Cybertruck’ınızı Bir Yıl İçinde Satarsanız Tesla Size Dava Açabilir

Eğer Tesla’nın Cybertruck’ını satın alırsanız, en az bir yıl boyunca satmayın.

Cybertruck için yayınlanan yeni sipariş sözleşmesine göre, Cybertruck’ı satın aldıktan sonra bir yıl içinde Tesla’dan izin almadan satarsanız, Tesla size 50.000 dolarlık dava açabilir. İlk Cybertruck teslimatlarının teorik olarak 30 Kasım’da gerçekleşmesi bekleniyor.

Tesla, Cybertruck’larını ilk yıl içinde satmak isteyen bazı kişilere istisna tanıyabileceğini, ancak yazılı onay almaları gerektiğini söylüyor. Şirket bunu kabul ederse, aracı ya indirimli bir fiyattan geri alacak – kat edilen her kilometre başına 0,25 dolar, artı aşınma ve yıpranma ve gerekli onarımların maliyeti düşülecek – ya da sahibinin Cybertruck’ı başka bir alıcıya yeniden satmasına izin verecek. Tesla’nın Cybertruck’ı ilk etapta sadece az sayıda seçkin müşteriye sunulacak ve 2024 yılına kadar seri üretime geçmeyecek, Engadget’e göre şirket doğal olarak aracın nadirliğinden para kazanmak isteyen satıcıların önüne geçmeye çalışıyor.

https://www.tesla.com/configurator/api/v3/terms?locale=en_US&model=m3&saleType=Sale

Total
0
Shares
Önceki haber

Kaspersky, Türkiye’de iCloud Kimlik Bilgilerini Çalmaya Yönelik Dolandırıcılık Faaliyetlerinin Arttığı Konusunda Uyardı

Sonraki haber

Geçmişten Günümüze: Sesli Deepfake Araçlarıyla Siber Dolandırıcılıkta Nasıl Kandırılıyoruz?

İlginizi çekebilir

Acer H6531BD projeksiyon cihazı, sinema deneyimini Full HD kalitesinde evinize taşıyor

Acer H6531BD projeksiyon cihazı, 3500 lümen parlaklık ve yenilikçi renk iyileştirme teknolojileri sayesinde sunduğu canlı görüntüler ile sinema deneyimini Full HD kalitesinde evinizin salonuna getiriyor. EcoPro modda ampul ömrü 20.000 saate kadar çıkabilen 3D destekli cihaz, görüntü kaydırma özelliğiyle kurulum konusunda kullanıcılara büyük kolaylık sunuyor.
Devamını oku

Otonom Araçlarda Güvenlik Nasıl Olmalı?

Otonom araçlar hayatımızın bir parçası olmaya başladı. Araçların herkes için daha güvenli bir gelecek yaratma potansiyeline sahip olabilmesi için otonom araç üreticileri ve filo operatörleri için güvenlik birincil kaygı olmalıdır. Siber güvenlik şirketi ESET otonom araçları mercek altına aldı, daha güvenli bir sürüş için önerilerini paylaştı.
Devamını oku