Dell’in Yeni Monitörü Evden Çalışanların İhtiyaçlarına Cevap Verebilecek mi?

Covid-19 nedeniyle uzaktan çalışan iş yerlerinin sıklıkla baş vurduğu video görüşmelerde ihtiyaç duyulan teknolojiler tek monitörde.

Dell tanıttığı son monitör modeliyle evden çalışanların ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlıyor. Monitörün tepesine entegre edilmiş ve kullanılmak istendiğinde gizlendiği noktadan pop-up olarak ortaya çıkan 5- mega piksel çözünürlüğe sahip kamerası ve Microsoft’un Teams video konferans uygulamasına hızlı erişim sağlanması için atanmış tuşuyla dikkat çekiyor.

Geride bıraktığımız yıllarda pop-up kameraya sahip monitör modelleri görsek de kalite performans olarak bugüne değin pazara çıkmış en iyi monitörün bu modeller olduğunu söyleyebiliriz.

Dell ve Microsoft kameranın ayrıca IR özelliği üzerinde ortak bir çalışma yürütmüş. Bu sayede Microsoft’un bilgisayara girişlerde kullandığı yüz tanıma sistemi de bu monitör ile çalışacak.

Monitör her ne kadar uzaktan çalışma süreçlerine odaklanmış olsa da, işlevlerinin Microsoft özelinde şekillendirilmiş olması kullanıcılar için bir sınırlandırma olabilir. Yeni video konferans monitörleri 24, 27 ve 34 inçlik boyutları ve 520 dolardan başlayan fiyatlarla Amerikan pazarında önümüzdeki ay satışa sunulacak.

Total
1
Shares
Önceki haber

Korkuya Kapılmadık İhracat Planlarımızı Çoğalttık

Sonraki haber

Verimlilikten Ödün Vermeyen Acer Swift 1, Şık Tasarımı Kullanıcılarla Buluşturuyor

İlginizi çekebilir