Disney’in Netflix Rakibi Servis Sistemi Disney+ Ne Zaman Hizmete Başlıyor?

Disney, gerçekleşen yatırımcılar gününde, Disney+ isimli Netflix benzeri stream hizmetine dair bilgileri açıkladı. Sistem başlangıç olarak Amerika’da faaliyete geçecek.

Disney’in, içeriklerini doğrudan müşterileriyle buluşturmayı hedeflediği stream servisi Disney+, 12 Kasım tarihinde Amerika’da yayın hayatına başlıyor. Yapılan açıklamaya göre Disney+ üyeliği aylık 6,99 dolar olacak.

Disney, sahibi olduğu Hulu ve ESPN+ stream hizmetlerinin aksine Disney+’ta tamamen reklamsız içeriklere yer verecek ve tüm kazancını abonelik hizmetinden elde edecek. Disney’in planları arasında Hulu ve ESPN+’ın dahil olduğu paket hizmetler oluşturarak, içeriklerini tek fiyat politikasıyla müşterilere sunmak var.

Disney çatısı altında bulunan Pixar, Star Wars, Marvel ve National Geographic gibi eğlence markalar farklı kategoriler halinde kullanıcılara sunacak. Servis hizmete geçtiğinde pek çok klasik Disney içeriği halihazırda izlenebiliyor olacak; yeni programlarsa gelecek yıllar içerisinde eklenecek.

Disney, Disney+ servisi için Netflix ile gerçekleştirdiği tüm anlaşmaları sonlandırmıştı. Bu sebeple Marvel kahramanlarının başrolde olduğu The Punisher, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage gibi diziler tek tek iptal edilmişti.

Kaynak:https://techcrunch.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Uber, 2018’de 1,8 Milyar Dolar Kaybetti

Sonraki haber

Yapay Zeka Üzerinden İnşa Edilen Yarınlar

İlginizi çekebilir

Bulut Çözümlerle Operasyonel Maliyetler
 3’te 1 Oranında Azalıyor

Dijitalleşme hızlanırken bulut bilişim çözümlerine ihtiyaç artıyor. 2030 yılına kadar pazarın 3 katı büyüyerek 1,5 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bulut bilişimdeki hızlı büyümenin arkasında ise sağladığı esneklik ve verimlilik var. Yapılan çalışmalara göre bulut bilişim çözümleri kullanan şirketler yıllık operasyonel maliyetlerini 3’te 1 oranında düşürüyor.
Devamını oku