Domino’s, Pizzaların Kalitesini Yapay Zekaya Emanet Ediyor

Uluslararası pizza dağıtım şirketi Domino’s, DOM Pizza Checker isimli gelişmiş tarayıcısıyla pizza siparişlerinin kalitesi ve tutarlılığını arttırmayı hedefliyor.

Müşteri memnuniyeti günümüz ticari yarışlarında daha önce hiç olmadığı kadar mühim bir hale geldi. Markaların, başarılı müşteri deneyimi ile öne çıktığını bilen Domino’s, müşteri tarafından gelen ürün memnuniyetsizliklerini yapay zeka ile ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Bu amaçla geliştirilen DOM Pizza Checker (DOM Pizza Denetleyicisi) isimli tarayıcı yapay zekadan yararlanarak pizza tipini, malzemelerin doğruluğunu ve pizza üzerindeki yayılımını analiz ederek derecelendiriyor.

DOM Pizza Checker reklamı, müşterilerin sıklıkla yakındıkları “Pizzam olması gerektiği gibi gözükmüyor” şikayetleri üzerine bu teknolojinin geliştirildiğine vurgu yapıyor.

Domino’s Pizza Avustralya CEO’su Nick Knight konuya ilişkin olarak şunları dile getiriyor: “Hemen hemen hiç sucuk olmayan ya da yeterli peyniri olmadığı için hayal kırıklığına uğramış müşterilerimizi duyduk, bunu düzeltmeye kararlıyız.”

DOM Pizza Checker teknolojisi, şirketin müşteri servisi teknolojilerine çok fazla odaklandığı ve pizzaların kalitesine yeniden odaklanmaları gerektiğini açıklamalarından 2 sene sonra ortaya çıktı. Teknolojinin geliştirilmesinde Domino’s şirketinin uzun süredir teknoloji ortağı olan Dragontail Solutions’ın büyük katkısı olmuş.

Yıl sonunda Yeni Zelanda ve Avustralya bölgelerinde faaliyete geçecek olan DOM Pizza Checker ile müşteriler gerçek zamanlı görüntüler eşliğinde pizzanın yapılışını ve DOM kalite testinde geçişini izleyebilecekler.

Kaynak: Mumbrella.com

Total
1
Shares
Önceki haber

Apple, 4 Yıl Aradan Sonra Yeni iPod Modelini Tanıttı

Sonraki haber

Yardım Çağrılarına Cevap Veren Paladin Drone’ları 1,3 Milyon Dolar Yatırım Aldı

İlginizi çekebilir

Okullarda Ders Zili Zaxe 3D Yazıcılar İçin Çalıyor

İlköğretimden üniversiteye kadar eğitimin tüm kademelerinde robotik, teknoloji ve tasarım bölümleri tarafından tercih edilen Zaxe’nin 3D yazıcılarına yönelik ilgi artmaya devam ediyor. Ayrıca Türkiye’nin 2023’te Ay’a yapacağını açıkladığı bilimsel araştırma yolculuğunda kritik parçalar da yine 3D yazıcılarla üretilecek. Zaxe Genel Müdürü Emre Akıncı, eğitim kurumlarının artık 3D eğitimleriyle ön plana çıkmak için çabaladıklarını belirterek, “Bir 3D yazıcı ile 1000 öğrenci yaratıcılığını hayata geçirme fırsatı buluyor. Bizim hedefimiz de bir öğrenciye bir 3D yazıcı düşmesi” dedi. Akıncı, bir tarih bölümü öğrencisinin bir tarihi eseri canlandırmak için 3D yazıcıyı kullandığını belirtirken, aynı zamanda ilköğretim öğrencilerinin de Teknoloji ve Tasarım Dersi’ni teoriden pratiğe dönüştürebilmeleri için 3D yazıcıların vazgeçilmez olduğunu belirtti.
Devamını oku

Salgında Fiziki Parayı Unuttuk, Ödemeleri Online ve Temassız Yaptık

POS cihazları, veri merkezi, network ve sanallaşma alanında lider hizmet şirketi Teknoser’in Genel Müdürü Ozan İnan, Covid-19 salgını döneminde ödeme sistemlerinin yaşamın devam etmesi için en kritik öneme sahip sektör olduğunu söyledi. Evde kal zamanlarında e-ticaretin ve yemek siparişlerinin online, temassız ve QR ile ödeme sayesinde sorunsuz yaşandığını anlatan İnan, “Salgın döneminde fiziki parayı kullanmayı unuttuk. Ödemeleri online ve temassız yaptık” dedi. Ödeme sistemlerinin 2020’de büyük yatırımlar aldığını ve altyapısını da geliştirdiğini anlatan İnan, sektördeki büyümenin aralıksız süreceğini kaydetti.
Devamını oku