Disney’in Netflix Rakibi Servis Sistemi Disney+ Ne Zaman Hizmete Başlıyor?

Disney, gerçekleşen yatırımcılar gününde, Disney+ isimli Netflix benzeri stream hizmetine dair bilgileri açıkladı. Sistem başlangıç olarak Amerika’da faaliyete geçecek.

Disney’in, içeriklerini doğrudan müşterileriyle buluşturmayı hedeflediği stream servisi Disney+, 12 Kasım tarihinde Amerika’da yayın hayatına başlıyor. Yapılan açıklamaya göre Disney+ üyeliği aylık 6,99 dolar olacak.

Disney, sahibi olduğu Hulu ve ESPN+ stream hizmetlerinin aksine Disney+’ta tamamen reklamsız içeriklere yer verecek ve tüm kazancını abonelik hizmetinden elde edecek. Disney’in planları arasında Hulu ve ESPN+’ın dahil olduğu paket hizmetler oluşturarak, içeriklerini tek fiyat politikasıyla müşterilere sunmak var.

Disney çatısı altında bulunan Pixar, Star Wars, Marvel ve National Geographic gibi eğlence markalar farklı kategoriler halinde kullanıcılara sunacak. Servis hizmete geçtiğinde pek çok klasik Disney içeriği halihazırda izlenebiliyor olacak; yeni programlarsa gelecek yıllar içerisinde eklenecek.

Disney, Disney+ servisi için Netflix ile gerçekleştirdiği tüm anlaşmaları sonlandırmıştı. Bu sebeple Marvel kahramanlarının başrolde olduğu The Punisher, Jessica Jones, Iron Fist ve Luke Cage gibi diziler tek tek iptal edilmişti.

Kaynak:https://techcrunch.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Uber, 2018’de 1,8 Milyar Dolar Kaybetti

Sonraki haber

Yapay Zeka Üzerinden İnşa Edilen Yarınlar

İlginizi çekebilir

Akıllı Asansör Entegrasyonu İle Verimlilik, Güvenlik ve Yönetim Kolaylığı Bir Arada

İzinsiz ziyaretçiler engelleniyor Kullanımı kolay olan bu sistem personelin veya bir ziyaretçinin izinsiz başka kata giriş çıkışını engelleyerek hem güvenlik açısından hem de zaman tasarrufu açısından fayda sağlıyor. En iyi asansör markaları ile yazılımsal entegrasyon kabiliyetine de sahip bu çözüm, önemli otel ve plaza projelerinde kullanılıyor.
Devamını oku