Covid-19’a Karşı Geliştirilen Dünyanın İlk Akıllı Maskesi!

Japon girişimci Donut Robotics, Covid-19’a karşı ilk “internete bağlı” maskeyi geliştirdi.

Pandemi günlük rutinlerimizi değiştirmemize neden olurken, sosyal mesafe kuralları ve maske takma zorunluluğu yüz yüze iletişimimizi farklı bir noktaya taşıdı. Japon girişim firması Donut Robotics ise geliştirdiği akıllı maske ile pandemi sürecine yeni bir çözüm getiriyor.

Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisi ile akıllı telefonlara ve tabletlere bağlanabilen C-MASK, dahili hoparlörü ve konuşma çevirici özelliği ile konuşmaları 8 farklı dile çevirebiliyor. Konuşmaları yazılı mesaja dönüştürebilen, telefon çağrıları gerçekleştirmeyi sağlayan ve kullanıcısının sesini dahili hoparlörü ile güçlendiren maske ergonomik tasarımıyla dikkat çekiyor.

Donut Robotics, ilk 5 bin maskeyi bu sonbaharda Japonya, Çin, Amerika ve Avrupa’da satışa çıkarmayı planlıyor.

Total
1
Shares
Önceki haber

Dünden Bugüne Teknoloji Yayıncılığı Nasıl Değişti?

Sonraki haber

iOS 14 Betası Tüm Kullanıcılar İçin Yayınlandı

İlginizi çekebilir

Çalışanlarına, İş Ortaklarına ve Paydaşlarına Verdiği Değer Teleperformance Türkiye’ye 2 Ödül Birden Getirdi

Teleperformance Türkiye’nin insana verdiği değer, güçlü kurum kültürü ve tüm paydaşlarıyla yarattığı başarı bu yıl iki önemli ödül getirdi. Kurum kültürü konusunda global bir otorite olan Great Place to Work Enstitüsü’nün “yüksek güven kültürüne sahip, harika iş yeri” kriterlerini sağlayan Teleperformance Türkiye, “Great Place to Work” sertifikası alarak en iyi işverenler arasına girerken, dünyanın önde gelen yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric tarafından gerçekleştirilen “Kincentric Best Employers 2021” araştırmasında da “En İyi İşveren” ünvanını aldı.
Devamını oku