Domino’s, Pizzaların Kalitesini Yapay Zekaya Emanet Ediyor

Uluslararası pizza dağıtım şirketi Domino’s, DOM Pizza Checker isimli gelişmiş tarayıcısıyla pizza siparişlerinin kalitesi ve tutarlılığını arttırmayı hedefliyor.

Müşteri memnuniyeti günümüz ticari yarışlarında daha önce hiç olmadığı kadar mühim bir hale geldi. Markaların, başarılı müşteri deneyimi ile öne çıktığını bilen Domino’s, müşteri tarafından gelen ürün memnuniyetsizliklerini yapay zeka ile ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Bu amaçla geliştirilen DOM Pizza Checker (DOM Pizza Denetleyicisi) isimli tarayıcı yapay zekadan yararlanarak pizza tipini, malzemelerin doğruluğunu ve pizza üzerindeki yayılımını analiz ederek derecelendiriyor.

DOM Pizza Checker reklamı, müşterilerin sıklıkla yakındıkları “Pizzam olması gerektiği gibi gözükmüyor” şikayetleri üzerine bu teknolojinin geliştirildiğine vurgu yapıyor.

Domino’s Pizza Avustralya CEO’su Nick Knight konuya ilişkin olarak şunları dile getiriyor: “Hemen hemen hiç sucuk olmayan ya da yeterli peyniri olmadığı için hayal kırıklığına uğramış müşterilerimizi duyduk, bunu düzeltmeye kararlıyız.”

DOM Pizza Checker teknolojisi, şirketin müşteri servisi teknolojilerine çok fazla odaklandığı ve pizzaların kalitesine yeniden odaklanmaları gerektiğini açıklamalarından 2 sene sonra ortaya çıktı. Teknolojinin geliştirilmesinde Domino’s şirketinin uzun süredir teknoloji ortağı olan Dragontail Solutions’ın büyük katkısı olmuş.

Yıl sonunda Yeni Zelanda ve Avustralya bölgelerinde faaliyete geçecek olan DOM Pizza Checker ile müşteriler gerçek zamanlı görüntüler eşliğinde pizzanın yapılışını ve DOM kalite testinde geçişini izleyebilecekler.

Kaynak: Mumbrella.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Apple, 4 Yıl Aradan Sonra Yeni iPod Modelini Tanıttı

Sonraki haber

Yardım Çağrılarına Cevap Veren Paladin Drone’ları 1,3 Milyon Dolar Yatırım Aldı

İlginizi çekebilir