Çoklu görevler için daha fazla üretkenlik isteyenlerin tercihi Acer Aspire 7

Güçlü bir dizüstü bilgisayar arayanların tercihi Acer Aspire 7, gelişmiş performans özellikleri ile daha fazla üretkenlik isteyen kullanıcıların tüm iş akışını destekliyor. Cihaz, yüksek ekran gövde oranına sahip ekranının potansiyelini açığa çıkaran güçlü işlemcisi ve grafik kartı yanında, hızlı Wi-Fi ve geniş depolama alanı özellikleri ile oyun severler için de iyi bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Acer’ın gelişmiş işlemcisi ve güçlü grafik kartı yanında yüksek hızlı depolama özellikleri ile donatılan dizüstü bilgisayarı Acer Aspire 7 (A715-42G), hem iş hem de eğlence amaçlı kullanım için ideal bir cihaz. AMD Ryzen™ 7 5700U Mobil İşlemci, dizüstü bilgisayarın hızlı ve verimli çalışmasını sağlarken, NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 dizüstü bilgisayar GPU’su sayesinde cihaz gün boyunca ideal bir performans sunuyor.  

Düşük güç tüketimli geniş bant bellekleri ile güç tasarrufu özelliğini bir araya getiren sekiz çekirdekli işlem gücü sunan AMD Ryzen™ 7 5700U Mobil İşlemci, önceki nesil belleklerden iki kat daha hızlı veri işleyebiliyor. Bu sayede dizüstü bilgisayar, tüm süreçleri optimum hızda yürüterek daha fazla görevi tamamlıyor. 

Kullanıcılar, Acer Aspire 7’nin ince çerçeveleri sayesinde 15,6 inç FHD ekrana daha fazla şey sığdırabiliyor. Yüzde 81,61’lik ekran-gövde oranı ise cihazın 144 Hz yenileme hızı sunan göz alıcı ekranına şıklık katıyor.  Acer Color Intelligence™ ve Acer ExaColor™ teknolojileri sayesinde dizüstü bilgisayar daha iyi bir görsel deneyim sunuyor. Acer Color Intelligence™, gama ve doygunluğu gerçek zamanlı olarak dinamik bir şekilde ayarlayarak ekran rengini, parlaklık ve doygunluk değerlerini kırpma ve aşırı doygunluk olmadan optimize ediyor. Acer ExaColor™ ise, sRGB benzeri bir görüntü kalitesi sağlamak için renk sıcaklığını ve kontrast gama değerini ayarlıyor.

En yeni ve hızlı bağlantı teknolojileri ile geliyor

Aspire 7’in zengin bağlantı seçenekleriyle kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar, hızlı bağlantı kurabiliyor. Çift bantlı Wi-Fi 6 (802.11ax) Wi-Fi 5’e (802.11ac) kıyasla, ortalama ağ verimini 3 kata kadar artırıyor ve gecikmeyi yüzde 75’e kadar azaltıyor. Tüm bu bağlantı özellikleri sayesinde Aspire 7 kullanıcılarına hızlı iletişimin konforunu sunuyor. 

512 GB PCIe SSD depolama alanı, 16 GB DDR4 belleği ve 4 GB grafik belleği ile gelen Acer Aspire 7 bu özellikleri ile kullanıcılara, görevlerini yerine getirmeleri ve iş yüklerini basitleştirmeleri için yeterli gücü ve depolama alanını fazlasıyla veriyor. Cihazın USB-C™ yuvası sayesinde kullanıcılar, SuperSpeed USB 5 Gb/sn üzerinden çok hızlı şekilde veri aktarabiliyor. Bir USB 2.0 bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası ve biri çevrimdışı şarj için kullanılabilen iki SuperSpeed USB 5Gbps Type-A bağlantı noktası olmak üzere cihaz dört adet USB bağlantı noktası içeriyor.  

Profesyonel görünümü ile dikkat çekiyor

2,15 kg ağırlığındaki dizüstü bilgisayar 10 saate varan pil ömrü ile taşınabilirlik konusunda da kullanıcıları memnun ediyor. Koyu renkli sade tasarımı ve arkadan aydınlatmalı klavyesiyle kullanıldığı her ortama uyum sağlıyor. Acer Aspire 7, profesyonel görünümü ile dikkat çekerken, loş ışıklı ortamlarda ideal bir çalışma deneyimi sunuyor. 

Cihazın termal tasarımı dizüstü bilgisayarın ısınmadan ve sessiz bir şekilde çalışması için birçok farklı soğutma modu sunuyor. Kullanıcılar basitçe “Fn+F” kısa yolunu kullanarak fanların sessiz, normal ve performans seçeneklerinde çalışmasını sağlayabiliyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer Aspire 7 (A715-42G), 16.659 TL’lik satış fiyatıyla raflardaki yerini aldı.

Total
0
Shares
Önceki haber

Lidar Teknolojisiyle Geniş Alanlarda En Yüksek Derecede Çevre Güvenliği Sağlanıyor

Sonraki haber

Teleperformance Türkiye, dayanışmanın gücüyle daha büyük hayalleri gerçekleştirmek için dernek kurdu!

İlginizi çekebilir

Üretim Sanayinin Yedek Parça Sorununa Çözüm Zaxe 3D Yazıcıdan Çıkıyor

Covid-19’a karşı bilim dünyası aşı savaşı başlatırken, üretim dünyası ise bozulan tedarik zincirini aşmaya çalışıyor. Akıllı fabrikaların milyonlarca dolarlık üretim bantlarında 100 dolarlık bir yedek parçanın bozulmasıyla imalat dururken, bu sorunu Zaxe’nin ürettiği X1, X2, X1+, Z1, Z1+ 3D yazıcıları çözüyor. Zaxe Genel Müdürü Emre Akıncı “Ülkemiz sanayici ve üreticilerinin sonuna kadar yanındayız. Yedek parçalar için 8-10 ay beklemek yerine, maliyetinin 10’da birine sağlıklı çözüm 3D yazıcılardan çıkıyor” dedi.
Devamını oku

Tarfin, 4 bin çiftçinin girdi ihtiyacını 50 milyon TL’lik VDMK ihracı ile fonlayacak

Tarfin 10. VDMK ihracını 24 Eylül tarihinde gerçekleştirdi. 50 milyon TL nominal değerli 345 gün vadeli yeni ihraçla, Türkiye’nin 61 ilinde üretim yapan yaklaşık 4 bin çiftçinin tarımsal girdi alışverişleri yatırım aracına dönüştü. Tarfin bu ihraç ile birlikte tarım sektörünü desteklemek amaçlı toplam 242 milyon TL değerinde menkul kıymet yaratmış oldu.
Devamını oku