerlemeyi Aştı

Üniversite ve işletmelerle ortaklaşa çalışan çevrimiçi kurs girişimi Coursera, 103 milyon dolarlık yatırım alarak ders verdiği alanları genişletmeyi planlıyor.

Aralarında Kolombiya ve Michigan Üniversitelerinin bulunduğu 310 kuruluşla ortak çalışan ve 3.200 üzerinde kurs veren eğitim girişimi Coursera, çevrimiçi işe alım ve kurs rehberliği sağlayıcısı Avustralyalı SEEK Group’tan aldığı 103 milyon dolarlık yatırımla macerasını yeni alanlara taşıyacak. Bu yatırımla beraber girişimin 1 milyar dolarlık değerlemeyi aştığı da açıklandı.

40 milyona yakın kişinin faydalandığı Coursera, ücretli veya ücretsiz kurslarla kullanıcılarına yetenek sertifikaları sağlıyor. 2017 yılında 64 milyon dolarlık yatırım alan girişimin o dönemki öğrenci sayısı ise 26 milyondu.

Çevrimiçi eğitim, teknoloji ve metodoloji alanındaki gelişmelerle beraber yükselen bir trend halini aldı. Geleneksek eğitim yöntemleri için gerekli olan yetenek seviyesi ve de ekonomik engeller, dijital eğitimi büyük bir grup için cazip hale getiriyor.

Diğer yandan, üniversitelerle ortak çalışarak online eğitim programları başlatan 2U ise teknoloji alanında eğitim kampları imkânı sağlayan Trilogy isimli firmayı 750 milyon dolara satın aldı. Bir başka online eğitim sistemi Udacity, geçtiğimiz günlerde çalışanlarının %20’sini, yeniden yapılanma ve iş alanındaki odağını değiştirmesi sebebiyle işten çıkarmıştı.

Kaynak: https://techcrunch.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Facebook’un 5 Milyar Dolar Cezaya Çarptırılması Bekleniyor

Sonraki haber

Ford’dan Elektrikli Kamyonet Üreticisi Rivian’a 500 Milyon Dolar Yatırım

İlginizi çekebilir

Tarfin Mobil 2 yılda 260 bin çiftçiyi destekledi, tarımda dijitalleşmeye öncü oldu.

2 yıl önce tarım sektörünün teknoloji odaklı gelişimine destek olmak için hayata geçirilen Tarfin Mobil, kısa sürede Türkiye’de 260 bin çiftçiye ulaştı. Amaçlarının Türk çiftçisini güçlendirmek olduğunu belirten Tarfin Kurucusu ve CEO’su Mehmet Memecan, “Tarım tedariki konusunda lider dijital platform olarak, çiftçilerin her türlü talebini karşılayabilen, tarımsal değer zincirindeki her noktada aktif olarak yer alarak çiftçiye her anlamda destek verebilen bir şirket olmaya odaklanıyoruz” diyor.
Devamını oku