Donald Trump Twitch Kanalı Açtı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Amazonun, popülerliğini oyun yayınlarıyla arttıran yayın servisi Twitch’de bir kanal açtı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Amazonun, popülerliğini oyun yayınlarıyla arttıran yayın servisi Twitch’de bir kanal açtı. 

Amerika başkanı Donald Trump sosyal medyanın her yerinde adından söz ettirmeye kararlı gözüküyor.  Twitter’ı aktif olarak kullandığı bilinen Trump, daha çok oyun tabanlı bir canlı yayın platformu olan Twitch’de resmi olarak hesap açtı.  

Amerikan başkanının Twitch platformu üzerinden, 2020 seçim kampanyası hakkında yayınlar yapması bekleniyor. Kanalın şimdiye kadar gerçekleştirdiği tek yayın Trump’ın Minneapolis’de gerçekleştirdiği, yaklaşık 2 saat süren seçim mitingi oldu. Onaylanmış bir partner olarak tanımlanan kanal ortalama 9000 kişinin takip ettiği canlı yayın sonrası 35.699 takipçiye ulaştı. 

Oyunlar konusundaki görüşleri “Oyunların çocukları şiddete yönelttiğini düşünmek” olan Trump’ın, canlı yayınları için oyun odaklı bir platformu seçmesi oldukça ironik duruyor. Ayrıca Amazon aracılığıyla Twitch’in sahibi olan Jeff Bezos hakkında da iyi şeyler söylemiyor. Bezos’un gazetesi Washington Post’u ve Amazon’u sürekli olarak hedef alan Trump, ilerleyen mitinglerini de Twitch üzerinden yayınlamaya devam edecek gibi gözüküyor.  

Twitch üzerinden canlı yayın yapan ilk aday Trump değil. 2020 başkanlık yarışında mücadele eden 2 aday daha Twitch kanalı sahibi ve mitinglerini canlı olarak yayınlıyor. Bu adaylardan Andrew Yang 1139 takipçiye sahip iken, Bernie Sanders’ın Twitch kanalı 88.772 takipçisi ile göze çarpıyor.  

Total
0
Shares
Önceki haber

Apple Çin’in Baskısıyla Bir Uygulamayı App Store’dan Kaldırdı

Sonraki haber

Boeing ve Porsche Elektrikli Uçan Araba Geliştiriyor

İlginizi çekebilir

Gedik Yatırım ve Papara, Finfree’ye Yatırım Yaptı

Türkiye’nin köklü yatırım kuruluşlarından Gedik Yatırım ile Türkiye’nin en büyük elektronik para ve ödeme hizmeti firmalarından Papara, Senih Mete Dal, Adnan Can Türkay ve Cem Ünüvar tarafından bir yıl önce kurulan tam kapsamlı mobil yatırım platformu Finfree’ye yatırım yaptı. Yatırım ile ilgili 21 Nisan 2021 tarihinde yapılan anlaşmaya Gedik Yatırım CEO’su Onur Topaç, Papara’nın Kurucusu Ahmed F. Karslı ve Finfree Kurucu Ortağı Senih Mete Dal imza attı. Fintech şirketlerinin ülkemizin ekonomik büyümesine ve ekonomimizin dünyaya açılmasında önemli katkıları olacağını belirten Onur Topaç, Gedik Yatırım’ın umut veren start-up yatırımlarına devam edeceğini söyledi.
Devamını oku